Kustloop Vrouwenpolder met zeer scherpe parcourrecords b GERARDM De Smit 13 september Dag van de Scheiding bij Kalle Advocatuur W' mm Première film 'De Afvalligen' Advies Aanieg ontwerp j onderhoud Schuttingen j Bestraten afrasteringen herstraten HET ENTHOUSIASME VAN DE VELE VRIJWILLIGERS VIEL OP SLANK 82 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 september 2013 5 Met schitterend wandelweer, ging zaterdag de zevende editie van de Kustloop Walcheren van start. Het startsein werd gegeven door wethouder Chris Maas van de gemeente Veere. Elfhonderd atleten en wandelaars liepen hetzelfde parcours van ruim 21 kilometer door de fraaie omgeving van Vrouwenpolder. Negen kilometer daarvan werd over het strand afgelegd. door Jan Prenger VROUWENPOLDER - Bij de hardlopende mannen won Sébastièn Schletterer uit Middelburg met een tijd van 1:13:12. Daarmee ver beterde hij het record uit 2012. Daarna volgden Tim Pleijte (1:13:30), Erwin Har mes (1:13:48), Martijn de Kok (1:14:40) en Huub van Noorden (1:14:50). Bij de da mes finishte Anjolie Engels- Wisse in 1:28:18. Daarmee verbeterde zij haar eigen parcoursrecord uit 2011. Het was de derde keer, dat zij deze kustloop won. Ver volgens finishten Marianne de Kok (1:29:56), Leonie Ton (1:34:43), Paola van Gilst (1:41:47) en Rianne Jansen (1:46:25). Bij de kinderloop finishte de 12-jarige Bart Boogaart als eerste. Kenners lieten weten, dat Bart loper stalent heeft. De prijzen aan de winnaars werden uitge reikt door burgemeester Rob van der Zwaag van de ge meente Veere. hierbij geas sisteerd door de Zeeuwse fi nalisten, Christal en Hasmik van Queen of the BeNeLux. Zij zamelden gedurende de dag geld in voor kansarme kinderen in Ghana. Wandelaars Bij de wandelaars ging het er rustiger aan toe. Wandelaar Sandra uit Rotterdam: "Ik heb genoten van de mooie route en de verrassende uit zichten. De verfrissingen kwamen steeds op een goed moment. Wat mij opviel was het enthousiasme van de vele vrijwilligers. Het was ook leuk om vlak voor de eindstreep bloemen aange reikt te krijgen. Als het even kan doe ik volgend jaar weer Wethouder Chris Maas geeft het startsein aan de vijfhonderd hardlopers in Vrouwenpolder. Foto: Jan Prenger mee." Marianne de Kok en Anjolie Engels-Wisse over deze loop: "Het is ontspan nen en gezellig. Ook de mix met wandelaars maken het tot een aangename loop." Amusementsorkest Humo reske van de Juliana Korp sen uit Middelburg verzorg de de muzikale omlijsting gedurende de hele dag bij de start en finish. Terugblik Alex Maas blikt namens de organisatie terug: "Deze zevende editie van de Kust loop Vrouwenpolder, Wal- chers Mooiste, kende een vlekkeloos verloop. En dat vlekkeloze verloop was vol ledig te danken aan de vele vrijwilligers die de loop ie der jaar weer mogelijk ma ken." Tot lang na afloop van de loop bleef het gezellig druk in Vrouwenpolder. Bij de Kustloop Vrouwenpolder gingen zaterdag 600 wandelaars en 500 hardlopers van start. Onder de deelnemers bekende sporters uit de Zeeuwse atletiekwe- reld. Voor Vrouwenpolder betekent de Kustloop vooral een evenement waar veel inwoners als vrijwilliger hun schouders onder zetten. Ook dit jaar verliep Walchers Mooiste perfect. VUSSINGEN - De film 'De Afvalligen' gemaakt door studenten van het Scalda theaterproject Inter-Act gaat op 15 september tijdens Film by the Sea in première. Daarna is de film nog op 21 september te zien tijdens het Zeeuwse filmfestival. 'De Afvalligen' gaat over jonge ren die zich afzetten tegen de negatieve invloed van so- cial media. Dit doen zij door te gaan leven op het platte land volgens de jaren'40. De film is onderdeel van een educatief filmprogramma dat moet gaan draaien op het middelbaar en voorge zet onderwijs. Het doel is leerlingen een spiegel voor te houden over hun eigen social media-gebruik en met hen daarover in dialoog te gaan. Regisseur Vincent van den Ouden maakte dit project vanuit de visie dat er meer ruimte gecreëerd moet worden voor kritische zelf reflectie en mediawijsheid. De rollen in de film worden vertolkt door Rob Dollen- kamp, Maaike van Tilborg, Nick Werné en Vincent van den Ouden. Aan de film hebben meegewerkt: Martin Schieman (producent). Tic kets kosten 8 euro per stuk en kunnen gereserveerd worden via de regisseur, Vincent van den Ouden, via: vavdouden89@gmail.com. Op de dag van de première worden de tickets overhan digt. Dan kunnen er daar naast ook nog tickets bij de regisseur worden gekocht. Bachweg 2 4337 XD Middelburg Sandenburghlaan 2a 4351 RL Veere Uitvaartcentrum H. Jobse •"telefoon 0118 46 22 05 www.hjobse-uitvaart.nl Voor gezond en verantwoord afslanken in groepsverband U kunt altijd vrijblijvend kennis komen maken op onze wekelijkse cursus in: MIDDELBURG Kerkgebouw De Hoeksteen (Dauwendaele) Woensdagmorgen 9.00 uur en woensdagavond 19.15 uur Informatie: mevr. A. Sukel Tel.: 629367 (Wekelijks lesgeld 7,50) www.slank82.nl verhuizingen en meubelopslag Tuinaanleg Onderhoud Investeer nü in uw tuin en profiteer van een tijdelijke BTW verlaging op het uurloon. Het scheelt maar liefst 15%. ile Smit* uw tuiii iu groene handen www.desmittuinaanleg.nl GROEIT HET BOVEN UW HOOFD; Geen probleem ook voor onderhoudswerkzaamheden bent u bij ons aan het goede adres!! Walcherseweg 258 Middelburg tel; 01 18-613381 uw full-serive partner (Aduertorial) Advocaten mr. Martijn Kalle en mr. Claudine Kouijzer Foto: Ingrid Borger Scheiden doet lijden Afscheid brengt leed Lang kan het duren Eer je vergeet Iets wat je lief was Gaat van je heen Scheiden is lijden Voor iedereen (Willy Derby) Scheiden doet lijden, voor ie dereen. Juist daarom is bij een scheiding goede begeleiding erg belangrijk. De advocaat of de mediator speelt daarbij een grote rol. Bij het advocaten kantoor Kalle advocatuur kunt u terecht voor een gespeciali seerde advocaat of mediator. Daarnaast werkt het kantoor samen met andere deskundi gen indien cliënten ook bege leiding wensen op bijvoorbeeld financieel of psychisch gebied. Op vrijdag 13 september 2013 wordt landelijk de "dag van de scheiding" weer georganiseerd door de specialistenvereniging de vFAS. Op deze dag kunt u kosteloos bij Kalle advocatuur informatie inwinnen over een scheiding en al hetgeen ermee samenhangt. Dus ook voor ali- mentatievragen, gezag, om gang en dergelijke kunt u bij het kantoor terecht. Advocaten Martijn Kalle en Claudine Kouijzer behandelen binnen het kantoor allerlei zaken op het familierechtge bied, waaronder ook het jeugd recht. Het is nu de vierde keer dat deze dag wordt georganiseerd, legt advocaat Martijn Kalle uit. Uit onderzoek blijkt dat één op de drie huwelijken strandt. Veel mensen krijgen er dan ook mee te maken. De drempel om in formatie in te winnen is vaak hoog. Op deze dag kunnen mensen gemakkelijk binnenlo pen en wij merken ook dat mensen dit prettig vinden. Daarom doet ons kantoor ook dit jaar weer mee. Advocaat Claudine Kouijzer vult aan dat mensen vaak twijfelen of zij voor een advocaat of een me diator moeten kiezen. Het is belangrijk om daarover goed geïnformeerd te worden, zodat een juiste beslissing kan wor den genomen. De dag van de scheiding vindt plaats op 13 september 2013. De dag start om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. U kunt ook telefonisch informatie in winnen. Kalle Advocatuur Sint Pieterstraat 1 4331 ET Middelburg Telefoon: 0118-626401 zvzvzv. kalle-advocatuur, nl

de Faam | 2013 | | pagina 5