Kort nieuws gemeente Middelburg £!Z™anlhet Belisol Glasactie! Bij kozijnen en deuren van Belisol BELISOL Wegens groot succes actie verlengd t/m 14 september 2013!!! Belisol Goes Nobelweg 2-24 4462 GK Goes goes@belisol.com www.belisol-goes.nl tel. 0113-211811 kozijnen en deuren Vrijwilligerscafé in de bieb MIDDELBURG - Vrijwil ligers- steunpunt Samen Vrijwil lig van Stichting Welzijn Middelburg (SWM) houdt op vrijdag 13 september van 16.30 tot 18.00 uur het Vrij willigerscafé in het Leescafé van de Zeeuwse Bibliotheek. Belangstellenden voor vrij willigerswerk kunnen in één klap kennismaken met 20 verschillende vrijwilli gersorganisaties. De middag start met een gesprekstafel waarin praktijkervaringen van vrijwilligers centraal staan. Wethouder Saskia Szarafinski, voorzitter van de Zonnebloem Middelburg Ron Benne en voorzitter van de Roosevelt Student Asso- ciation Inge Zwart vertellen over hun ervaringen rond om vrijwilligerswerk. Metalcore show in Bar American MIDDELBURG - In Bar Ameri can is vrijdag 13 september weer een Zeeland hardcore show. Tijdens deze edi tie staan er vier metalcore bands op het programma. Headliner deze avond is Bear, deze Antwerpse band is in korte tijd razend popu lair geworden door vooral hun live-performance. Be gin oktober komt hun de buutalbum uit, waarvan de eerste single, Rain, inmid dels al uit is gekomen. Naast Bear spelen deze avond ook From Êarth, met de voorma lig zanger van Born From Pain, The Darkest Red en Second East. De aanvang van het optreden is 21.00 uur. Kerkdienst voor gehandicapten MIDDELBURG - In de Gast- huiskerk aan de Lange Delft 94 in Middelburg is zon dag 15 september weer een bijzondere kerkdienst voor en met mensen met een verstandelijke handicap en of functiebepérking. Deze dienst begint om 14.30 uur. The Memories in Buitenrust MIDDELBURG - The Memories treden op 21 september om 14.30 uur op in het Grand Café Buitenrust in Middel burg. Ze maken muziek en zingen leuke meezingliedjes van hilarisch tot pikant en doen wat komische acts tus sen door. Entree is gratis. Nieuw seizoen Time4God MIDDELBURG - Het nieuwe seizoen voor de Time4God kerkdiensten begint zon dag 15 september. In deze Engelstalige kerkdienst zal pastor Steve Swanson uit Antwerpen voorgaan. Mu zikale medewerking wordt verleend door muzikant Jules Riding uit Nieuw-Zee- land. Het is in de Gasthuis- kerk, Lange Delft 94 in Mid delburg van 19.00 tot 20.00 uur. Openingstijden jeugdcentra activiteitenseizoen is deze maand weer begonnen. Jongeren van 10 tot 16 jaar kunnen- weer wekelijks te recht in de Poort Veerse- poort), de Basement Dau- wendaele) en de Branding Stromenwijk). De centra zijn woensdag, donderdag en vrijdag open van 15.00- 17.30 uur. De dinsdagmid dagen zijn de Basement en de Branding open en 's za terdagsmiddags is de Poort open. De avonden van 19.00- 22.00 uur zijn voornamelijk bedoelt voor jongeren van 16-18 jaar. Woensdagavond en vrijdagavond in de Poort en de Branding en dins dags- en donderdagsavonds in de Basement. Behalve deze inloop en ontmoeting worden er ook extra activi teiten georganiseerd en zijn er speciale meidenavonden. De centra bieden tevens ruimte aan brede school ac tiviteiten, bewonersgroepen en burgerinitiatieven. MIDDELBURG - In het Roo sevelt Study Center houdt Wim de Wagt vandaag (11 september) een lezing. In zijn boek De kunst van het herinneren zoekt de kunsthistoricus naar on verwachte verbanden tus sen kunst en geschiedenis, tussen persoonlijke erva ringen en grote historische gebeurtenissen. De moord op Bobby Kennedy en de aanslag op het WTC in New York op 11 september 2001 waren van die gebeurtenis sen die een enorme impact hadden op de samenleving. Welke kunstenaars heb ben deze momenten uit het collectieve geheugen opge diept en vertaald in foto's, schilderijen en sculpturen? Aanvang 16.00 uur, Abdij 9, Middelburg. De toegang is gratis, maar aanmelden via 0118-631590. Klimopschool steunt Oeganda MIDDELBURG - De Klimop- school in Middelburg houdt woensdag 18 september een sponsorloop op het plein. De school wil het opvanghuis Amecet in Oeganda steu nen. Hier worden kinderen opgevangen. Vaak zijn het weeskinderen, vaak hebben ze AIDS. Els van Teijlingen werkt al meer dan 20 jaar voor de organisatie Jeugd met een Opdracht. De leer lingen lopen van 11.00-12.00 "Vraag in de showroom naar de voorwaarden. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 september 2013 4 Cinema Middelburg presenteert vrijdag 13 september om 19.00 uur de documentaire More than Honey van regisseur Markus Imhoof, in samenwerking met de Imkersvereniging Walcheren. Al vijftien jaar doet zich over de hele wereld pen angstaanjagend fenomeen voor; honderdduizenden kolonies van honingbijen lijken van de aardbodem te verdwijnen. Een virus? De grote hoeveelheden pesticiden? De film is Nederlands ondertiteld. Foto: P.R. MIDDELBURG - Het nieuwe O www.welzijnmiddelburg.nl uur. KOZIJNEN EN DEUREN glas voor 1 EURO!*

de Faam | 2013 | | pagina 4