Thema-avond 'uitvaart van nu' bij Jobse Cafetaria Lammers Veerse Poort Slank 82: een andere manier van afslanken! Soif 8c Koning Bert samen Krav Maga: Israëlisch zelfverdedigingssysteem ZAKELIJK deze week MIDDELBURG - Graag afslan ken op een prettige en effec tieve manier? Zonder vele verboden en met behoud van een gevarieerd eetpa troon? Het unieke systeem van Slank 82 biedt dat aan. Door verantwoord met voe ding bezig te zijn toch genie ten van de dingen die het le ven leuk maken én afvallen tegelijk. "Slank 82 bestaat al sinds 1982", zegt Slank 82 consulente Agnes Sukel, "Wij hanteren nog steeds hetzelfde systeem, het is goed, er is niets veranderd. Wij gaan uit van dagelijks minstens 1.500 calorieën voor mannen en 1.000 tot 1.250 calorieën voor vrou wen. Iedere woensdag zijn er bijeenkomsten in De Hoeksteen, Dauwendaele in Middelburg. Eerst wegen en dan een les over afvallen met als onderwerpen voe ding en problemen bij het afvallen. De resultaten zijn heel goed. Veel mensen heb ben zo onder begeleiding hun streefgewicht behaald. Heel belangrijk is de na con trole want zo blijven mensen op hun gewicht. Ze leren op verantwoorde wijze te eten en kiezen voor gezonde voe ding. Geen pillen of shakes, maar volgens de 'Schijf van Vijf' met richtlijnen van het voedingscentrum. Dit prin cipe heeft zich door de jaren heen bewezen." Slank 82 is betaalbaar en toegankelijk. Wie interesse heeft kan vrij blijvend een les bijwonen: woensdag om 9.00 of 19.15 uur. Telefoon: 0118-629367. Dansschool Bras begint weer VLISSINGEN - Wie op Wal cheren heeft er niet leren dansen bij Dansschool Bras in De Lammerenburcht in Vlissingen? Daar wordt al meer dan 35 jaar jong en oud gestimuleerd om goed te leren dansen. Dansen traint het lichaam en ge heugen, maar ook voor de sociale contacten is het een geweldige tak van sport. Op vrijdag 13 september is in de Lammerenburcht een gratis kennismakingsles vanaf 20.00 uur. De dansles bestaat uit quickstep, Engelse wals, tango, slow foxtrot, chacha, rumba jive en samba. Gratis vrijdansen aanvang 21.00 uur. Dag van de Vrijmetselarij MIDDELBURG - Vrijmetsela ren wat zijn dat eigenlijk? En wat merk je van ze in het dagelijks leven? Tijdens de Dag van de Vrijmetselarij op zaterdag 14 september ope nen alle loges in Nederland de deuren voor het publiek, dus ook de vijf Zeeuwse Loges. Vrijmetselarij kent vele tradities, maar is ook hedendaags. Als niet-leden iets weten van de broeder schap, dan gaat het meestal om de tradities, de rituelen en de symbolen. Geopend is: Loge la Compagnie Du- rable, Stationsstraat 16 Mid delburg (11.30-15.00 uur) en Loge 'L'Astre de 1'Orient, Palingstraat 64, Vlissingen (11.00-16.00 uur). VLISSINGEN - Hoge huur prijzen van winkelpanden in Vlissingen zorgen voor leegstand. Startende onder nemers wordt het bijna on mogelijk gemaakt om een winkel te beginnen. Dat het ook anders kan laten de ei genaren van café restaurant Soif en Koning Bert zien door de koppen bij elkaar te steken en een bijzondere samenwerking aan te gaan. Ondernemer Dave Reininga runt samen met zijn vrien din Vivian Scholten sinds 2010 de webshop Koning Bert. "Vivian vond bijzon dere meubels en accessoires die zij restaureerden en in dustriële lampen uit diverse fabrieken werden gepimpt. Al snel bleek dat er meer mensen op zoek waren naar dit soort items", legt Dave uit. Martijn van de Woes- tijne en Annika Meijboom van Soif bijvoorbeeld. Zij verkopen nu de items van Koning Bert. De Boekenboog open in Het Vlot VLISSINGEN - De verkoop van De Boekenboog is woensdag 28 augustus ver plaatst naar het voormalige schoolgebouw Het Vlot aan de Bloemenlaan 49 in Vlis singen. Zes jaar was deze winkel, die goedkope boe ken voor het goede doel verkoopt, gevestigd aan de Hendrick Vroomlaan 78. In het nieuwe gebouw is de verkoopruimte twee keer zo groot worden, waardoor het aanbod aan boeken ver dubbelt. Het voormalige klaslokaal is door een grote groep vrijwilligers prachtig opgeknapt. Vandaag (11 sep tember) opent om 15.00 uur kinderboekenschrijver Wim Hofman de nieuwe winkel ruimte van De Boekenboog officieel. Gratis rijden bij Dek Middelburg VEERE - Uitvaartverzorging H. Jobse houdt op dinsdag 17 september een thema avond over de regeling van de uitvaart, De uitvaart van nu. Er zal worden stilgestaan bij onderwerpen als; wat moet er geregeld worden: wat doet de uitvaartonder neming, wat zijn de moge lijkheden, wat mag en kan de nabestaande zelf doen, wat is mogelijk met de hui dige polis, etc. Het doel van Uitvaartverzorging H. Jobse is om inzicht te geven in het aanname gesprek van de uitvaartverzorger. Natuur lijk kunnen er tijdens de thema-avond vragen gesteld worden, die u bezighouden over dit onderwerp. De avond is vanaf 19.30 uur in het uitvaartcentrum H. Jobse aan de Sanden- burghlaan in Veere. Omdat het uitvaartcentrum een beperkte ruimte heeft is het noodzakelijk om vooraf aan te melden. Dit kan via de e-mail: hjobse@hjobse- uitvaart.nl of telefonisch via 0118-462205. MIDDELBURG - Op zaterdag 14 september a.s. houdt DEK open dag op 3 vestigingen in Zeeland, waarbij geïn teresseerden gratis mogen proefrijden met auto, motor, aanhangwagen, vrachtauto of bus. De open dag is van 12.00-16.00 uur. Aanmel den kan ter plaatse bij de informatiestand. Hier is ook vrijblijvend informatie over alle rijbewijzen en opleidin gen te krijgen. De locatie in Middelburg is: Scalda Ra- vesteijnweg 1. MIDDELBURG - Vorige week dinsdag opende Harald Bergmann, burgemeester van Middelburg, op feeste lijke wijze Cafetaria Lam mers in de Veersche Poort. "Met het cafetaria in de Banckertstraat is dit ons tweede filiaal", vertelt Pa trick Lammers, die sinds 2006 samen met Tommie de Bont eigenaar is. "Op 19 juli zaten we nog met de vo rige eigenaar rond de tafel om te tekenen en sindsdien kwam alles in een stroom versnelling om op tijd open te gaan." Er is eerst een weekje proef gedraaid om de kinderziek tes er uit te halen. "Het is be langrijk dat alles in orde is", aldus Tommie de Bont. Cafetaria Lammers kan bo gen op een ruime ervaring want Lammers is 48 jaar een begrip in Middelburg en omgeving. In het cafeta ria kan afgehaald worden maar er is ook gelegenheid om even gezellig te zitten en relaxed te genieten. Er wordt met verse ingredi ënten gewerkt, verse frites, stoofvlees uit eigen keuken, de speciaal saus van Lam mers, eigengemaakte nasi- ballen en gehaktballen of de satésaus, kipsaté en salades. Speciaal menu voor kinde ren, frisdrank, milkshakes, softijs en diverse broodjes maken het aanbod com pleet. "Wij bieden kwaliteit, daar mee onderscheiden wij ons, en dat wordt ook hier door gevoerd", weet Patrick. "Ja, Cafetaria Lammers, ou derwets lekker." Maandag gesloten. Cafetaria Lammers, Veersche Poort, Fazantenhof 2, Middelburg, telefoon 0118-627693 fcb Cafetaria Lammers MIDDELBURG - "Krav Maga is een street survival based system, realistisch trainen tegen gewapende- en on gewapende aanvallen, ge bruikmakend van snelle, directe counteraanvallen om de aanvaller hard en be slissend uit te schakelen", vertelt Max Heemskerk van Krav Maga Zeeland. Elke dinsdag is les aan de Ver- kuyl Quakkelaarstraat 106 in Vlissingen. Kidslessen: 15.45-16.45 uur en volwas sen lessen 19.15-20.45 uur. En elke zaterdag in Sport- Park de Sprong, aanloop 4 in Middelburg van 11.00- 12.30 uur. De Faam woensdag 11 september 2013 25 Agnes Sukel: 'De resultaten met Slank 82 zijn heel goed.' Foto: Leon Janssens O www.slank82.nl O wwwdansschoolbras.nl Het team van Uitvaartverzorging H. Jobse houdt een thema-avond in Veere. Foto: P.R. Aanmelden O www.hjobse-uitvaart.nl Patrick Lammers (rechts) is sinds 2006 samen met Tommie de Bont eigenaar van Cafetaria Lammers. foto: Leon Janssens door Leon Janssens Begrip in Middelburg Kwaliteit O www.cafetarialammers.nl Je hebt beperkte middelen nodig waarmee je problemen kunt oplossen. Foto: P.R.

de Faam | 2013 | | pagina 25