Streekweek Vrouwenpolder nog tot en met 13 september Jubileum Bart van der Warf Zoutelande Zingt aan zee SWM%. www.welzijnmiddelburg.nl Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl VROUWENPOLDER - In Vrou wenpolder is afgelopen za terdag 'de Streekweek Vrou wenpolder' begonnen. Tot en met vrijdag 13 september worden de mooie producten die onze omgeving te bieden heeft onder de aandacht ge bracht. Deze week bieden de restaurants in en om Vrou wenpolder een menu of ge recht aan waar deze produc ten in worden verwerkt. Vrouwenpolder heeft meer te bieden dan zon, zee en strand. In en om Vrou wenpolder worden ook de mooiste streekproducten geproduceerd. Natuurlijk de 100 procent Zeeuwse mos selen van Neeltje Jans maar ook wijn, bier en likeur van 't Vierendeel en meerdere fruitteeltbedrijven. Die ze ker de moeite waard zijn om eens te bezoeken voor het lekkerste fruit, 't Vie rendeel organiseert tot en met 13 september iedere dag een rondleiding vanaf 16.30 uur. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden via: 06-51311949. Met deze prachtige producten gaan de deelnemende restau- ZOUTELANDE - In Zoute lande wordt op zaterdag 14 september van 13.00 uur tot 18.00 uur volop gezongen. De volgende koren treden die middag op •Shantykoor Het Veerse Scheepstuig uit Veere •Shantykoor Op Volle Kracht uit Goeree-Over- flakkee •Het koor van Ons Boe- regoed •ShantykoorDe Kanaken uit Bergen op Zoom Om 13.00 uur zal het Veerse Scheepstuig met een vrolijke potpourri de middag openen, waarbij eenieder naar harten- lust kan meezingen. Het shantykoor is opgericht in 1999 door twee man nen uit Veere. Sindsdien zingen ze shanties maar ook andere zeemanslie deren. Als het maar over de zee en de zeeman gaat en de daarbij onmisbare ingrediënten als schepen, golven, drank, vrouwen en mooie luchten. De koren treden gedu rende de middag op in de Catharinakerk en op een podium in de Langstraat. Tijdens de muzikale mid dag is er ook aandacht voor de inwendige mens in de vorm van Zeeuwse amuses. In de Langstraat staan een aantal pagode tenten opgesteld waarin de Zoutelandse horeca de eigen keuken promoot De middag zal rond 17.30 uur muzikaal worden afgerond met alle aanwe zigen. Deze middag wordt geor ganiseerd door de Stich ting Zoutelande Actief in samenwerking met Het Veerse Scheepstuig. Marijke Strating van Stich ting Welzijn Middelburg co- ordineert het project Meer Bewegen voor Ouderen en bedankt jubilaris Bart voor zijn jarenlange inzet. Ook wethouder Saskia Szarafm- ski bedankt hem namens Gemeente Middelburg: "Vijfentwintig jaar is een hele prestatie". Daarbij be nadrukt ze het belang van blijven bewegen op oudere leeftijd en spreekt haar hoop uit dat deze groep nog jaren blijft bestaan. Bram Riemens, deelnemer van het eerste uur: "Dit jubileum is een mooi mo ment om stil te staan bij de oprichting. We begonnen toentertijd als 55-plus sport groep met vijftig leden, er was zelfs een wachtlijst. Een begeleider was snel gevon den en hij is vijfentwintig jaar trouw gebleven aan de groep." Bart voegt toe: "We hebben samen veel mee gemaakt, zowel de leuke als minder leuke dingen. Gelukkig zijn er tijdens het sporten weinig ongelukken gebeurd. Want hoe ouder, hoe beperkter de mogelijk heden in het sporten. Mijn streven is dan ook om ieder een gepast te laten bewegen. Ik doe het nog steeds met veel plezier." Voor 10 euro per maand kunnen senio ren zich aansluiten bij de sportgroep. Activiteiten zijn onder meer balspel, sportief wandelen en bewegen op muziek. rants deze week aan de slag zoals met mosselen, kaas, pompoen, fruit, vlees, vis en mossel likeur, zodat de mensen kunnen proeven wat onze prachtige streek te bieden heeft. Deelnemers zijn: Beach Club Meer; Hotel Restaurant De Boekanier; De Heksenketel; Restaurant De Pelgrim; Hotel Cafe Res taurant Duinoord; Restau rant Sweet Harbour en Eet café De Lamme Goedzak. Kijk voor de deelnemende bedrijven en de menu's op: Dank je wel Goed voor de gezondheid, maar vooral erg leuk Naast de groep in De Kruitmolen zijn er meer beweeg- groepen op verschillende locaties in de gemeente Middelburg. Stijve spieren en gewrichten worden aangepakt, conditie wordt opgebouwd. Beweging is ook goed voor de spijsvertering, bloeddruk en cholesterol. Maar het is vooral heel leuk om samen te sporten! Iets voor u? Wij bieden u een proefles aan! U kunt vrijblijvend een proefles volgen bij één van de groepen om zelf te ervaren hoe plezierig bewegen kan zijn. Nu 3 SlimJMaigvitnessbe- handelingen bij Jasmijn Slim Beautycentre. De Slim Maigvitness afslankmachine stelt je in staat om passief vet te verbranden. TE KOOPVANAF 11.09.13 van 75, NU 19,- bespaar75% van €37,50 NU 18,75 bespaar50% TE KOOPVANAF 13.09.13 Geniet van een subliem 3-gangen keuzemenu bij Restaurant ZENC op de markt in Middelburg. Nu 18,75 per persoon. @sweetdealzeelnd P f facebook.com/sweetdeal.zeeland jjj LJ App Store 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 september 2013 12 Meezingen Zeeuwse amuses Bewegingsdocent Bart van der Warf werd in het zonnetje gezet tijdens het jubileumfeestje van de sportgroep voor senioren. Fot0: Carlijn Poppe Het is gezellig druk in De Kruitmolen in Middelburg. De reden is het jubileumfeestje van de sportgroep voor senioren. Ze bestaan vijfentwintig jaar en dat wordt gevierd. De bewegingsdocent Bart van der Warf wordt in het zonnetje gezet. door Carlijn Poppe O www.vrouwenpolder.nu 'P V- Bewegingsdocent Bart van der Warf is al 25 jaar de motor en aanjager achter de sportgroep 55+ in sporthal De Kruitmolen. Speciaal voor ouderen die gezond en in beweging willen blijven, zet Bart zich al zo lang in. Daarom Bart... namens Stichting Welzijn Middelburg: dank je wel! Porthos Sint Sebastiaanstraat 12 4331 PL Middelburg t (0118) 751 400 De beweeggroepen staan onder leiding van deskundige en ervaren docenten, die rekening houden met de mogelijkheden en beperkingen van de deelnemers. Het is mogelijk het gehele jaar door in te stromen. Voor alle locaties en tijden kunt u onze website raadplegen. U kunt natuurlijk ook Porthos bezoeken of telefonisch contact opnemen 0118 - 751400. 9 9 9 vr« W 9" 9 9 9-9 V- M.,1'-.JUWWWU,.:,, ü'UL, i, UUJLUiyjlUliU.m^yilflWiip Verkrijgbaar in de

de Faam | 2013 | | pagina 12