r f Het woord aan raadslid Marga de Brauwer Burgernetdeelnemers maken Middelburg veiliger Raadsvergadering in stadskantoor De bijenvriendelijke tuin t W' De zomervakantie zit er voor de meeste mensen weer op. Het was zonnig en warm. De kinderen kon den in de wijken spelen bij activi teiten van de Stichting Welzijn Middelburg, ledereen kon naar het strand, dure vliegreizen met dit doel waren niet nodig. In de va kantie heb ik terug gekeken naar het afgelopen jaar. De gemeenteraad heeft toen geld be schikbaar gesteld voor onder andere fietsen en wandelen. De fietsroutes in de stad zijn daarmee verbeterd. Je kunt vanaf de Herengracht goed door- fietsen naar de Schroebrug. In park Toorenvliedt komt een wandelpad. De toegang wordt beter met twee nieuwe bruggen vanuit de Stromenwijk en er worden nieuwe struiken en bomen aangeplant. Na de zomer wordt de Kaaienroute in gericht als 30 kilometerzone. Dat be tekent dat die route naar het station veel veiliger wordt voor fietsers. Er komt een wandelpad langs de haven met een mooi uitzicht op de boten en de monumentenpanden. Voor het maken van zo'n plan wordt de mening van bewoners gevraagd door de gemeente. Nu hebben bewo ners van de Bierkaai een erg leuk plan gemaakt. Zij willen een aantrekkelijk 'rustpunt' op de stoep voor hun deur. Het wordt een bankje en zij gaan zor gen voor verfraaiing. Als PvdA vinden we dat een leuk plan. Wij hebben de bewoners gevraagd hun plannen in de raad uit te leggen. Omdat de hele raad 'voor' was zal het plan ook wor den uitgevoerd. De raadsleden van de PvdA zijn blij met ideeën van inwoners. We steunen die dan ook van harte. Grote veranderingen: Walcheren voor elkaar In het najaar gaan we ons bezig hou den met andere agendapunten. Ge meenten moeten vanaf 2015 taken op gebied van maatschappelijke onder steuning en jeugdzorg organiseren en uitvoeren. Op Walcheren werken we samen, dat heet: Walcheren voor el kaar. Ook daarvoor kunnen we ideeën en ervaringen van inwoners goed ge bruiken. U kunt ze kwijt op de website van de gemeente onder de knop 'Denk mee over zorg'. Als we uitgaan van de eigen kracht van mensen, kun nen we bijvoorbeeld ondersteuning en zorg beter, sneller, slimmer en goed koper organiseren. Zo kan iedereen zo lang mogelijk blijven meedoen in de maatschappij. Als je dus hulp nodig hebt, zoek je die in eerste instantie in je eigen omgeving. De gemeente is er wanneer dat niet of onvoldoende lukt. Als u vragen heeft over deze onder werpen kunt u ons bereiken via onze website www.middelburg.pvda.nl. Marga de Brauwer Raadslid PvdA margadebrauwer@gmail.com Stel je voor. Je ziet twee mannen met bivakmuts bij de achterburen uit een raam klimmen. Je belt de politie om de inbraak te melden. Ondertussen zie je de mannen in een blauwe bestelbus met hoge snelheid de straat uit rijden. Ge lukkig kun je een goed signale ment van de mannen en de auto geven. De politie gaat direct naar ze op zoek en start een Burger- netactie. Burgernetdeelnemers in de buurt ont vangen een paar minuten later een spraak- of sms-bericht met het ver zoek uit te kijken naar de twee man nen in hun blauwe bestelbus. Een paar straten verderop ziet een oplettende Burgernetdeelnemer twee mannen een blauwe bestelbus in een garagebox parkeren. Hij belt gratis via 0800- 0011 naar de meldkamer om de cen tralist te laten weten waar hij de mannen heeft gezien. De centralist speelt de informatie direct aan de poli tie door. Nog geen kwartier later kan de politie de twee verdachten in de garagebox aanhouden. Burgernet werkt Burgernet is een unieke samenwerking tussen burgers, gemeente en politie om de veiligheid in de wijk te vergro ten. "Samen kunnen we de kans ver groten dat inbrekers worden opgepakt," vertelt burgemeester Berg- mann. "Burgernet wordt uiteraard niet alleen ingezet bij inbraken. Ook bij een overval, een vermissing of doorrijden na een ongeval kunnen wij via Burger net vragen of mensen in de buurt met - ons meekijken." Buurtbewoners die zich hebben aangemeld, ontvangen een spraak- of sms-bericht met een duidelijke' omschrijving van een per soon of voertuig. Als zij de verdachte zien of andere aanwijzingen hebben, kunnen zij gratis bellen naar 0800- 0011. Zo kan de politie sneller en ge richter zoeken. "En dat werkt," ver volgt Bergmann. "Op dit moment wordt 1 op de 10 Burgernetacties dankzij tips van Burgernetdeelnemers opgelost." Na afloop ontvangen alle deelnemers bericht over het resultaat van de Burgernetactie. Doe ook mee! Inmiddels zijn er al 1,25 miljoen Bur gernetdeelnemers in Nederland. Hoe meer mensen meedoen, hoe meer Burgernetacties met succes kunnen worden afgesloten. Daarom gaat op 6 september de landelijke campagne 'Meld je aan voor Burgernet' van start. Ook Middelburg doet mee. Burge meester Bergmann roept alle inwo ners van de gemeente Middelburg op zich als deelnemer aan te melden op www.burgernet.nl. "Want samen kun nen we onze buurt veilig houden." ledereen van 16 jaar en ouder kan zich aanmelden. Ga naar www.burgernet.nl. De gemeenteraad komt op maandag 9 september bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stads kantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda - 2. Vaststellen notulen raadsvergadering van 24 en 25 juni 3. Ingekomen stukken 4. Gemeentebegroting 2013. Voorstel tot wijziging van de begroting 5. Commissie Regionale Zaken Walcherse gemeenten. Regeling werkwijze 6. Nehalennia SSG. Beschikbaar stellen krediet tijdelijke uitbreiding huisvesting en 1ste inrichting leer- en hulpmiddelen en meubilair 7. Brede scholen en Integrale Kindcentra (IKC). Vaststellen kaders 8. Aanpassen afvalstoffenverordening en het aanwijzen van het gebied van De Witte Raaf als niet inzamelgebied 9. Welstands- en monumentencommissie. Benoeming lid 10. Welstands- en monumentencommissie. Benoeming gedelegeerde 11. Voorbereiding bestemmingsplan Bedrijventerrein Trekdijk 12. Bestemmingsplan Bluesroute - Vrije kavels. Gewijzigde vastststelling 13. Functioneel model Zeeuwse Zorg voor Jeugd Moties vreemd aan de orde van de dag 14. Aanpak drugsoverlast (LPM) 15. Wijkvisie Mortiere (LPM) 16. Reclame Mortiere en ZEP (PvdA en LPM) 17. Ontwikkeling Integraal Kindcentrum (IKC) in Dauwendaele (PvdA, Duurzaam Rood, GroenLinks en LPM) 18. Bestemmingsplannen (D66, Christenunie en CDA) De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskan toor. Bijen spelen een belangrijke rol bij de bestuiving van wilde planten en gewassen. Ook helpen bepaalde bijensoorten bij het in stand houden van kwetsbare, natuurlijke évenwichten. Het gaat echter niet goed met de honingbij. Ook verschillende soorten solitaire bijen en hommels delen in de klappen. Je hoeft geen specialist te zijn om de bijenpopulatie een handje te helpen. Zo kan je bijvoorbeeld in je eigen tuin al heel wat doen. Gebruik geen pesticiden, er is al tijd wel een neveneffect. Zorg voor een gevarieerd aanbod van planten en bloe men met stuifmeel voor de bijen. Zorg voor voldoende nestgelegenheid. De meeste solitaire bijen maken hun nest in de grond, andere soorten verkiezen holle stengels van bijvoorbeeld braam en framboos of allerhande spleten en kie ren. Verder kan je bijvoorbeeld met rietstengels en holle bamboestokjes een heus 'bijenhotel' bouwen. Meer informatie Imkers, siertuinliefhebbers, moestuiniers, landbouwers, fruittelers en natuurbe heerders kunnen samen zorgen voor verbeteringen in de leefomgeving. Op vrij dag 13 september is in Cinema Middelburg om 19.00 uur de film 'More than Honey' te zien. De imkervereniging Walcheren zal de avond inleiden en verzorgt een gesprek na afloop. Reserveer tijdig via www.cinemamicfdelburg.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG O www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 september 2013 8 Foto: Aart van Belzen AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Binnendijk 5, Nieuw- en Sint Joos- land: renovatie dak loods (23-8). Prins Johan Frisostraat 4: realiseren dakopbouw (26-8). Zwanenhof 13: bouwen hobbyruimte t.p.v. terras (268). Informatie over deze aanvragen is verkrijg- baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Sandberglaan 6: verbouwinq woninq (308). Vlissingsesingel 30: aanbrengen zon nepanelen (28-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in- dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge- diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voor lopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee- land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUN NING Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij de volgende ex ploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tus sen haakjes staat de datum van verzen ding): Langeviele 6 (27-8). •Turfkaai 17-19(268). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2013 | | pagina 8