Ander inkomen? Dat geef je natuurlijk door. Zorg en gezondheid centraal op 15e editie van Film by the Sea Je weet niet wat je niet weet COLUMN - Ronald Adams Als er iets verandert in uw leven, zoals uw inkomen, dan kan dat gevolgen hebben voor uw toeslagen. Dus geeft u een verandering natuurlijk zelf door op Mijn toeslagen. Dat is nu ook een kleine moeite, want op Mijn toeslagen hebben wij al uw toeslagen en bedragen voor l06S13g6n u op een rij gezet. Geef het dus door op Belastingdienst Mijn toeslagen op toeslagen.nl Uuker kunnen nmmakat.Wcimakkelijker. De Faam woensdag 4 september 2013 5 3 www.de-faam.nl De vijftiende editie van Film by the Sea in CineCity in Vlissingen is van 13 tot en met 22 september. Het festival groeide van 10.000 bezoekers in 1999 naar bijna 46.000 in 2012. Naast films en literatuur staan tijdens deze jubileumeditie 25 films over zorg en gezondheid centraal. "Geen vrolijk thema", erkent festivaldirecteur Leo Han- newijk "maar het is wel een thema dat speelt in de huidi ge samenleving. We hebben dit jaar wat bezuinigingen door moeten voeren, maar daar gaat het publiek niet veel van zien. Het is wel wat FILM BY THE SEA IS VAN 13 TOT EN MET 22 SEPTEMBER IN CINECITY VLISSINGEN soberder, met minder optre dens van grote bands. Maar qua film en entourage is er weinig veranderd", belooft Hannewijk. "We hopen na- by the Sea, op vrijdag 13 september, is Gabrielle. Het gaat over een jonge vrouw met een verstandelijke be perking en een uitzonder lijke gave voor muziek. Te vens is dit de Nederlandse première van de film, die dan ook gevolgd wordt door een galafeest. Tijdens de Spijkerbroekenpremière op de zaterdag daarna is de Ne derlandse première van de film Lovelace. Zaterdag om 18.45 uur opent de film Mr. Morgan's Last Love de Dio- raphte Film- en Literatuur- competitie. Er zijn twaalf nieuwe boekverfilmingen te zien die voor de prijs en voor 5000 euro in aanmer king komen. Tijdens Film by the Sea 2012 werd de bundel Zondig in Zeeland gepresenteerd. Nu zijn, op 14 september vanaf 19.30 uur, zes van deze ver halen verfilmt te zien. Na afloop is de eerste uitreiking van de Lions Club Vlissin gen Film Award voor de beste verfilming. "Nieuw zijn dit jaar de lite raire lunches, van 15 tot en met 20 september", vertelt Hannewijk enthousiast. "Er komen bekende auteurs zo als Tommy Wieringa, Tho mas Rosenboom en Adriaan van Dis. Zij gaan van tafel naar tafel met bezoekers in gesprek.'* Voor kinderen is 18 september de film Otto is een neushoorn. En studen ten krijgen in de Timmer fabriek een CUT feest met bekende dj's. De wereldpre mière van de nieuwste film van de Nederlandse filmre gisseur Roel Reiné, Dead in Tombstone is 20 september vanaf 21.00 uur. Eerder die dag licht hij zijn plannen voor een film over Michiel de Ruyter toe. De Slotfilm van dit jaar, en alweer een Nederlandse première, is de romantische komedie About Time. Hannewijk: "Naar welke film ik het meeste uit kijk? Eigenlijk zijn dat er zo veel. Wel denk ik dat er over de film La Vie d'Adèle veel gepraat gaat worden." Film by the Sea heeft voor de derde keer een Film en Foodprogramma met diners van Zeeuwse topkoks van biologische- en lokale producten, gecombineerd met heerlijke films. Hieraan doen gerenommeerde restau rants als De Kromme Watergang, 't Vlasbloemeken en Gastrovan mee. Tickets voor het complete festival zijn te tuurlijk altijd dat we weer het jaar ervoor. koop via: www.filmbythesea.nl meer bezoekers trekken dan De openingsfilm van rum De poster van 2013 is gemaakt door festivalfotograaf Lex de Meester. Het model is Resy Kemperman. Foto: Lex de Meester Wandeling park Toorenvliedt MIDDELBURG - Onder leiding van een ervaren IVN-na- tuurgids is vrijdag 6 sep tember een wandeling door het park van de buitenplaats Toorenvliedt aan de Koude- kerkseweg in Middelburg. Het gebouw dateert uit 1726; het park in de stijl van eind 18de eeuw, dat er ooit deel van uitmaakte, is wat na tuur; en cultuurwaarde be treft van groot belang. Het is mogelijk dat ook Vogel- en Zoogdieropvang De Mikke wordt bezocht. Vertrek om 13.30 uur vanaf de hoofd ingang van het park aan de Koudekerkseweg en duurt Vh tot 2 uur. Deelnemen is 3 euro; kinderen 1.50 euro. Aanmelden is niet nodig. Oleg Lysenko in het Theehuisje MIDDELBURG - Oleg Lysenko, de zeer begaafde bando neon- en bayanspeler uit de Oekraïne komt op zaterdag 7 en zondag 8 september naar Middelburg. In het Thee huisje in de wijk de Griffi oen geeft hij meerdere pri- véconcerten voor minimaal 1 en maximaal 6 personen per keer. Een bijzondere er varing op een unieke loca tie. Alvorens het concert be gint spreek je met Oleg door binnen welk genre je een concert zou willen beleven. Ooit zo intiem en intens een concert beleeft? Je betaalt 49 euro per concert. door Tara De Vriend O www.theehuisjemiddelburg.nl regels voor vergoedingen aan financieel adviseurs. Veel consumenten die financieel advies willen, weten nog niet wat deze nieuwe regels voor hen betekenen. Een van de belangrijkste nieuwe regels is het provisieverbod. De bedoeling van dit verbod is dat klanten kunnen rekenen op een onafhankelijk advies. Adviseurs krijgen namelijk geen provisie meer van de aanbieders van financiële producten. In plaats daarvan betalen klanten de adviseur rechtstreeks voor het advies. Denk daarbij aan advies over producten als hypotheken, overlijdens- risicoverzekeringen, uitvaartverzekeringen en individuele arbeidsongeschiktheidsverzekeringen. Dankzij het provisieverbod weetje als klant nu precies hoeveel je betaalt en waarvoor. Dit kan een vooraf afgesproken bedrag zijn, maar ook een uurtarief. Je adviseur moetje daarover informeren met een zogeheten 'dienstverleningsdocument'. Dit is een overzicht van de kosten en een beschrijving van de werkzaamheden. Zo kun je verschillende aanbieders met elkaar vergelijken en weetje van tevoren waar je aan toe bent. En dat is goed om te weten. SNSBank.Middelburg(a)sns.nl P.S. Behalve voor een SNS Hypotheek kun je bij ons terecht voor hypotheken van acht andere banken en verzekeraars. Wij maken onderscheid tussen advies en bemiddeling. Na een gratis kennismakingsgesprek kun je kiezen voor alleen advies. Als je wilt dat wij na het advies de hypotheek en eventuele verzekeringen ook voor je afsluiten, betaal je daarvoor apart. Zo betaal je alleen voor wat je afneemt. Nederlanders betalen niet graagte veel. We gaan in de supermarkt niet twee keer langs de kassa met dezelfde pot pindakaas. Hallo, nee natuurlijk niet! Wél nemen we onze eigen pindakaas vaak mee op vakantie. Zo weten we zeker dat we er niet te veel voor betalen als we in Frankrijk op de camping staan. En in een restaurant lopen we de rekening doorgaans tweemaal na of er geen cappuccino te veel op staat. Hoor je in het buitenland "kijken, kijken, niet kopen", dan is de Nederlander niet ver... En zijn blik spreekt boekdelen: nee, natuurlijk kopen we hier niet. Waarom niet? Omdat de kans groot is dat we te veel betalen! Een situatie waarin de Nederlander te veel betaalt, is een situatie waarin hij zich daar niet van bewust is. Sinds 1 januari van dit jaar gelden er nieuwe

de Faam | 2013 | | pagina 5