Met je hond in bad Afslanken met pasta, rijst en noodles? Leuven Nijntje spreekt nu ook Zeeuws GOES - Het beroemde ko nijntje Nijntje spreekt sinds kort ook Zeeuws. Uitgeverij Bornmeer heeft het boekje Nijntje an zeê in 't Zeêuws (Nijntje aan zee in het Zeeuws) uitgebracht. Het boekje is een van de klassie kers in de wereldberoemde reeks van Dick Bruna. Gezien de verbondenheid van Zeeland met de zee is dit verhaal voor de Zeeuwse Nijn uitgekozen. Nijntje gaat met 'vaoder Pluus naè de dunen en het strand en om de zeê te zien'. 'Nijn maèkt een eêl groat forten 'goeng ze mie d'r eêmer schelpen zoeke'. Engel Reinhoudt heeft de tekst in het Zeeuws vertaald. Engel zingt en schrijft ver halen in het Zeeuws. Verder werkt hij mee aan de rubriek 'Streektaal' in de PZC. Het boekje kost 6 euro. De Nederlandse dialecten staan onder druk, deze ver taling hoopt een bijdrage te leveren aan de taaiover dracht van (groot-) ouders naar kinderen.. Ouders en grootouders kunnen Nijntje nu in hun moedertaal voor lezen aan hun kleinkinde ren. Nijntje is wereldwijd in vele talen vertaald en geldt in Nederland als een van de populairste boeken voor peuters. Uitgeverij Bornmeer ver zorgde eerder al vertalingen van Nijntje in het Fries, Bra bants en in het Oudgrieks en het Latijn. KAPELLE - Op zaterdag 7 sep tember tussen 13.00 en 17.15 uur kunnen alle honden samen met hun baasjes in het zwembad zwemmen en leuke spelletjes doen. Er zijn hierbij prijsjes te winnen. De eerste groep van 13.00 uur tot 15.00 uur zit al vol, maar in de groep van 15:15 uur tot 17.15 uur is nog plaats. Je hoeft niet de hele tijd te blijven, dus als je lekker ge spetterd hebt met je hond, dan ben je vrij om te gaan. De puppy's kunnen zich heerlijk uitleven in het peu ter bad van 20 centimeter diep. Voor de wat stoerdere honden is het speelbassin tot beschikbaar. Dit begint met een bad van 45 centime ter diep, oplopend tot 1,40 meter. Daarnaast is er nog een springkuil van 4 meter diep. Ook worden er spelletjes uitgezet rondom het bad. De volgende onderdelen staan gepland: apporteren van een speeltje uit het water, hon den zwemmen tegen elkaar, hoe neem- ik mijn brokken droog mee naar de overkant, honden zwemmen tegen hun baasje, hond met het mooiste bommetje. Baasjes moet wel zelf poepzakjes meenemen voor de ongeluk jes, twee speeltjes voor de hond en voldoende hand doeken en een t-shirt voor jezelf om mee in het water te gaan, bij voorkeur met lange mouwen tegen het krab ben van de hond. Kosten 14 euro per hond en baasje en vijftig cent voor supporters. Aanmelden via de web site is verplicht: www.mar- tingausgoes.nl KORT NIEUWS Expositie Heieen van den Hooven MIDDELBURG - Heieen van den Hooven exposeert mo menteel Vilt wandobjecten en vilt- en fairtrade tassen in Gezondheidscentrum De Vlasmarkt. Haar wan dobjecten zijn voelbaar, verzachten, verstillen en verwarmen. Zij bieden eeri mooi tegenwicht aan de harde omgeving waarin wij ons vaak bevinden. Voor de tassen, sieraden en doosjes werkt zij samen met Marianne Velthuis van FasoFair en Boubacar, Amadou en Abdoulay uit Burkina Faso in West Afrika. Zij bieden hen hiermee hulp door handel en steunen met het tassen- project het kleine school tje van onderwijzeres Mariam Kabore in de slop pen van Ouagadougou, de hoofdstad van Burkina Faso. T/m 1 november, Gezondheidscentrum 'de Vlasmarkt', Vlasmarkt 6-8 Middelburg. Vrij toegan kelijk van maandag t/m vrijdag van 9.30 - 17.30 uur. Kleding bij Talent voor 1 euro MIDDELBURG - Bij Talent aan de Nieuwstraat 11 in Middelburg .is alle kleding nu één euro. Dat is tot en met 7 september het geval. Vanaf dinsdag 10'september hangt de nieuwe herfst- en win- 10 EURO KORTING tercollectie weer in de winkel. De opbrengst van de winkel gaat naar het nieuwe project in Togo. Hier werkt de Zeeuwse El len de Pagter en haar man Wilson.Er moet een nieuw ziekenhuis gebouwd wor den. Winterkleding die niet meer past mag ook gebracht worden. Op don derdag 19 september van 10.00 uur tot 16.00 uur is een creatieve workshops in de winkel. Talent is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Delta geeft bioscoopkaartjes VLISSINGEN - Dankzij de bijzondere samenwerking tussen Film by the Sea, Delta en stichting Vier het Leven kunnen tijdens het komende filmfestival meer dan driehonderd Zeeuwse senioren gaan genieten van een mooie film. Oude ren uit de regio Walcheren worden dooi: Delta uitge nodigd om bij één van de drie feestelijke filmmidda gen aanwezig te zijn. Op maandag 16 september en donderdag 19 september zijn er nog enkele vrijkaar ten beschikbaar Als u het leuk lijkt om op maandag of donderdagmiddag een film te zien en mee te genieten van deze middag. Aanmelden via: 035- 5245156 (9.00-12.00 uur). MET SLIM PASTA ENERGIE-INNAME ZEER EENVOUDIG BEPERKEN Deze 'slim' varianten zijn ge maakt van een plantaardige vezel uit de Konjac plant, ge naamd Glucomannan. Deze speciale vezel is een van de weinige stoffen waarvan door de Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid we tenschappelijk is vastgesteld dat het helpt om af te vallen en goed is voor het choleste rolgehalte. Het unieke van deze vezel is dat het tot 4 uur lang een verzadigd gevoel noodles in Engeland zelfs AllGflBatStG DlSCOX/GTX/nJfl genomineerd voor de Free _y UI I From Food Awards 2013. Slim Pasta, rijst en noodles zijn zeer eenvoudig in ge bruik. Het enige dat je hoeft te doen is de pasta, noodles of rijst even af te spoelen in een vergiet en slechts 2 mi nuten op te bakken in een pan' of magnetron. Voeg ver volgens je favoriete kruiden, saus en groente toe en je kunt genieten van een heer lijke maaltijd met uitzonder lijk weinig kilocalorieën. geeft en uitzonderlijk laag is in kilocalorieën in ver gelijking tot normale pasta, noodles en rijst. Een portie van 100 gram bevat slechts 12 kilocalorieën. Eenzelfde portie gewone pasta bevat al snel 350 kilocalorieën. Het eten van de 'slim' varianten is dus een zeer eenvoudige manier om de energie-inna me te beperken en zo op na tuurlijke wijze af te vallen. Slim pasta, noodles en rijst worden niet alleen gebruikt door mensen die willen af vallen. Ze zijn ook nog eens koolhydraatvrij, vetvrij, sui kervrij en glutenvrij en hier door prima geschikt voor diabetici en mensen met glutenintolerantie. Vanwege deze unieke eigenschap pen zijn Slim pasta, rijst, en De snelle veerboot HSS Discovery is al jaren uit de vaart en nu komt ook een einde aan de Discoveryrun. En er is goed nieuws voor lezers die bij het 'laatste loopfeestje aan de overkant' willen zijn: dit artikel geeft recht op 10 euro korting per deelnemer! En ondanks die korting leveren deelnemers, samen met de sponsors, een bijdrage aan CLIC Sargent, de Britse stichting die zich het lot van kinderen met kanker aantrekt. Na de Discoveryrun van 2011 kondigde organisator Johan Knoester aan dat 2013 een mooi jaar zou zijn voor de allerlaatste editie van de loop. Op zaterdag 5 oktober is het dan zo ver. Deelne mers vertrekken vrijdag avond 4 oktober om zaterdag hard te lopen of te wandelen, in Harwich-Dovercourt en hebben daarna de middag in Colchester te besteden. Meedoen met 10 euro kor ting? Ga naar www.dis- coveryrun.nl en print het inschrijfformulier dat bij in schrijven te vinden is. Stuur voor 16 september maxi maal twee formulieren teza men met dit artikel naar: Stena Line/Discoveryrun t.a.v. F. Brouwer Postbus 2 3150 AA Hoek van Holland De inschrijver ontvangt na twee tot drie weken een be vestiging en een factuur. Het arrangement in een vierper- soonshut met korting kost 94 euro p.p. Het arrangement in een tweepersoonshut 104 euro. Eénpersoonstoeslag 10 euro. Na de betaling worden de tickets verstuurd met alle informatie voor de trip. «I Slim pasta, rijst en noodles zijn verkrijgbaar in vijf va rianten: spaghetti, penne, fetuccine, noodles en rijst. Ze zijn te koop bij diëtis ten, alle vestigingen van De Tuinen, DA Drogisterijen, G&W Gezondheidswinkels, Vitaminstores en online via www.slimpasta.nl. De prijs voor een zakje van 200 gram bedraagt €2,95. www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 september 2013 28 Het zwembad in Kapelle is een dag lang open voor honden en hun zwemmen en meedoen aan spelletjes. Samen met het zwembad Groenewoud in Kapelle houdt A/lartin Gaus Hondenschool Goes een hondenzwemdag in Sportcentrum Groenewoud in Kapelle. Door de redactie baasjes. Ze kunnen samen Foto: PR Afvallen door het eten van pasta, rijst of noodles, dat ook nog eens goed is voor het cholesterolgehalte. Het klinkt haast te mooi om waar te zijn. Toch is dat vanaf nu mogelijk door misschien wel een van de meest innovatieve doorbraken van dit moment op het gebied van afvallen: Slim pasta, rijst en noodles. Deze varianten zijn koolhydraatvrij, suikervrij, vetvrij én glutenvrij en bevatten per 100 gram slechts 12 kilocalorieën. Wat is Slim pasta? 1^ froe J from food awards 2013 Grocery Ambient highly commended HSIfll Eenvoudig te bereiden Geschikt voor diabetici en coeliakiepatiënten O www.discoveryrun.nl Win vier dagen samen sfeervol genieten in ga snel naar www.deweekkran .1j/3ctie Waar verkrijgbaar?

de Faam | 2013 | | pagina 28