Gratis met bus en boot tijdens Monumentendag Ook Z-Zine ontvangen? Maak liever geen gebruik van Zeelandbrug 7 en 8 september 2013 Festivals zetten Zeeland op de kaart van 5,ukken'Neem dan con,acl op met he' in,°matiecen,rum' Om iedereen van het Zeeuws cultureel erf goed te laten genieten, maakt de Provincie Zeeland het mogelijk om op zaterdag 14 sep tember 2013 gratis gebruik te maken van het openbaar busvervoer en de Fast Ferries in Zeeland. Om gratis te kunnen reizen, heeft u een vervoersbon nodig. Elders in deze krant vindt u die bon en is geldig voor twee per sonen. Voor meer informatie kijkt u op: www.degoedekantop.nl Hier treft u ook een digitale vervoersbon, die u kunt uitprinten. Wilt u weten welke monumenten te bezich tigen zijn in onze provincie? Kijk dan op www.openmonumentendag.nl 1«3; HET VERHAAL STREEKüfTOritCKT TrtOt.EH GOEO VOORBEREID OP PAO COMtMU OP MET WATER OOK NCO EVEN ZIEN. Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Gedeputeerde Carla Schönknecht: "Die media-aandacht is belang rijk. Zo weten mensên in heel het land dat er veel te doen is in Zeeland en wat voor een provincie het is. Met veel water, cultuur, sport en prachtige bijpassende decors. De toeristische tv-commerci- al gericht op festivals ondersteunt die boodschap actief. Nauwe samenwerking krijgt steeds meer vorm De campagne rondom de hierboven genoemde festivals startte ruim twee weken geleden. Deze Zeelandspot op televisie is onderdeel van de gezamenlijke ambitie van de Provincie Zeeland, toeristische brancheorganisaties, de genoemde festivals en Promotie Zeeland Delta om toeristisch Zeeland sterker neer te zetten. Op zaterdag 7 september 2013 van 06.00 uur tot 08.00 uur en zondag 8 september 2013 van 14.00 uur tot 16.00 uur is de Zeelandbrug voor alle verkeer afgesloten. De omleidingsrouteroute leidt u via de Oosterscheldekering. De tijden op zondag kunnen worden aangepast als de situatie daar om vraagt Van zaterdag 08.00 uur tot zondagmiddag 14.00 uur is passage mogelijk voor alle verkeer met uitzondering van vrachtauto's en auto's met aanhangers. U moet dan rekening houden met ernstige hinder, omdat het overig verkeer dan in beide rijrichtingen afwisselend met behulp van verkeersregel aars over het (smalle) fietspad wordt geleid. De zomer siddert in onze provincie volop na in de maanden september en oktober. Er vinden mooie festivals en sportevene menten plaats, die stuk voor stuk Zeeland op de kaart zetten en voor velen de moeite van de reis waard zijn. Met een nieuwe festivalspot moet er landelijk grotere bekendheid worden gegeven aan deze 'mooie Zeeuwse parels.' Maar wat leveren deze evene menten eigenlijk op voor Zeeland? Onlangs nog kon u genieten van Sail de Ruyter in Vlissingen. Deze editie overtrof alle bezoekersaantallen: maar liefst 300.000 mensen. Op dit moment is het Zeeland Nazomerfestival nog tot 7 september 2013 in volle gang. Daarna staan DAM7 rondom de World Cup Windsurfing (7-14 september), Film by the Sea (13 - 22 september) en het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen met klassieke concerten (27 september - 19 oktober) op het programma. Allemaal publieks trekkers, die bovendien veel media-aandacht opleveren. Ondersteunen, meten en weten De Provincie hecht veel waarde aan de festivals. Ook omdat het economisch veel oplevert. Gedeputeerde Ben de Reu: "We onder steunen deze evenementen financieel met als doel Zeeland (inter)nationaal op de kaart te zetten. Daarbij horen uiteraard ook de onlangs gereden wielertopper World Ports Classic en de zwaarste marathon van Nedeland: de Kustmarathon. Daarnaast moet het ook leiden tot een economische impuls voor de regio waar het evene ment plaatsvindt. Dit lijkt goed te lukken als je kijkt naar het succes van Sail 2013, maar om aan te tonen of we die doelen daadwerkelijk bereiken, willen we structureler meten wat deze evenementen concreet opleveren voor Zeeland. Wat levert bijvoorbeeld een evene ment financieel (bestedingen) en zakelijk op voor (bedrijven in) de provincie en vinden er herhalingsbezoeken plaats? Samen met ken nisorganisaties in Zeeland wordt hier nu een plan voor gemaakt. Festivalspot zien? U kunt de festivalspot op youtube bekijken met de zoekwoorden TV Commercial Zeeland Tag on Festivals'. Op landelijke televisie is hij nog tot en met 19 oktober 2013 te zien. Meer informatie over de festivals vindt u op www.vvvzeeland.nl/festivals Uitgave 51 van het online magazine van de Provincie Zeeland verschijnt maan dag 9 september 2013. In deze uitgave o.a. aandacht voor: het verhaal 1953, handhaven met de Sterna en Tholen. Z-Zine laat u zien waar de Provincie Zeeland werk van maakt. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonne ment is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvan gen? Abonneert u zich dan via: zzine.zeeland.nl. Z-Zine op uw iPad lezen? Download het magazine in de App Store. U ondervindt op 7 en 8 september 2013 ernstige verkeershinder op de Zeelandbrug. ue provincie ie.™ u oh. v« uc Oosterscheldekering. Voor scheepvaart en hulpdiensten i/nn,.„r De scheepvaart kan zaterdags slechts van vier brugopeningen gebruik maken: 06.00 uur, 10.00 uur, 14.00 uur en 18.00 uur. Op zondag draait de brug vanaf 10.00 uur weer als vanouds. Hulpdiensten kunnen overigens wel van de Zeelandbrug gebruik blijven maken. Vanwege zorgvuldige inspectie De reden van de stremming is de uitvoering van een zorgvuldige inspectie op de scheurvorming die is ontstaan aan de stalen brugdekken van de beweegbare basculebruggen. De inspectieresultaten moeten uitwijzen of reparatie nodig is. Tijdens de stremming worden, indien noodzakelijk, al wel no.odreparaties uitgevoerd: Bij slechte weersomstandigheden worden de werkzaamheden één week uitgesteld. Laat u niet verrassen en gebruik de Zeelandbrug app De Zeelandbruq is naast een icoon ook een belangrijke verbinding in de doorgaande route van Rotterdam tot aan de Belgische grens. Maakt u regelmatig gebruik van de Zeelandbrug? Laat u dan met verrassen door (on)qeplande stremmingen van de Zeelandbrug en download direct de gratis Zeelandbrug app van de Provincie Zeeland in de Apple of Google Play Store. Manon de Jonge maakt voor haar woon-werk afstand bijna daqelijks qebruik van de Zeelandbrug. Manon: "Met deze app weet ik voortaan of de brug openstaat of dat er door andere oorzaken verkeershinder is. Hierdoor kan ik op tijd een alternatieve route kiezen, wat mi] dan weer tijd bespaart." Geplande wegwerkzaamheden en evenementen digitaal in beeld Gedeputeerde Kees van Beveren: "Naast de Zeelandbrug app ontwikkelden we ook een digitale kaart weqwerkzaamheden en evenementen, die vooral handig is voor toeristen die naar Zeeland komen of voor Zeeuwen die een dagje in eigen provincie op pad gaan. Met behulp van deze digitale kaart kunt u in één ooqopslag zien welke Zeeuwse wegen en bruggen, vanwege geplande wegwerkzaamheden of evenementen, voor het autoverkeer zijn afgesloten of zorgen voor een flinke vertraging. We bieden u uiter aard, indien beschikbaar, een alternatieve route aan. Mede dankzij de-Zeelandbrug app en de digitale kaart kunt'u uw reis nog beter vooraf uitstippelen en bevorderen we een goede en veilige doorstroming van het verkeer op de Zeeuwse (vaar)wegen." Bekijk de digitale kaart via nieuws.zeeland.nl/verkeersinformatie De vuurtoren in Westkapelle, een Rijksmonument, is tijdens de Open Monumentendag te bezichtigen. COLOFON k, Pmvinrip Zppland Fotoarafie- Ben Seelt (Zeelandbrug), Willem Woznitza (vuurtoren) voor DNA beeldbank op ^NHnb-r 2013. Prdcw.r* ,ees, u n.euws.zee^nd.nl/pr^cwe,, Provincie Zeeland

de Faam | 2013 | | pagina 25