VOORDEEL! r I ALDI11 sw r«2r"> Vets voordelig! fits eerste op ie hoogte van onze aanbiedingen J KORT NIEUWS GEMEENTE V DOMINANTIE I m Expo Zeeuwse kunstkring Koudekerke uit de Kunst 2e editie Mossel 10-daagse Concert in de Catharinakerk Standwerkers Blik op heel andere wereld Kinderkoekjes Halfvolle kwark Vrije uitloopeieren Notebook 15.6" Liefde tussen twee culturen Tussen spel en werkelijkheid Kauwstaven Vlooiendruppels kat of hond Harddisk 2.5" Galia meloen Snoeptomaatjes Abonneer u op onze nieuwsbrief via aldl.nl VEERE - Burgemeester Rob van der Zwaag opent op zaterdag 21 september om 16.00 uur de expositie 'Zeeuwse Kunstkring verza meld in Veere' in Museum De Schotse Huizen. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst staat tevens het 55-jarig bestaan van de Zeeuwse Kunstkring centraal. Twin tig beeldend kunstenaars uit Zeeland zijn vertegen woordigd op de overzichts expositie. Een diversiteit aan stijlen, maar ook aan disciplines zoals fotografie, beeldhouwwerk, grafiek, assemblages,schilderijen en tekeningen. Bezichtiging van de expositie is mogelijk tot en met 31 oktober, dage lijks van 13.00-17.00 uur. De beeldende vormgevers van de Zeeuwse Kunstkring zijn niet voor het eerst te gast in De Schotse Huizen. In de afgelopen 55 jaar heb ben zij met regelmaat een expositie verzorgd, zowel individueel als in groeps verband. Dit keer is werk te zien van Els van Baarle, Cobi Boone, Miems van Citters, Anneke Coppoolse, Saskia Eggink, Ben Game, Adri Geelhoed, Jan de Heer, Michiel Hermsen, Jan Kette- lerij, PeterAnthonie van de Kreeke, Margreet Leijdek- ker, Paula Mosmans, Mira Peters, Glenn Priester, Elsje van Ree, Rijnhard Schregar- dus, Henc Smit, Margriet de Vries en Sjaak de Wit. KOUDEKERKE - Volksmuziek- ensemble Muzaïek houdt vandaag (4 september) een concert tijdens Koudeker ke Uit De Kunst. Locatie: Woontrend Zeeland, Duin straat 18 Koudekerke. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Te horen is onder andere: klezmermuziek, muziek uit de Balkanlanden, Spanje, Zwitserland, Ierland. OOSTKAPELLE - Onderne mersvereniging Natuurlijk Oostkapelle organiseert de tweede editie van de Mossel 10-daagse van vrijdag 13 tot en met zondag 22 september. Het aantal deelnemende be drijven is ten opzichte van vorig jaar fors toegenomen. De achttien deelnemers be vinden zich o.a. in de Dorps straat, de Duinweg, de Dom- burgseweg en op het Strand Oostkapelle. Er wordt een gezamenlijke menukaart gemaakt. Elk bedrijf presen teert zich met één mossel gerecht. Het wordt een geva rieerd aanbod van diverse creatieve bereidingen zoals Mosselen in strandgaper bier, mosselpannenkoek, Marokkaanse mosselen, mosselpasta, stoofschotel van mosselen, Vlaamse mos selen, mosseltapas, gewokte mosselen, 3-gangen mos- selproeverij, Thaise mosse len, gegratineerde mosselen en Italiaanse mosselen. De deelnemende restaurants zijn tijdens de Mossel 10- daagse duidelijk herkenbaar aan een promotiebanner bij de entree. ZOUTELANDE - In de Catha rinakerk in Zoutelande is donderdag 5 september van af 20.00 uur een concert van de plaatselijke muziekver eniging Luctor et Emergo. Zij brengen een zeer gevari eerd programma. VEERE - 31 augustus werd er door de stichting evenemen ten Veere voor de standwer kers van de Veerse vismarkt een onderling standwerkers concours gehouden. Tussen 13 uur en 15 uur werden de kraamhouders beoordeeld op hun leuke, creatieve, teil sell achtige manier van aanprijzen van verse vis en vers waren. Reinier en Eric, vaste vismarkt bezoekers hoorde de vrolijke venters aan met hun vindingrijke aanprijs zinnen. De beker en het juryrapport met 4 sterren ging naar de meiden van Breel die hun Veerse schapenkaas verkleed als heuse schapen aan de man brachten. De Veerse vis markt is verlengd tot en met 14 september. In uitdeelzakjes. BLIJVEND VERLAAGD mm S i 450 g Klasse M/L. 6 stuks. Vanaf Mensdag 09-09-20» - Intel® Pentium® 2020M processor - Windows 8 - 40 cm beeldscherm met HD-resolutie -1 TB harde schijf - 4 GB RAM S rm Ramona. De wereldhit van The Blue Diamonds maar ook de naam van het nieu we zusje van Jelle Feenstra. Het verband tussen beide is meer dan toevallig. Zangers Ruud en Riem zijn namelijk de oudere broers van Sas kia, de jeugdliefde van Jelle. Daarmee hebben de twee fa milies wel heel verschillen de achtergronden. Terwijl Jelle's van oorsprong Friese vader" uit een anarchistisch nest komt en een prominen te vertegenwoordiger is van de blauwe knoop, is Saskia's vader als militair en 'koloni aal' minimaal verdacht. En terwijl Jelle's moeder gebukt gaat onder een postnatale depressie, loopt een goed bedoeld verjaardagsfeestje heel anders dan gedacht. Ondanks de botsing van culturen is de vasthoudend heid van Jelle ontroerend! Meindert Fennema, Het slachthuis, Prometheus, 19,90. Hij blijft 'de jongen', maar na de sneeuwstorm die hij samen met zijn vriend, post bode Jens, overleefde, is hij eigenlijk niet langer een jongen. Al in het huis waar de twee worden opgevan gen gaat hij anders naar de wereld om hem heen kij ken. Niet in de laatste plaats dankzij het meisje met dat opvallende rode haar en die groene ogen. Eenmaal teruggekeerd naar huis is de wereld niet meer hetzelfde. Nou ja, de jongen is niet meer dezelfde! Waar hij eerder met jaloezie keek naar alles tussen de rood harige en alle andere mans personen, kiest hij nu voor zichzelf. In plaats van zich bij anderen aan te sluiten, kiest hij zijn eigen pad. Dat van de liefde bijvoorbeeld. Schitterend beeld van een onbekende en verloren tijd. Jón Kalman Stefansson, Het hart van de mens, Anthos, €21,95. WILL LAVEN DER Thrillers waarin de lezer, met de hoofdpersonen, puz zels op moet lossen zijn er in soorten en maten. Will Lavender heeft er een ge schreven die intelligent en uitdagend is. Het is vijftien jaar geleden dat de beste stu denten waren geselecteerd voor een college dat de voor moord veroordeelde profes sor Richard Aldiss vanuit de gevangenis gaf. Inmid dels is Alex Shipley zelf universitair docent en keert zij terug naar de universiteit van toen. Met een minder fraaie reden: Michael Tan- ner, één van de studenten van toen, is vermoord en er lijkt een duidelijke link met de gebeurtenissen vijftien jaar eerder. Is de 'Procedure' hervat? Zekerheden en twij fels lopen in elkaar over. Wie kan nog worden vertrouwd en was die rehabilitatie van Aldiss nou wel terecht? Will Lavender, Dominantie, AW Bruna, 19,95. 100% buffelhuid. Diverse formaten. 6 pipetten van 0.4 ml. -1 TB harde schijf - USB 3,0 - zwart of zilver Vanaf memdag Of-09-201S Per stuk 250 g HOGE KWALITEIT - LAGE PRIJS GARANTIE GARANTIE lOOIfN .«umtt VLOOIEN I DRUPPELS' www.de-faam.nl PR IJS H! KWARK i i&VSfa r- jj-L- verse Versaanbieding geldig vanaf woensdag 04-09-13 t/m dinsdag 10-09-13. Zet- en drukfouten zijn voorbehouden.

de Faam | 2013 | | pagina 13