Het woord aan raadslid Krijnie Hoek Werkzaamheden woonzorgcomplex Bachtensteene Bestrijden Ambrosiaplant in verband met hooikoorts Fietsopruimactie station en stadhuis r GEMEENTE MIDDELBURG Weer aan de slag De meeste mensen hebben in de afge lopen twee maanden een aantal weken kunnen genieten van een wel verdiende rust. Daarbij was het fijn dat het weer heeft meegewerkt. Even rust, na een jaar lang werken, of school. Tijd voor elkaar en bezinning. Voor een deel van onze inwoners ook een periode van heel veel drukte door de vele toeristen die in onze ge meente en in heel Zeeland vakantie vieren. Dat brengt gezelligheid en le vert een welkome bijdrage aan de re gionale economie en promotie van onze mooie gemeente. In de politiek was er ook tijd voor be zinning. Twee maanden geen vergade ringen en dus tijd voor politieke bezinning. Na een paar weken echte vakantie, was er tijd voor reflectie op het werk in de afgelopen tijd. Dat geeft weer nieuwe inzichten voor de komende periode, waarin wordt toege werkt naar de gemeenteraadsverkie zingen op 19 maart 2014. Dat lijkt nog ver weg, maar met de vele zaken die op de gemeente af komen, zoals de decentralisaties, wordt het een spannende en belangrijke periode. Naast de nieuwe taken die de ge meente gaat uitvoeren, blijven ook alle andere taken van de gemeente de aandacht vragen. Denk bijvoorbeeld aan de veiligheid in uw eigen buurt. Veiligheid op het gebied van criminali teit, verkeer, speelvoorzieningen. Wat kunt u daaraan bijdragen? Een periode van rust levert vaak creatieve ideeën op. Als CDA hebben we ons onder an dere ingezet voor de veilige linten, waardoor kinderen veiliger naar school kunnen fietsen. Veilige en schone speelplaatsen. Maar ook het drugsbeleid is onderdeel van de veilig heid. Het gedoogbeleid is het CDA een doorn in het oog. Een illegale activiteit door de vingers zien kan en mag niet. Zomaar een voorbeeld van wat er in uw omgeving kan spelen. Initiatieven die een bijdrage leveren aan de leef baarheid in uw omgeving zijn er vol doende aan te wijzen. Heeft u hierover ideeën en wilt u die delen? Neem dan contact op. Zodat we dit samen kunnen gaan oppakken. Initiatieven uit de samenleving maken het verschil. Ik ga met de CDA-fractie met frisse zin weer aan de slag. Samen met U? Krijnie Hoek CDA-fractie krijniehoek@cdamiddelburg.nl Zoals u wellicht al gezien heeft zijn de werkzaamheden aan het woonzorg complex aan het Bachtensteene bijna gereed. In de week van 2 september start de aannemer aan de bestrating in de Kapoengang, Burggang, en Bachtensteene. De werkzaamheden zijn eind oktober afgerond. Indien u Ambrosia is een plant die afkomstig is uit Noord-Amerika. Deze plant komt nu nog niet massaal voor in Nederland, maar neemt wel steeds meer toe. We zien Ambrosia vooral in particuliere tuinen, op plaatsen waar vogelvoer is gestrooid. Verder komt Ambrosia vooral voor op 'ver stoorde gronden', zoals bermen, akkers, fabrieksterreinen, bouwterrei nen en bij havens. Ambrosia is wereldwijd één van de belangrijkste veroorzakers van hooikoorts. Als we niets doen, verspreidt Ambrosia zich verder over ons land. Omdat Ambro sia pas laat bloeit (vanaf eind augustus tot en met oktober) kan het hooikoorts seizoen hierdoor een tot twee maanden langer gaan duren. Vestigt deze plant zich, dan leidt dit tot meer allergische aandoeningen, ook bij mensen die nu nog geen hooikoortspatiënt zijn. Dit willen we voorkomen. De komende weken is een goed moment om eventueel aanwezige Ambrosiaplanten te verwijderen, omdat de plant nu goed te herkennen is. Op www.ambrosiavrij.nu is ook een informatie blad te downloaden, waarin beschreven staat hoe de plant te herkennen is en welke voorzorgsmaatregelen genomen moeten worden bij verwijdering van de plant (zoals het dragen van handschoenen). Ook staan er nog andere belangrijke tips en informatie over Ambrosia. Melden Heeft u de ambrosiaplant gesignaleerd op gemeentelijke terrein dan kunt u dit melden via onze website. Ga daarvoor naar www.middelburg.nl en klik op "ik wil een melding openbare ruimte doorgeven". verdere informatie wenst kunt u con tact opnemen met Joost Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 53 33. Deze week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weg haalde fietsen kunnen worden opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen van de fiets een legitimatiebewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank). Meer informatie (0118) 67 57 41. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG www.de-faam.nl De Faam woensdag 28 augustus 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©Gerrv Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Foto: Aart van Belzen VOORAANKONDIGING ARTIKEL 1.3.1 BESLUIT RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro), bekend dat een herziening van het bestemmingsplan Kla ren beek wordt voorbereid. Het plangebied van dit bestemmingsplan is de wijk Klaren- beek. Het geldende bestemmingsplan voor deze wijk is vastgesteld in 2004. De Wet ruimtelijke ordening geeft aan dat bestemmingsplannen iedere 10 jaar geactualiseerd moeten worden. Het nieuwe bestemmingsplan voor Klarenbeek zal dan ook hoofdzakelijk een conserverend karakter hebben. De belangrijkste functie in het gebied is wonen, met daaraan verbonden voorzieningen als onderwijs en andere maat schappelijke voorzieningen, winkelvoorzienin gen, groenvoorziening en wegen. Het is op dit moment nog niet mogelijk ziens wijzen tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhan kelijke instanties in de gelegenheid gesteld ad vies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het ontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedurende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te be kijken op de gemeentelijke website en via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra het ontwerpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze vooraankondi ging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid (mevrouw D. Huibregtse, tele foonnummer (0118- 67 52 85). AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe- reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bachtensteene 14: aanbrengen zonne panelen (21-8). Boterbloemstraat 13, Amemuiden: uitbreiding woning (19-8). Noordweg 162: bouwen aanbouw ach terzijde woning en plaatsen 2 dakkapellen dak achterzijde woning (18-8). Rouaansekaai 31: renoveren dak (20- 8)- Van Cittersweg, Amemuiden: kappen 51 bomen (71743) (208). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Briandlaan lx interne verbouwing 1 e ver dieping zorgcentrum (238). Molenwater 61wijzigen gevel (208). Rouaansekaai 13: interne verbouwing keuken (238). Segeerssfraat 41-43: maken interne ver binding (218). Seislaan 2:.aanbrengen zonnecollectoren (238). Waalstraat 27 t/m 81, Zandkreek- straat 6 t/m 48, Wielingenstraat 1 t/m 15, DeuHoostraat 1 t/m 15, Oostgatstraot 1 t/m 11, Westgat- straat 1 t/m 11, Veersegatstraat 1 t/m 7: verbeteren 82 woningen, gevelbe kleding en isoleren (44682) (238). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank ZeelandWestBra- bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen: Voor: het verbouwen van een pakhuis tot vei linghuis. Locatie: Korendijk 28. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 29 augustus 2013 gedurende zes weken, van 29 augustus 2013 tot en met 9 oktober 2013, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico nietontvarv kelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuurs recht naar voren hebben gebracht. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken de volgende verkeersmaatregelen be kend. a. Hef parkeervak ter hoogte van Achter de Houttuinen 40 wordt aangewezen als alge mene gehandicaptenparkeerplaats. Deze parkeerplaats wordt aangeduid met een ver keersbord E6 (gehandicaptenparkeerplaats), vakaanduiding en een kruismarkering op het wegdek. b. Het eenrichtingsverkeer op hef gedeelte van de Helmkruidstraat tussen de Ridderspoor en de westelijke aansluiting met de Koren bloemlaan, wordt opgeheven. Het verkeers bord C3 (eenrichtingsweg) met onderbord 'uitgezonderd fietsers en bromfietsers' wordt verplaatst van het kruispunt Helmkruidslraat/ Korenbloemlaan naar de aansluiting van de Helmkruidstraat naast huisnummer 26. Het bord D5r (verplichte rijrichting rechtsaf) met onderbord 'uitgezonderd fietsers en brom fietsers' wordt verwijderd. Inzage De besluiten liggen tot en met 9 oktober 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter in zage in het stadskantoor bij de vakbalie Ver gunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Uevense, telefoonnummer (0118) 6752 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 29 augustus tot en met 9 oktober 2013, een bezwaarschrift indienen. Hef be zwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u be zwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waarte gen het is gericht (artikel 6:16 van de Alge mene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang recht streeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw be lang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigen aar, huurder of gebruiker bent van een per ceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onder scheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs ver weten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West8rabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven; dit recht be draagt 160 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 318 voor niet-na- tuurfijke personen (zoals verenigingen, stich tingen, B.V.'s).

de Faam | 2013 | | pagina 9