Kort nieuws uit Vlissingen I VERKOOP UW OUD GOUD EN ZILVER IN VLISSINGEN \sssrl3r Van Leeuwen Juweliers GOUD INKOOP EN ZILVER JeCeMoon Wij kopen van u: Rommelmarkt in hartje centrum vlissingen - Op de Oude Markt in Vlissingen is van daag (28 augustus) een rom melmarkt. De markt is van 13.00 tot 17.00 uur. Deelne mers moeten zich melden bij de organisatie en vragen om een plek. Opbouwen kan vanaf 12.00 uur. Deelnemers die eerder gaan zitten of een plek bezet houden worden verwijderd door Stadsbe heer. Kosten voor deelname zijn 1,50 euro per vierkante meter. Kinderen staan gra tis. Foto's voor boek over Vlissingen VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen roept inwoners en bezoekers op om maritie me foto's van Vlissingen te maken. Fotografen kunnen bijzondere foto's van Sail de Ruyter Zeeland 2013, de ZEEdag 2013 óf algemene foto's van 'maritiem Vlis singen' via de website www. stadaanzee.nl aanbieden. De 50 mooiste foto's komen in het boek 'Vlissingen, stad aan zee'. Inzenders van deze winnende beelden krijgen het boek. Mensen die kans willen maken op hun foto in het fotoboek, kunnen maximaal 5 actuele foto's inzenden. Dat kan tot en met 19 oktober 2013. Het boek 'Vlissingen, stad aan zee' verschijnt komende winter. Het komt in de winkel te lig gen en de gemeente deelt het uit als relatiegeschenk. Evensong in de Sintiacobskerk VLISSINGEN - Op zondag 1 september is er een oecume nische Evensong in de Sint Jacobskerk, de eerste na het zomerreces. De voorganger is ditmaal Ds Nelleke van der Linden uit Goes. Jos Vo gel bespeelt weer het orgel en de evensingers nemen de liturgische zang voor hun rekening. De middag begint om 17.00 uur, de kerk is open vanaf 16.30. De Evensong duurt ongeveer drie kwartier. Uiteraard is de toegang vrij. Wel is er een uitgangscollecte ter bestrij ding van de onkosten, die de Evensong met zich brengt. Kinderfestijn op Van Nispenplein VLISSINGEN - Zaterdag 31 au gustus van 15.00 tot 17.00 uur is er een middag met een kinderkleedjesmarkt, spelletjes en schminken op 't Van Nispenplein in Vlis singen. Om 15.30 uur is er een ver haal met mime. Iedereen mag bij de workshops leren vliegen, verven, naaien of sieraden maken: in de kerk (Lannoystraat 2) staat on dermeer een vliegsimulator en een paintbrush. Voor tie ners is om 16.30 uur binnen een gratis film. Ingang is aan de Van der Spiegelstraat. Bibliotheek gaat weer voorlezen REGIO - Vanaf september houdt de bibliotheek weer voorleesuurtjes voor kinde ren op de basisschool. Iede re maand wordt er op de eer ste woensdag van de maand voorgelezen aan peuters en kleuters in de mediatheek in De Combinatie in Vlissin gen. Iedere laatste woensdag van de maand gebeurt dat in de mediatheek in brede school Het Kroonjuweel, in Oost-Souburg. De voorleesactiviteit Peuter- tje Luister is van 10.15 tot 11.15 en is voor kinderen van 2 t/m 4 jaar en hun ou ders. 's Middags van 14.00 tot 15.00 uur zijn kinderen van 4 tot 8 jaar welkom bij De Sprookjeskoffer. Muziek ondersteunt de verhalen. Aansluitend wordt er samen iets moois geknutseld. De entree is gratis. Vooraf aan melden is verplicht, via de website van de bibliotheek. Verhalen in het Zeeuws dialect VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van de ouderen bonden ANBO en PCOB houden op maandagmiddag 2 september een themamid dag. De heer Frans van der Heide komt verhalen vertel len in Zeeuws (Walchers) dialect. Zijn verhalen zijn kort en boeiend en op aan sprekende wijze worden de mensen meegenomen in herkenbare dagelijkse situ aties. De middag begint om 14.00 uur en is in Woonzorg centrum Ter Reede, zaal 't Speelhuus, in Vlissingen. Voordelige rijbewijskeuring VLISSINGEN - Wie een rijbe wijskeuring moet onder gaan, kan op 6 september en 4 oktober terecht bij Regel- zorg in Woonzorgcentrum Ter Reede aan de Vredehof laan 370 in Vlissingen. Voor informatie en een afspraak belt u: 088 23 23 300. Zelf een datum plannen kan via de website www.regelzorg. nl. Het tarief bedraagt 35 euro voor de B/E keuring. Chauffeurs jonger dan 70 jaar betalen 52,50 euro voor C/D/E keuring. Informeer bij uw ziektekostenverzeke ring of deze de kosten voor de keuring vergoedt. Het keuringsformulier, de zoge naamde Eigen Verklaring is voor 23,80 euro verkrijgbaar bij de gemeente of via inter net op mijn.cbr.nl. Daarvoor heeft u wel een DigiD nodig. Met ingang van 1 januari 2014 gaat de keuringsleeftijd omhoog van 70 naar 75 jaar. Op www.regelzorg.nl kunt u middels de keuringscheck nagaan of u moet worden gekeurd. JeCeMoon Verhuurmakelaars Zeeland Kom uit je hoofd Kom in je kracht Spuistraat 2, Vlissingen www.goudinkooppunt.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 28 augustus 2013 7 Bibliotheek Vlissingen houdt vanaf volgende week weer voorleesuurtjes. Voorlezen prikkelt de fantasie, ontwikkelt taalgevoel en bezorgt kinderen veel plezier. Dat geldt zowel voor jonge, als voor oudere kinderen. Naast 'werkelijke' verhalen zijn er ook prachtige sprookjes voor kinderen. Zij stimuleren de fantasie en bieden kinderen de mogelijkheid los te komen van zichzelf. FOTO PR Een persoonlijke benadering voor verhuurders en huurders Miranda de Jonge Tel. 31 06 15 44 62 68 (ma. t/m zat. van 09.00 tot 21.00 uur) www.ikwoonleuk.nl Bachweg 2 4337 XD Middelburg Sandenburghlaan 2a 4351 RL Veere Uitvaartcentrum H. Jobse ""Telefoon 0118 46 22 05 www.hjobse-uitvaart.nl Cursus: 9x op vrijdagochtend in Goes Ook individuele coaching 06 29 02 12 05 1YAYAY/I H'l.iHlira ÏTHO O PTïl 1 Zilver- bestek,-* Overig zilvf" De goud- en zilverprijs zijn vandaag historisch hoog. Hierdoor zijn uw oude gouden en zilveren sieraden veel geld waard. U kunt deze nu verkopen tegen de hoge koersen. Maar doe dit dan wel bij een vertrouwd adres! Van Leeuwen Juweliers is al decennia lang een vertrouwd begrip in Nederland.Tegenwoordig kunt u niet alleen juwelen bij ons kopen, maar u kunt ook uw oude sieraden verkopen in onze goud en zilver inkoop punten bij u in de buurt. Oud goud is momenteel veel geld waard. Verkoop daarom uw gouden sieraden, beschadigd of heel, voor de hoge goudprijs nu het nog kan. Kom vrijblijvend langs voor een taxatie. Daarnaast kunt u bij ons ook tweedehands sieraden kopen tegen erg gereduceerde prijzen! Kom langs en sla uw slag. Bij u in de buurt: Openingstijden: di-vr 11:00 - 17:00 uur, za 11:00-16:00 uur

de Faam | 2013 | | pagina 7