Dok van Perry open Belisol Glasactie! Bij kozijnen en deuren van Belisol: BELISOL Dier van deze week: lieve kater Donald Belisol Goes Nobelweg 2-24 4462 GK Goes goes@belisol.com www.belisol-goes.nl tel. 0113-211811 kozijnen en deuren Muziek met mama en kind MIDDELBURG - Dinsdag 3 sep tember houdt het mamacafé een muzikale ochtend. Moe ders met kinderen tot en met 4 jaar zijn welkom vanaf 9.30 uur om samen kinder liedjes te zingen en muziek te maken. Het mamacafé is een plek waar moeders met hun peuters elkaar kunnen ontmoeten. Het mamacafé is gevestigd in de Branding aan de Westerscheldestraat 62 en is elke dinsdag open van 9.30 tot 11.30 uur. Deel name aan workshops is gra tis. Teksten en instrument jes zijn aanwezig, maar zelf muziekinstrumenten mee nemen kan ook. Meer info: www.welzijnmiddelburg. nl/in-de-wijk/mamacafe. Altijd al willen leren bridgen? SEROOSKERKE - In De Zandput te Serooskerke start maan dag 16 september een bridge- cursus voor alle inwoners van de gemeente Veere. De cursus begint om 14.00 uur en bestaat uit 2 delen van 13 bijeenkonlsten van elk 2,5 uur. Na deze cursus beslist u zelf of u in eigen kern wil aansluiten bij een bestaande bridgegroep of in Seroos kerke wilt blijven bridgen. De kosten zijn 50 euro per 13 bijeenkomsten inclusief een kopje koffie/thee. Aan melden vóór 5 september bij Stichting Welzijn Veere tel: 0118 583687 of info@wel- zijnveere.nl Onder luid scheepsgetoeter en met het oplaten van honderden ballonnen is het Dokje van Perry officieel geopend. Dat deed professor mr. Pieter van Vollenhoven afgelopen zaterdag tijdens Sail de Ruyter. De opening trok honderden belangstellenden. door Gerard van der Hoeven het eerst lag er tijdens Sail een schip in het dok, het voormalig visserschip en veerboot de Tres Hombres. Het Perrydok stamt uit 1704 en aangelegd voor onder houd van oorlogs- en linie schepenen. Het is daarmee het oudste droogdok van Europa. Het werd in 1974 gedempt omdat de grond eigenaar De Schelde er een fabriekshal bouwde. Jaren lang is gespeculeerd om het dokje terug te brengen in het Vlissingse straatbeeld. Het was tenslotte een Rijksmo nument en was niet gesloopt maar 'toegedekt' onder een flinke laag zand. Uiteinde lijk werd begonnen met de restauratie enkele jaren te rug dankzij een Europese subsidie in het project Re vitalisering Oude Industrie- havens. Het moest het hart worden van plan Bestevaer in het nieuwe Scheldekwar- tier. Als oud-voorzitter van het bestuur van de Stichting Nationaal Restauratiefonds was Van Vollenhoven uit genodigd dit unieke dokje te heropenen. In het kort schetste hij de geschiedenis van het Perrydok en beloof de nog eens te komen kijken als het dok niet met water zou zijn gevuld. Het is ten slotte een droogdok. VLISSINGEN - Donald is een mooie kater van twee jaar oud. Hij is als vondeling bij het asiel binnen gekomen. "Sinds kort hebben we ont dekt dat Donald suikerziek te heeft. Hierdoor moet hij elke dag ingespoten worden met insuline. We zoeken een baasje dat hier ervaring mee heeft", vertelt Melanie van het dierenasiel. Donald is een knuffelkat. Hij krijgt graag aandacht en geeft veel kopjes. Het is onbekend of Donald samen kan wonen met andere katten. Hij kan niet samen met honden. Ver der woont hij liever niet op een flat, want hij gaat graag even naar buiten. Wanneer je een dier vindt, kun je het beste telefonisch contact opnemen met het asiel. Ook kun je op de web site van Amivedi kijken, want hier staan alle vermis te dieren op vermeld. Als je het gevonden dier naar het asiel wil brengen, bel dan van te voren even op. Het asiel houdt hier dan reke ning mee en maakt het hok vast in orde. Kennismaken met Donald in het asiel kan van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zaterdag is het ook moge lijk om op afspraak buiten de openingstijden langs te komen. Het dierenasiel be reiken kan via 0118-613579 en via info@dierenasielwal- cheren.nl. Het Dierenasiel Walcheren is gevestigd aan de Maanweg 5 in Vlissin- gen. Alle dieren in het asiel zijn te bekijken op de web site. www.dierenasielwal- cheren.nl 'Vraag in de showroom naar de voorwaarden. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 28 augustus 2013 4 Professor mr. Pieter van Vollenhoven opende zaterdag het Dokje van Perry. Foto Izaak Verkeste VLISSINGEN - Vlissingers heb ben iets met het dokje. Voor Dier gevonden Openingstijden Kater Donald heeft suikerziekte. Het asiel zoekt een baasje dat hier ervaring mee heeft. Tekst en foto Tara De Vriend KOZIJNEN EN DEUREN glas voor 1 EURO!*

de Faam | 2013 | | pagina 4