UW Gemeente Veere overweegt herziening van het begraafbeleid 1 augustus Summerparty! verstraten walhout Vaste planten Bemeste tuinaarde Grind en split Tuingereedschap Diervoeding Jumbo tuinscherm 180cm Tuinmeubelen Restpartijen bestrating - iwruf Gratis bbq 20kg per zak. tuincentrum I hoveniers .00-17.00 uur Gratis vïjverwatertest Gratis advies over bemesting en gewasbescherming Diverse demonstraties aanleg en -onderhoud Ook voor tuinontwerp, —»l www.verstratenwalhout.nl Kerkdienst Oud Katholieken MIDDELBURG - Op zondag 1 septemberhoudtOud-Katho- liek Zeeland haar dienst om 10.00 uur. De dienst wordt gehouden aan de Zuidsingel 70 te Middelburg. Welkomstdienst in de Hoeksteen MIDDELBURG - Op zondag 1 september wordt een wel komstdienst gehouden in de Hoeksteen, Roozenbur- glaan 22 in Middelburg. Douwe Visser zal spreken over het thema 'Ren naar je roeping'. Eddy van de Ak ker begeleidt de samenzang. Bijzondere gast is Lucas Kramer. Hij is bekend van de televisie door de opna mes van Nederland Zingt. Er is samenzang vanaf 18.45 uur, aanvang dienst is om 19.00 uur. Rommelmarkt met de buren OOST-SOUBURG - Op vrijdag 30 en zaterdag 31 augustus is in de Vlissingsestraat ter hoogte van de nrs 46 en 87 in Oost-Souburg een buren- rommelmarkt. De bewoners van deze straat brengen deze dag hun koopwaar aan de man. De opbrengst van de markt is voor het goede doel. De markt is geopend van 10.00 tot 14.00 uur. Of er is geen grond meer beschikbaar, óf de uitbrei ding grenst niet direct aan de begraafplaats. Daarnaast leidt toekomstige uitbrei ding van een begraafplaats tot fors hogere kosten per graf. De huidige kosten van de begraafplaatsen van de gemeente Veere bedragen 800.000 euro per jaar. Hierte genover staat een opbrengst van 405.000 euro aan in komsten. Een dekkingsper centage van ruim 50%. Tot nu is geaccepteerd dat de kosten van begraafplaatsen niet kostendekkend waren, omdat dan de tarieven te hoog zouden worden. Ten opzichte van begraven in de gemeenten Middelburg en Vlissingen liggen de tarie ven in Veere al hoger. Voor de kernen Domburg en Kou- dekerke is respectievelijk nog maar voor zes en zeven jaar grafruimte beschikbaar. Reden voor de gemeente om alternatieven te zoeken. Van de beschikbare ópties heeft het ophogen van oude graf velden de voorkeur boven het uitbreiden van de be graafplaats of het ruimen IN DE GEMEENTE VEERE IS NOG MAAR VOOR ZES JAAR RUIMTE BESCHIKBAAR van graven. De bestaande graven blijven daarbij in tact en in de aangebrachte laag kan opnieuw begraven worden. Dat heet 'inbrei- ding'. Ook in Oost-Souburg is inbreiding op de begraaf plaats toegepast. In de ge meente Middelburg worden in de algemene graven twee onbekende overledenen be graven. Verder doet de ge meente Veere voorstellen om de kosten van het onder houd te beheersen. Tenslotte overweegt de gemeente om verzoeken tot begraven van buiten de gemeente alleen toe te staan, als er een soci ale binding met de gemeente Veere is. Vorige week ver scheen in Trouw een bericht dat tweelaags begraven in Veere tot verhitte discus- sies leidt. Desgevraagd geeft Suzette Hoogerheide van de gemeente Veere aan: "Van verhitte discussies is geen sprake. Wel is bekend, dat begraafplaatsen gevoelig liggen in de samenleving en om die reden wordt zorg vuldig omgegaan met een nieuwe visie. De discussie nota over begraafplaatsen is 26 augustus behandeld in de commissie Ruimtelijke Ordening en zal op 12 sep tember in de gemeenteraad behandeld worden. Als er akkoord gegaan wordt met de uitgangspunten worden de dorps- en stadsraden om advies gevraagd. Daarnaast zullen reacties en meningen van inwoners gevraagd wor den. De bruikbare reacties worden later verwerkt in een uiteindelijke visie. Behande ling zal naar verwachting in januari 2014 zijn." Veranderingen aan begraafplaatsen roepen veel emoties op bij nabestaanden. Ondanks zorgvuldige voorberei dingen kan het gebeuren dat herinneringen, pijn en verdriet boven komen. In twee kernen van de gemeente Veere is beperkte grafruimte beschikbaar. Uitbreiding brengt hoge kosten met zich mee. De voorgenomen ver anderingen vragen om een zorgvuldige communicatie. Potmaat 9cm. 25 Liter per zak. Is uw gras niet meer zo groen? Doet uw boom het niet goed? Zit er een ziekte in uw planten? Wij helpen u graag zoeken naar de beste oplossing! Aanbiedingen zijn geldig op 29,30,31 augustus. Veerseweg 124a Middelburg Openingstijden: ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, T 0118 - 612 380 za van 8.00 tot 17.00 uur. www.de-faam.ni De Faam woensdag 28 augustus 2013 20 Meer informatie: http:// zeeland, okkn.nl/ In de gemeente Veere heeft iedere dorpskern een algemene begraafplaats. Als die vol is, werd tot nu toe overgegaan tot aankoop van extra grond. In de praktijk loopt de gemeente nu tegen beperkingen aan. door Jan Prenger De begraafplaats in Serooskerke Foto Izaak Verkeste

de Faam | 2013 | | pagina 20