SliSk KIES FOTO VAN DE IV Quotes van de maand 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DE WEEKKRANT GRAAG! pi www.vaneljkSeren.nl Burgemeester Roep in opspraak door bon netjesaffaire - 6 augustus Burgemeester Roep van Vlissingen moet zich voor de gemeenteraad verantwoorden voor zijn declaratiegedrag. Zo heeft hij onder meer een wasmachine op kosten van de gemeente gekocht. Volgens Roep zijn de declaratieregels niet duidelijk. "Ik heb dat op dat moment beoordeeld als: je moet toch slapen en wassen, Dus waarom mag vloerbedekking wel en een bed of een wasmachine niet?" Brand ontregelt verkeer en kinderkamp - 8 augustus Een grote brand bij loonbedrijf Van den Dries in 's-Heerenhoek zorgt voor veel ver keersoverlast. Omdat er asbest vrijkomt gaat het tolplein bij de nabijgelegen Wes- terscheldetunnel dicht. Ook het kinder kamp in Borssele valt in het water. Een buurman van Van den Dries vindt de ophef maar onzin. "Al dat gelul tegen woordig. Er zit helemaal geen asbest in dat dak. Het is pas nog vernieuwd." Echtpaar uit Hulst komt om bij aanvaring -13 augustus Het echtpaar Bergmans uit Hulst komt om wanneer hun motorjachtje bij Wemeldinge wordt overvaren door een gastanker. Hoe het ongeluk kon gebeuren is een raadsel. "De beroepsvaart zal wel weer de schuld krijgen. Tanker overvaart zeiljacht zeggen ze dan. Dat is makkelijk gezegd. Ik vind dat niemand het water op zou mogen zon der vaarbewijs. Je mag niet eens brommer rijden zonder rijbewijs, maar met een boot tot 14,80 meter mag je alles." Binnenvaartschipper Arie de Waardt Recreatiebedrijven Zeeland draaien top- zomer -14 augustus Na drie jaar kwakkelen draaien Zeeuwse recreatiebedrijven weer een topzomer. Het goede weer speelt daarbij een rol. "Met dit weer kun je toch hier lekker genieten. Na tuurlijk, je kunt ook naar Zuid-Frankrijk rijden, maar dat kost je wel twee dagen reistijd en zo'n driehonderd euro tol." Zeeland in trek bij Franse toeristen - 19 augustus Zeeland wordt steeds meer een hippe be stemming voor Fransen stelt Promotie Zee land Delta, het overkoepelend orgaan van alle Zeeuwse VVV's. "De Fransen vallen op aspecten als duurzaamheid en techni sche vernieuwing. Daarop scoren wij goed. En Zeeland ligt toch wat dichter bij de deur voor een weekendje weg." Belgische benzine verleidt Zeeuwen tot tanken over grens - 20 augustus Zeeuwen - en vooral Zeeuws-Vlamingen - maken graag een ommetje om hun tank vol te gooien met goedkope Belgische benzine. De pomphouders in de grens streek hebben het dan ook moeilijk. "Ik heb het wel te doen met de pomphouders aan de grens. Ik zeg eerlijk, dat als ik geld genoeg zou hebben, dan zou ik in Hulst tanken om de pomphouders te steunen, maar ik heb een studerende dochter in Nij megen die veel geld kost." Vlissingse wil eerste vrouwelijke SGP- lijsttrekker worden - 22 augustus Lilian Janse is de eerste vrouw die zich verkiesbaar stelt voor de SGP. "Ik draag van jongs af aan de SGP-normen en -waar- den in m'n hart. De partijstandpunten, be halve die over de vrouw, zijn mij net zo heilig als bij de mannen, Waarom kan ik die niet uitdragen als ik van politiek hou." Lilian Janse, kandidaat lijsttrekker SGP Vlis singen Dorp in rep en roer om onthoofde katten - 23 augustus Op de daken van een restaurant en een hondenkennel in 's-Heerenhoek zijn in to taal drie onthoofde katten gevonden. De inwoners van het dorp zijn boos en vragen zich af wie de kattenmoordenaar is en hoe de katten op de daken terecht zijn geko men. "Het lijkt me sterk dat iemand ze op het dak heeft gegooid. Zoiets zou opvallen. Ik denk dat meeuwen de dode katten heb ben opgepakt om ze vervolgens op mijn dak verder op te eten." Toekomstperspectief mosselteelt is onze ker - 26 augustus Wil de mosselvisserij overleven dan is bo demvisserij nog steeds nodig in combina tie met mosselzaad-invanginstallaties (mzi) "Een rendabele mosselsector met al leen mzi-zaad is hoogst onwaarschjnijk. Mzi-zaad inwinnen is één, maar bij het rendabel opkweken komt meer kijken. We hebben goede percelen nodig en het areaal goede percelen wordt steeds schaarser." Jan Schot, voorzitter visserijvereniging Helpt Elkander dé tötëekfcrant is overal welkom weGeNeR Media Burgemeester Roep in het nauw - 6 augustus Burgemeester Roep van Vlissingen raakt in het nauw door onjuist declaratiegedrag. Zo kreeg Roep ten on rechte vergoedingen voor dubbele woonlasten en ver huiskosten. Roep zegt naar eer en geweten te hebben gehandeld. Uiteindelijk mag de Vlissingse burgerva der toch aanblijven maar hij moet de onterechte de claraties wel terugbetalen. Foto: Lex de Meester 'Ijzig' begin van nieuw schooljaar - 13 De leerlingen van de Holt- Dat bleek e kampschool in Goes heb ben een goed begin van het nieuwe schooljaar. Di recteur Tom Rovers was jarig en trakteerde daarom de hele school op ijs. Foto: Ma verrassing, lange vakai altijd weer zeker als je naar de bas van Eijkeren DanceMasters in Middelburg en Vlissingen schrijf nu in UT k H Bel 0118-638370 Groot Zeeland Burgemeester Roep van Vlissingen Buurman door brand getroffen loonbedrijf Eric van Damme, manager bij Strandcam- ping Groede Patrick Polie, Promotie Zeeland Delta Hulstenaar Thomas die in het Belgische Kemzeke tankt Kees van Damme, restaurant Spek Mie Stroop/Kiekieris x

de Faam | 2013 | | pagina 18