22 t/m 25 augustus Ruyter 201 door Ellen De Vriend VLISSINGEN - Tijdens het jubileumjaar van de Koninklijke Marine en het Jaar van de Gouden Eeuw is in Viissingen weer een Sail de Ruyter. Voor deze 'grote Sail', van don derdag 22 tot en met zondag 25 augustus, wordt weer alles uit de kast gehaald wat er op maritiem gebied is. En dat is veel. Toen dit een enorm succes bleek, werd aangekondigd om vaker een 'grote Sail' te gaan houden. Meer dan tweehon derd karakteristieke en historische schepen zijn te bezichti gen, waaronder een aantal zeer grote zoals de tall ships van de A-klasse. De Russische Mir en Poolse Dar Mlodziezy, die elk meer dan honderd meter, zijn weer present. Ook komt de viermastbark Kruzenshtern naar Viissingen. Dat is bijzon der, want dit Russische tall ship, opleidingsschip voor de zee vaart, is het op één na grootste ter wereld dat nog in de vaart is. Maar ook zijn diverse sche pen van de Koninklijke Marine paraat, werkvaartuigen en his- f torische schepen. Het hart van I het evenement ligt in de Vlis- - singse Dok- en Binnenhavens. strand te bekijken, maar ook waren er jaren dat de vloot schouw afgelast werd door de harde wind. Koninklijke Marine Dit jaar bestaat de Nederlandse zeemacht 525 jaar. Boven dien is de Marine dit jaar ook precies twee eeuwen Konink lijk. Een dubbel jubileum dus en reden voor de Marine om tijdens Sail de Ruyter 2013 niet alleen 'present' te zijn maar ook de banden met de geboortegrond van Nederlands be roemdste admiraal, Michiel de Ruyter, stevig aan te halen en een prachtig concert aan te bieden. De Marinierskapel ver zorgt dit jaar het openingsconcert. Het professionele har monieorkest van de Koninklijke Marine verzorgde dit jaar met groot succes het Bevrijdingsconcert op de Amstel in aan wezigheid van koning Willem-Alexander en koningin Maxima. Het concert voert de bezoekers met muziek en beeld door de historie van de vaderlandse zeemacht. Tradi tiegetrouw is het concert in de Sint Jacobskerk. Het concert is donderdag 22 augustus vanaf 20.00 uur. Elk jaar in augustus is er in Viissingen drie dagen Small Sail. Een gezellig evenement, dat veel publiek trekt. In 2007 was er, in verband met het Michiel de Ruyterjaar één keer een groot Sailevenement 'Sail de Ruyter'. Het hoogtepunt van de Sail de Ruyter is de Vlootschouw op zaterdagmiddag. In voorgaande jaren was deze spectaculaire schouw soms in de zon vanaf het Kaarten zijn te koop via: www.SaildeRuyter.nl en bij de VVV Viissingen

de Faam | 2013 | | pagina 29