Zeezwemmers tocht Walcheren hadden wind en stroom mee... Het kan weer! Zilvervloot Sparen Wij zijn uw bank. RegioBank r _U Spektakel bij De Eendracht ORSTANJE Perstuk 2?9 Gratis extra rooster intratuin ^3 tocht diende als generale re petitie voor de grote zwem tocht van Vlissingen naar Breskens op 20 juli volgend jaar, ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van Zeeuws Vlaanderen. In to taal zwommen 168 deelne mers mee. Publiekstrekker was Maarten van der We- ijden, Olympisch Kampioen open water zwemmen 2008. Zwemmen langs Walcheren had nog een Olympisch tint je want Olympiër en Zeeuw Roeland Lievens was ge vraagd voorop te varen om de zwemmers te begeleiden. Rijkswaterstaat, Loodswe zen regio Scheldemonden en de KNRM zorgden ervoor dat het sportieve evenement veilig verliep. Deelnemers kwamen uit Zeeland, Ne derland, Vlaanderen, Duits land, Groot Brittannië en Frankrijk. Van de sterke wind die vlak voor de start ZELFS EEN OLYMPISCH TINTJE AAN DE ZEEUWSE ZWEMTOCHT opstak hadden de meeste zwemmers weinig last. "De wind stond voor ons gun stig en daardoor kon flink worden doorgezwommen" aldus Middelburger Jan Jan sen die in de middenmoot binnenkwam en hoopt dat hij zich daardoor kwalifi ceerde voor de tocht naar Breskens volgend jaar. Het motto van deze zwemtocht was dan ook 'Op weg naar Zeeuws Vlaanderen.' Vol gens Bart Roelse (ZLW) is deze tocht niet helemaal ver gelijkbaar met de oversteek naar Breskens. "Dit was een try-out. Deze gaat circa 100- 200 meter uit de vloedlijn. Volgend jaar is de tocht van 6,2 kilometer orter dan deze, maar een stuk lastiger. We moeten alle risico's uitslui- Vv ten en kijken naar getrain de zwemmers die de tocht aankunnen. Dat wordt nog een hele selectie." volgens Roelse. Blij was hij wel met de komst van Olympisch Kampioen Van der Weijden. De Rotterdammer is gestopt als wedstrijdzwemmer, maar deed voor het eerst weer mee aan een wedstrijd en finishte ook binnen het uur als zevende. Net als de andere deelnemers ontving hij een herinneringsmedail le. Deelnemer Gertjan van der Hoeven uit Koudekerke had genoten van de tocht. Hij finishte op een kwartier na de winnaar en was daar zeer tevreden mee. "Ik zie het als een goede training voor de tocht van volgend jaar. Zwemmen in open zee is prachtig. Het geheim is om voorzichtig je krachten te verdelen." Heren: 1. fan Willem de Graaff (Amsterdam) 0:57:44; 2. Wietse Beerens (Tilburg) 0:57:49; 3. Koen Florijn (Dor drecht) 0:57:52. Beste Zeeuw was op de vijfde plaats: Niek de Ridder (Vlissingen). Snelste dame was Evelien Sohl (Beverwijk) met 1:00:21 sec. VROUWENPOLDER - Bij Ma nege De Eendracht in Vrou wenpolder is zaterdag 24 en zondag 25 augustus een waar menspektakel te aan schouwen. De toegang is gratis. Bijna 60 mencombi- naties (klasse 1 t/m 4) nemen deel aan deze tweedaagse wedstrijd, waarvan de ma rathon op zondag 25 augus tus het meest spectaculaire onderdeel is. Op zaterdag-24 augustus worden de onder delen dressuur en vaardig heid verreden. De wedstrijd wordt dit jaaf voor het eerst omlijst door een keur aan activiteiten, georganiseerd door Rotary Club Goes-De Bevelanden. Niet alleen worden verschil lende demonstraties gege ven door onder andere boog schutters, een traditionele hoefsmid, een palingroker en een politiehondenvereni ging, ook worden de bezoe kers van harte uitgenodigd zelf deel te nemen aan al lerlei activiteiten. Boog schieten, een ringsteekbaan, schatgraven, perenplukken, een springkussen en een kleurwedstrijd: voor elk wat wils, ook aan de kleintjes is gedacht. Verder is er een markt met biologische pro ducten, kleding en kramen van verschillende goede doelen. Daarnaast is er een grote loterij. Zaterdagavond is er een mosselmaaltijd, zondag zal aan het einde van de middag een speen varken van het spit worden aangesneden. ISSURAS'TIËS Wij zijn de bank bij u in de buurt. Met persoonlijk advies en producten zonder poespas. Pot 17 cm Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 augustus 2013 16 Binnen het uur finishte Jan Willem-van der Graaff uit Amsterdam als eerste zaterdagavond in Vlissingen op het Nollestrand na de zeezwemtocht Zoutelande-Vlissingen. De zeven kilometer lange tocht vanaf Strandpaviljoen De Zeeuwse Rivièra was georganiseerd door ZLW (Zwemmen langs Walcheren). door Gerard van der Hoeven ZOUTELANDE/VLISSINGEN - De Er zwommen 168 deelnemers van Zoutelande naar Vlissingen. Rijkswaterstaat, het Loodswezen en de KNRM zorgden voor een veilig verloop. Foto Fréderique Snijders Uitslag rr\ Corstanje Assurantiën V.O.F. Karei Doormanplein 30 4335 GD MIDDELBURG T (0118) 63 9111 E assurantien@corstanje.nl I www.corstanje.nl 13 ...nazomeren... Aster 'Crown 12 cm. Salvia nemerosa 'Ostfriesland' (GBS systeem) Weber One Touch Premium barbecue Doorsnede 57 cm

de Faam | 2013 | | pagina 16