Leven rond het dok Dier van deze week: lieve en actieve hond Beau banken, kasten, eethoeken, boxsprings, matrassen, keukens, badkamers, witgoed, woontextiel gietvloeren Vorm De Vlijt de Jong&Hóek van der Poel Fluence Dijk van Bezoekerstuin met boomgaard Poffertjes in het zorgcentrum Open Kerk - Volgens wethouder Rob van Dooren moet de expositie in het Gemeentearchief in Vlissingen met de titel 'Kringen in het water. Leven rond het Dok' gezien worden als een tentoonstelling waarbij Vlissingers centraal staan. VLISSINGEN - Tenslotte leef den en werkten honderden mensen rond het historische Dok, dat werd aangelegd ruim 400 jaar geleden. Het was een 'herberghe' van ha vens waarlangs statige per celen verrezen. Een kern van bedrijvigheid, omgeven door kerken, nlaar ook bordelen met illustere namen als 'De Stoomboot', 'De Bonte Os' en 'Het Matrozenkoffiehuis'. Tot het uiteindelijk werd opgeslokt door scheepswerf De Schelde maar de laatste jaren weer teruggegeven is aan de Vlissingers. De ten toonstelling in het Gemeen tearchief laat een fraai beeld zien van het oude Vlissin gen rondom de Dokhaven met allang verdwenen his torisch erfgoed zoals de Oostkerk (gebouwd in 1652), het Groot Arsenaal, de Ram- mekenspoort, de Scheepjes- brug, het Van Dishoeckhuis en de woonwijk de Tachtig Plagen. Tijdens de opening van de expositie liet Vlis- singer Kees de Rijcke tevens een presentatie zien van een uniek project waarbij virtu eel door het dokgebied van Vlissingen van rond 1900 kan worden gewandeld. Een monnikenwerk, maar een uniek inkijkje geeft in het Verdwenen Vlissingen. De expositie is tijdens de ope ningsuren van het gemeen tearchief gratis te bezoeken tot 1 november. KOUDEKERKE - Elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur is bezoekerstuin De Houtenhandsche hof in Koudekerke aan de Wiele- makersbaan 4 geopend. Een grote natuurlijke vijver, met buxus omzoomde borders, een oude boomgaard met 30 oude fruitrassen en een prachtige grassenborder is dan toegankelijk voor pu bliek. De toegang is gratis. Zie www.wb4.nl GOES - Wie wil samen met broer of zus, vader, moeder of opa of oma meehelpen als vrijwilligers in zorgcen trum Sint Willibrord? Op donderdag 29 augustus mo gen kinderen van 15.30 tot 17.30 uur helpen met pof fertjes bakken. Samen met de bewoners maken de kids er een gezellige middag. Ga naar www.welzijnmiddel- burg.nl/vrijwilligerswerk voor meer informatie of bel naar 0118-751400. MIDDELBURG - De Gasthuis- kerk aan de Lange Delft 94 in Middelburg is geopend op donderdag van 11.00 tot 16.00 uur. Bezoekers kun nen van 14.00 uur tot 14.30 uur luisteren naar een mu zikaal matinee. Piet Ploeg geeft een mini-concert op het orgel. leuke reu van negen jaar oud. "Voor Beau zoeken we een leuk gezin zonder jonge kinderen, omdat Beau hier onrustig van wordt. Hij wilt dolgraag met een bal appor teren, gaat graag mee naast de fiets en zwemmen vind hij helemaal geweldig", ver telt Melanie van Dierenasiel Walcheren. Beau is graag onder de mensen maar kan ook goed alleen thuis zijn. Andere honden is geen pro bleem, maar katten vind hij wezens die hier niet op deze planeet thuis horen. Of Beau los kan lopen is nog onbekend maar apporteren en terugkomen doet hij erg goed aan de lange lijn. Het dierenasiel is een cam pagne begonnen waarin ze mensen vragen om honden en katten te breien of te ha ken en ze daarna te schen ken aan het asiel. De ge handwerkte dieren worden tentoongesteld in het asiel. De winnaars worden rond Dierendag in het zonnetje gezet. Alle gebreide hondjes en katjes worden ingezet om asieldieren onder de aan dacht te brengen. Tijdens markten, braderieën en evenementen zullen ze ver kocht worden ten bate van de asieldieren. Benieuwd naar Beau? Kom dan eens kennismaken met hem in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlis singen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrij dag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Het is ook moge lijk om kennis te maken met het asieldier buiten de ope ningstijden, maar uitslui tend op afspraak. Het asiel is bereikbaar via: 0118-613579. Of kijk op de website: Dierenasielwalcheren.nl www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 augustus 2013 11 Vertrek van het schip Ecuador voor een proefvaart. De foto is in 1915 gemaakt vanuit de grote kraan. Links ziet men de Dokkade en rechts de Houtkade. Foto Gemeentearchief Vlissingen door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - Beau is een Hond Beau is op zoek naar een baasje. Beau houdt van lopen, zwemmen en fietsen. Tekst en foto Tara De Vriend

de Faam | 2013 | | pagina 11