r Werkzaamheden in Stromenwijk en binnenstad Onkruidbestrijding in openbaar gebied Fotowedstrijd vrijwilligerswerk in beeld r Stads- en dorpsomroepers- concours r Folkloristische dag op Molen water r ■P Pk Er vinden deze en de komende weken onder andere wegwerk zaamheden plaats in de Stromen- wijk en de binnenstad. Oosterscheldestraat (Stromenwijk) In de periode tussen 5 en 23 augus tus worden de Oosterscheldestraat (tussen de Keetenstraat en de Mast gatstraat) en het stuk Maasstraat aan het Westerscheldeplein aangepakt. Ook worden er twee drempels ge plaatst, één voor de Brede School en de andere waar het Westerschelde plein overgaat in de Lingestraat. De eerste wordt tijdens de beschreven werkzaamheden geplaatst, de tweede in de week van 26 augustus. De werkzaamheden bestaan uit het openbreken van de kruising Ooster scheldestraat/ Maasstraat en het aan pakken van de bestrating van de Oosterscheldestraat en het Wester scheldeplein. Hierna wordt dit stuk yveg geasfalteerd. Gedurende de werkzaamheden is het bovengenoemd gedeelte van de Oosterscheldestraat en Maasstraat afgesloten voor ver keer en kan er niet geparkeerd wor den. Parkeren kan op het Westerscheldeplein. Het plein is te be reiken via de De Ruyterstraat, waar gedurende de werkzaamheden twee richtingsverkeer is ingesteld. Het ver keer wordt middels bebording verwezen. Connexxion Van 5 tot en met 23 augustus stop pen de lijnbussen niet in-de Stromerv wijk, maar rijden ze via de Stromenweg en Koudekerkseweg. Bij de haltes wordt aangegeven waar de dichtstbijzijnde opstapplaats ligt. Kromme Weele, Penninghoek en Molenberg Sinds afgelopen maandag wordt ge werkt aan het kruispunt Kromme Weele/Penninghoek/Molenberg. Het kruispunt wordt aangepast voor de aanleg van de snelfietsroute in de bin nenstad. Vrijdag is het werk klaar. Gedurende de werkzaamheden kan er geen verkeer over het kruispunt. Hier voor wordt het doorgaand rijverkeer op de toegangswegen gestremd en wordt het eenrichtingsverkeer op de Molenberg en Penninghoeksingel tijde lijk opgeheven. Tijdens de werkzaamheden blijven de Kromme Weele en de Vlasmarkt (via de Markt) bereikbaar. Let wel, dat dit alleen geldt voor voer tuigen met een maximale lengte van 8 meter. Voertuigen die de Kromme Weele en de Vlasmarkt willen verlaten moeten immers kunnen draaien om dezelfde route terug richting Markt te rijden. Heeft u vragen dan kunt u terecht bij Joost Gabriëlse (projectleider), te be reiken via j.gabrielse@middelburg.nl of bellen op 0118-67 53 33. Onkruid op de verharding geeft een onverzorgde beeld. Overmatig onkruid op wegen en paden benadeeld de begaanbaarheid en in en nabij goten en kolken kan overmatig onkruid de oorzaak vormen van wateroverlast. Argumenten om ac tief het onkruid te bestrijden in open baar gebied. De eerste volgende ronde is gepland vanaf de eerste week van september. Afhankelijk van de weersomstandigheden neemt dit werk twee weken in beslag. Onkruid in de verhardingen in de gemeente Mid delburg wordt bestreden volgens de DOB-methode (DOB staat voor Duur zame Onkruid-Bestrijding). Deze me thode is gebonden aan allerlei beperkende voorschriften die ertoe leiden dat de bestrijding van onkruiden zö wordt uitgevoerd dat belasting van het milieu tot een minimum wordt be perkt. De verhardingen worden twee keer per jaar behandeld met het onkruidbe strijdingsmiddel Glyfosaat. Dit middel wordt met speciaal detectieapparatuur aangebracht. Met deze machine wordt alleen op plant een minimale hoeveel heid middel aangebracht. Op plaatsen die niet bereikbaar zijn voor de ma chine wordt handmatig het middel aan gebracht. In de directe nabijheid van open water wordt niet gespoten, zoals bijvoorbeeld langs kades maar wordt plaatselijk een borstelmachine of bran der het onkruid bestreden. Risico? Welke invloed heeft het 'gif op de ge zondheid is een vraag die elk jaar op nieuw wordt gesteld. Allereerst wordt het middel Round-up Evolution toege past. Dit middel is wettelijk (CTGB) toegelaten voor professioneel en se lectieve toepassing in het openbare gebied. Daar waar geen onkruid staat wordt Na de succesvolle fotowedstrijd 'Vrijwilligerswerk in beeld' in 2012, is het tijd voor een nieuwe editie. Samen Vrijwillig nodigt u van harte uit om uw foto('s) over vrijwilligerswerk in Middelburg op te sturen. Vrijwilligers zijn op alle plekken in de samenleving actief: van sportvereniging, kinderboerderij, festival, muziekvereniging, ouderencentrum, reddingsbrigade tot jeugdhonk - de voorbeelden zijn eindeloos. Help mee om aan iedereen die veel zijdigheid van vrijwilligerswerk in Middelburg te laten zien. U kunt uw foto('s) aanleveren tot uiterlijk 30 september. Daarna kiest een des kundige jury de prijswinnaars. De tien foto's die door de jury gekozen worden, zullen worden geëxposeerd in boekhandel de Drukkerij. De prijzen worden ter beschikking gesteld door Verschoore SprintPhoto Ser vices, Cinema Middelburg en Grand Café de Kloveniersdoelen. Aanleveren We zien uw foto('s) graag uiterlijk 30 september 2013 tegemoet, via een e-mail naar vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl. Vermeld uw naam, adres, telefoonnummer en een omschrijving van het foto-onderwerp. We gaan ervan uit dat u zelf om toestemming vraagt aan de gefotografeerden. Voor meer informatie over de wedstrijdcriteria en de prijzen kunt u terecht op www.welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk. ook geen bestrijdingsmiddel aange bracht. U als burger kan zelf meehel pen met het onkruidbeheer door regelmatig uw stoep te vegen en de rijbaan en parkeervakken zoveel mo gelijk vrij te houden als de veegauto langs komt. Op deze wijze werkt u samen met de gemeente aan een schone en veilige woonomgeving. Wie vindt dat de gemeente tekort schiet bij het beheer van de openbare ruimte kan dit melden via www.middel- burg.nl/digitale balie./ een melding over openbare ruimte doorgeven. Voor de derde keer in Middelburg strijden op donderdag 15 augustus elf stads- en dorpsomroepers voor een plek om het Nederlands kampioen schap en het kampioenschap der Lage Landen. Tevens telt dit concours mee voor het Zeeuws kampioenschap. De eerste wedstrijd was in Axel (1 juni) en de derde en laatste wedstrijd is op 22 augustus in Vlissingen. Stadsomroeper is een beroep vanuit de Middeleeuwen. Wanneer er belangrijk nieuws was maakte de omroeper met een welluidende stem dit op spontane, geestige wijze in de stad of dorp bekend. Tegenwoordig is een stadsomroeper niet meer noodzakelijk, maar toch is het vak niet helemaal uitgestorven. Nederland kent nog twintig omroepers, waarvan er acht naar Middelburg komen. Ook komen er nog drie Belgische collega's (Bel lemannen), zodat er in totaal 11 omroepers in Middelburg te zien en natuurlijk te horen zijn. Om 10.30 uur worden de stads- en dorpsomroepers ontvangen door burge meester Harald Bergmann op het stadhuis aan de Markt. Vanaf 11.30 uur kondi gen de omroepers zelf hun concours aan. In drie groepen lopen de omroepers door de Langeviele, Markt, Lange Delft en Nieuwe Burg. Om 13.30 uur promoten de omroepers Middelburg vanaf een podium in de Lange Delft, hoek Segeerstraat, waarna om 15.00 uur nog een ronde start waarin de deelnemers hun eigen dorp of streek promoten, de zgn. vrije roep. Een jury zal bepalen wie zich 'de stadsomroeper van Middelburg 2013' mag noe men. Om 16.30 uur is de prijsuitreiking door wethouder Ed de Graaf. Donderdag 15 augustus is het vanaf acht uur 's morgens ringrijden op het Molenwater. - Op deze tweede folkloristische dag wordt door tweehonderd deelnemers op zes banen gestreden om de koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Het Molenwater is die dag niet toegankelijk voor verkeer. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG O www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 augustus 2013 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: 14 0118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem, Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Molenwater 61: wijzigen bovenraam erker (5-8). Onder den Toren 3: plaatsen antenne- installatie op "Lange Jan" (51634) (6-8). Rouaansekaai 13: interne verbouwing (2-8). Zuidwal 2, Amemuiden: wijzigen voorgevel bedrijfsgebouw (6-8). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Lange Geere 3: wijzigen gevels (8-8). Quarieshavensfraat 11Nieuw- en Sint Joosland: bouw vrijstaande woning (2-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee- land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006,4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be- Foto: Aart van Belzen palingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend voor: Stationsplein 5, Amemuiden: brand veilig gebruik pand als hotel. De beschikking is ten opzichte van de ont werp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken lig gen gedurende zes weken, van 15 augustus tot en met 25 september 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting ge geven op de voornoemde stukken. De be langhebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende pctiviteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelij kerwijs niet verweten kan worden geen ziens wijze te hebben ingebracht) kan vanaf 16 au gustus tot en met 26 september 2013 een ge motiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Be stuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, om schrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het be roep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBra- bant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2013 | | pagina 9