Sfeervolle late uurtjes oaude SiS www. awb ehe er. nl/b es t e vaer K'j waai zzz zn itad ±amzn(zomzn GEOPEND Laat u uitgebreid informeren en TIJDENS Bertffi Bimmel Bouwleges rijzen opnieuw de pan uit Starters kiezen vaker voor huurhuis Gaskookbranders uit één deel zijn veel gemakkelijker schoon te maken giiixim U bent van harte welkom! 22 augustus imm Wonen in het hartje van de maritieme stad Vlissingen. Nieuwe luxe appartementen met vaste parkeerplaats op een fj]ne centrale plek. Stadse voorzieningen direct bjj de hand én een vry uitzicht over het Dokje van Perry richting de Vlissingse binnenhaven. rondleiden door onze makelaars. ZOWEL TE KOOP ALS TE HUUR! appartementen Luxe Direct beschikbaar! Dokje Perry" van Pompgebouw Gemeenten hebben de bouwleges dit jaar opnieuw verhoogd. Dat blijkt uit het jaarlijkse bouwleges-onder- zoek van Vereniging Eigen Huis. Van de 415 onder zochte gemeenten verhoog den 93 de kosten van een bouwvergunning met meer dan 5%. 106 gemeenten ver hoogden "de kosten niet. De gemiddelde stijging van 5% komt op een eerdere stijging van 5% in 2012. Ook dit jaar blijkt het prijs kaartje van een bouwver gunning voor een particu lier per gemeente sterk te variëren ten opzichte van vorig jaar. Er zijn stijgingen tot 153% (voor een dakkapel in Son en Breugel) en dalin gen tot 51% (Lopik). Boven dien kunnen de kosten ruim zes keer zo hoog zijn als in een andere gemeente. Ondanks herhaalde op roepen om de onderlinge verschillen in bouwleges te beperken en de opbouw van de kosten transparant te maken, is er volgens Ei gen Huis geen vooruitgang zichtbaar. Dit stuit op on begrip bij huiseigenaren. Vereniging Eigen Huis roept minister Plasterk daarom op in te grijpen en gemeenten te dwingen inzicht te geven in onderliggende kosten. Bo vendien wil Eigen Huis dat destijgingen gemaximeerd worden, zodat dit soort ex cessen niet meer mogelijk zijn. Ook Aannemersfedera tie Nederland is niet te spre ken over de verhogingen, omdat het haaks op het be leid staat-kleine verbouwin gen te stimuleren met de be lastingverlagingtot 6%. voor huren kiest. Ruim de helft van hen zou liever ko pen. Zij doen dat niet omdat een koopwoning niet in hun bereik ligt. In 2011 steeg de doorstro ming met 4%. 50.000 huis houdens verruilden daar bij een huurhuis voor een koopwoning. Zo'n 57.000 doorstromers legden de omgekeerde weg af, terwijl 44.000 huishoudens hun oude koopwoning verlieten voor een nieuwe. Er zijn niet veel men sen die schoonma ken als een hobby -beschouwen maar sommige dingen moeten nu een maal gebeuren. Vooral het ontvet ten van de keuken is een regelmatig terugkerende klus waar je niet onderuit komt. Denk maar eens aan de afzuig kap. De lades en de keuken kastjes. Vooral de kookplaat heeft meestal zelfs een dage lijkse beurt nodig. Wie slim is zoekt naar hulpmiddelen en andere trucjes. Behalve je heil zoeken in krachtige schoonmaakmiddelen die niet zo best zijn voor het milieu, kun je ook vooruit kijken bij de aanschaf van keukenspullen. Gladde, on bewerkte oppervlakken ge ven de minste problemen. Houd daar rekening mee als je keuken aan vernieuwing toe is. Keukenspecialist Pelgrim heeft het Neder landse motto 'Gemak dient de mens' goed begrepen en heeft er zelfs rekening mee gehouden in de productont wikkeling van de gaskook- Steeds meer starters betrek ken een huurhuis. In 2011 waren dat ruim 90.000 huis houdens, bijna 10% meer dan in 2010, zo berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van de 461.000 woningen die in 2011 zijn betrokken door starters of doorstromers be trof 70% een huurwoning. Het aantal starters dat in 2011 eenkoopwoning be trok steeg eveneeüs. Uit de cijfer^ destilleert het CBS een duidelijk grotere dynamiek op de huurmarkt dan in de koopsector. Het CBS geeft geen antwoord op de vraag of starters en doorstromers noodgedwon gen huren omdat ze geen toegang krijgen tot de koop- markt. Uit Het Woonwensenonder- zoekpvan Vereniging Eigen Huis uit januari van dit jaar blijkt dat 43% van de po tentiële verhuizers voor een koopwoning gaat en 37% plaat. Die is er te genwoordig met branders, branders uit één gemaakt daardoor eenvou- de van en heel dig kookplaat te nemen en te reinigen. Ook het design van de kookplaat zelf, de pandragers en de rondingen in de vangschaal dragen er toe bij dat alle on derdelen na het koken snel en gemakkelijk weer schoon te krijgen zijn. Zelfs met mil de middelen. Een kind zou hier 'de was' kunnen doen. Jong geleerd, oud gedaan. De Faam woensdag 14 augustus 2013 35 °VUssingen MAKELAARDIJ Verkoopinformatie: tel. 0118 414 014 Bert Bimmel Makelaardij makelaar@bertbimmel.nl Gemet jij ook zo graag van je tuin of terras tot in de vroege uurtjes? Zorg dan voor gezellige tuinverlichting. Zoals een lantaarn, kaarsjes, lampions of windlichtjes. Vooral in de laatste categorie is er heel veel keuze voor heel veel sfeer. O www.pelgrim.nl

de Faam | 2013 | | pagina 35