Het Oosterscheldegevoel van een kastelein aan het Goese Sas Officiële Mededeling milieu HET GOESE SAS - Zittend in het bruine café is het niet moeilijk voor te stellen hoe hier een kleine twee eeu wen geleden de vissers schepen aanlegden en de tanige bemanningen hun dorstige kelen smeerden. Nico Sprenkels, de besnorde kastelein van het vroegere visserscafé, is de afgelopen winter de krantenbankzee- .land.nl ingedoken en kwam er na langdurig speurwerk achter dat zijn uitspanning niet sinds 1853, waar ze tot nu toe van uit gingen, maar al in 1833 op het Goesshe Sas stond. De cafébaas sluit overigens niet uit dat het café tegelijk met de sluizen in 1810 is gebouwd. Tij dens zijn zoektocht stuitte Sprenkels op allerlei inte- HIER WAS VROEGER ZEEBAD GOES EN BINNENDIJKS HAD JE ZWEMBAD 'T SAS ressante wetenswaardighe den maar zelf blijkt hij ook een onuitputtelijke bron van legenden, verhalen en visserslatijn. Voorzien van zijn plakboek zet hij voet richting de Oosterschelde, die slechts door een dijk van zijn etablissement wordt gescheiden. Het uitzicht is er fenomenaal. Aan de oe vers van de meest Zeeuwse stroom komt het verleden aan de hand van knipsels en foto's opnieuw tot leven. Verjaarde advertenties voor bus- en bootreisjes met als doel 't Goesche Sas pas seren de revue. Plotseling veert de waard op: "Kijk, waar we nu zitten was vroe ger Zeebad Goes en binnen dijks had je Zwembad 't Sas. Wacht even," snel bladert hij verder en wijst op een foto. "Dit is rond 1930. Zie je, er werd ook zwemles gegeven. Die kinderen kwamen vaak naar het café voor limonade of snoepjes. Weet je wat het leuke is?" schiet hem opeens iets te binnen. "Op 7 september, dat is tijdens de opening van de Ooster- scheldeweek, komen ze hier van het Nationaal Park Oosterschelde. Dan krijgen ze hier zwemles zoals vroe ger." Op de terugweg wijst Sprenkels naar een muur tje op de dijk. De oude zee wering. Hij opent een hek. "Kom, dan laat ik je de oude sluizen zien." Wat er volgt is een prachtig verhaal over rijke VOC kooplui die de 'Wilhelminapolder voor een habbekrats kochten en een ingestorte sluis die de pol der voor de Oosterschelde moest behoeden. Logeren met klassiekers ZEELAND - Liefhebbers van klassieke auto's kunnen een overnachting zoeken of aan bieden aan andere hobbyis ten. Stichting Welkom Klas sieker Vrienden biedt een platform waar mensen met deze interesse elkaar kun nen vinden en routes kun nen uitwisselen. Voor meer info kijk op www.welkom- klassiekervrienden.nl Jumper Jumper populairst MIDDELBURG - Op de Mid delburgse kermis peilde een jury welke attractie nu eigenlijk de leukste was. Bezoekers besloten op basis van presentatie, exploita tie, prijs /presentatieniveau, originaliteit en kijkwaarde. W. Ordelman zijn uit Apel doorn won met de Jumper Jumper. Een ode aan the King MIDDELBURG - Elvis Presley leeft al bijna 36 jaar niet meer, maar is nog een grote inspiratie voor veel muzi kanten. Op vrijdag 16 augus tus speelt rockabilly band The Lonely Hearts in cafe Undergroud in de Reiger- straat verschillende num mers van de Rock and Roll held. De band begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Ze coveren ook num mers van andere bands. Het eerste bericht over Het Loze Vissertje was uit mei 1833. Het 180-jarig jubileum wordt zondag 18 augustus uitbundig gevierd. Er zijn optredens van The Blue Ry- them Four, Jam Pact en Albertina. Alle artiesten treden drie keer vijfenveertig minuten op. Het eerste optreden begint om 14.00 uur. www.hetlozevissertje.nl Lees nu 6 weken lang de PZC voor maar 0,50 per dag of neem een doorlopend abonnement en lees de eerste 4 weken gratis! Ik lees:* www.pzc.nl/abonneren PZC van de Provincie Zeeland 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 augustus 2013 22 Kastelijn Nico Sprenkels is sinds 2001 eigenaar van het honderdtachtig jaar oude 'Het Loze Vissertje'. Foto Carrie Frederiks Nico Sprenkels is sinds 2001 eigenaar van het honderdtachtig jaar oude 'Het Loze Vissertje/ het café-restaurant aan het Goese Sas dat hij samen met Hetty Busman en zoon Mark bestiert. Het bruine café werd in de beginjaren bezocht door de binnenvaartschippers die hun schepen door de paarden langs het jaagpad naar Goes lieten brengen. Nu, in de 21-ste eeuw, wordt het café bezocht door Jan en alleman. Het restaurant is er sinds 2001. Carrie Frederiks Jubileumfeest ^emphosgweeil overname O 6 weken voor 18,- Het proefabonnement eindigt automatisch. (pe> Ode eerste 4 weken gratis de krant. Daarna betaal ik 27,50 per maand op basis van kwartaalbetaling. m28> Voorletters: Voornaam: Om Ov Tussenvoegsel: Achternaam: Straatnaam: Huisnummer: Postcode: Plaats: Telefoon: Telefoon mobiel: (voor bezorgcontrole) E-mailadres: Geboortedatum: Ingangsdatum: O per direct O anders: Ik verleen eenmalig tot wederopzegging toestemming het abonnementsgeld automatisch af te schrijven. Rekeningnummer: Handtekening: Kies uw (proef)abonnement op www.pzc.nl/abonneren, bel 088 - 013 9910 of stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg (een postzegel is niet nodig) o o "Geldt alleen indien u de laatste 3 maanden geen betaald abonnement heeft gehad. Deze aanbieding is geldig tot en met 1 september 2013. Prijswijzigingen voorbehouden. PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon en de website van de krant treft u nadere informatie aan. r Gedoogbeschikking Century Aluminum Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een gedoogbeschikking verleend aan Century Alu minum Vlissingen B.V. om vooruitlopend op het inwerkingtreden van de omgevingsvergunning de bouw van een bakovenrookgasreinigingsin- stallatie te gedogen. De gedoogbeschikking ligt van 15 augustus 2013 tot en met 19 september 2013 ter inzage bij de Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, op werkdagen van 09.00 - 16.00 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer P. Wattel (0118-631773). Belanghebbenden kunnen tot en met 19 sep tember 2013 tegen de gedoogbeschikking een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, t.a.v. de secretaris van de com missie voor bezwaarschriften, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Wij wijzen erop dat het be zwaar niet de werking van het besluit schorst. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Provincie Zeeland Vergunning voor Invista Polyester B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Invista Polyester B.V. te Ritthem een reguliere vergunning Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (activiteit milieu) verleend voor het wijzigen van het gebruik van opslagtank T500 van de inrichting aan Europaweg Zuid 2 te Rit them. De vergunning kan worden ingezien tot en met 25 september 2013 bij: Provincie Zeeland, Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 09.00 - 16.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren (na tele fonische afspraak 0.118-631011 in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op don derdag van 9.00-19.00 uur Belanghebbenden kunnen tot en met 25 sep tember 2013 tegen dit besluit schriftelijk be zwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen. Het verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Breda, team be stuursrecht, Postbus 9006, 4800 PA Breda. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge* toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. Pavic (tel. (0118) 631958). Informatie over Provincie Zeeland, vindt u op www.zeelarid.nl

de Faam | 2013 | | pagina 22