JFiic A van der Poel Fluence Gluren en nachtbraken bij Terra Maris Terugkeer op de werkplek na langdurige ziekte Hark of heel iets anders? Wie weet wat dit is? Vorm banken, kasten, eethoeken, boxsprings, matrassen, keukens, badkamers, witgoed, woontextiel. gietvloeren, audio televisie. en nog veel meer: kijk op Pinnenuitverkoop. nl Èm Ciiljfl 7 OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oostkapel le houdt zaterdag 17 augustus de wandeling 'Nachtbrakers en zwarte schimmen'. De start is om 21.30 uur bij Terra Maris en de wandeling duurt tot 23.00 uur. Tijdens de wandeling wordt met een nachtkijker en batdetector gespeurd naar allerlei nachtdieren zoals uilen en vleermuizen. Deelname kost 5 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen. Op zondag 18 augustus is van 18.15 tot 19.45 uur de activiteit Kor ren en zeeschuimen. Zee- schuimen is afgeleid van het Zeeuwse woord schuumen en betekent naar binnen glu ren. Deelnemers nemen met de kor letterlijk een kijkje in het zeeleven. De kosten zijn 3,50 euro per persoon. Het is praktisch om een handdoek en waterschoenen mee te nemen. Aanmelden voor de activiteiten is noodzakelijk en kan via www.terramaris. nl onder de rubriek activi teitenagenda of via 0118- 582620. JURIDISCHE VRAAG VAN DEZE WEEK Lezers van De Faam kunnen juridi sche vragen sturen aan de redactie. Om de week wordt één vraag behan deld. Stuur naam, adres, telefoonnummer (uw privacy waarborgen wij) en uw vraag in maximaal 200 woorden naar: Na een ziekteperiode van een half jaar voelde ik me weer voldoende fit om te gaan werken. Met de Arbo- arts sprak ik een periode van werken in deeltijd af. Dat verliep prima. Na mijn vakantie kreeg ik, tot mijn verbazing, weer een oproep voor een consult. Mijn werkge ver heeft mij nog niet volledig hersteld ge- meld. Ik heb nu diverse keren, telefonisch en via de e-mail, bij mijn leidinggevende aangekaart dat ik hersteld ben. Maar e.e. a. sleept nu al drie maanden. Ik heb nu ook al papieren van het UWV ontvangen voor een evaluatiegesprek. Wat kan ik nu doen? Een mogelijke grond voor weigering van een aanbod tot werkhervatting door een werkgever kan gelegen zijn in het rapport van de bedrijfsarts. Uit uw vraag wordt niet duidelijk wat de visie van de bedrijfsarts op dit moment is. Het is verstandig even telefonisch contact met hem/haar op te nemen om af te stemmen. Is de bedrijfsarts van mening dat u weer aan de slag kunt (dus niet op arbeidsthe- rapeutische basis) in uw eigen werk dan moet de werkgever u tot uw werkzaam heden toelaten. Het is echter mogelijk dat de bedrijfsarts bedenkingen plaatst bij een volledige werkhervatting. Wanneer dit het geval is kunt u om een deskundi genoordeel vragen van het UWV. Bepaalt het UWV net als de bedrijfsarts dat u niet volledig hersteld bent, dan moet u zich daarbij neerleggen en de door de bedrijfs arts of het UWV voorgestelde route naar herstel volgen. Bepaalt het UWV dat u wel volledig bent hersteld voor uw werk, dan moet uw werkgever u tot uw werk toela ten. In het uiterste geval kunt u nakoming vorderen bij de rechter. Tuinmeubelen en brocante OOST-SOUBURG - Vanwege het succes van afgelopen keer gaat de tuinfair aan de Rit- themsestraat 56 in Oost-Sou burg zaterdag 24 augustus op herhaling. Deze keer zijn er nog meer deelnemers, er is dus nog meer te zien en te koop. Er is voor elk wat wils: van kleding tot brocante en van zelfgemaakt tuinmeu- beltjes tot jong antiek. Te koop zijn ook oud servies goed, glaswerk, mooie, oude lijsten, gehaakte spreien, vazen, potten en nog veel meer. De deelnemers staan verspreid in de mooie tuin. Iedereen is welkom tussen 10.00 uur en 17.00 uur. De entree is gratis. Infoavond over aanleg wegen SER00SKERKE - Op 15 au gustus 2013 houdt water schap Scheldestromen een informatieavond over de werkzaamheden aan de kruising Wilgehoekweg- Hondegemseweg bij Seroos- kerke. De bijeenkomst is in De Zandput, Zandput 5 in Serooskerke. De avond is van 19.30 tot ongeveer 21.00 uur. Waterschapsbestuurder Sophie van 't Westeinde en Veerse wethouder verkeer en vervoer Jaap Melse zijn aanwezig. Tijdens de infor matieavond wordt meer ver teld over de uitvoering van het werk, de planning, de bereikbaarheid en de omlei dingen. Het werk start eind augustus. VEERE - De Stichting Het Wal- cherse Costuum heeft op de zolder van het Museum De Schotse Huizen te Veere een streekdrachten tentoonstel ling ingericht: Zwoegen en zwieren, een jaar rond in Walcherse dracht. Deze ten toonstelling is geopend tot en met 31 oktober. Dit jaar gaat het niet zo zeer om de pracht en praal die streekdracht kan uitstra len, maar juist om de werk kleding die in alledaagse situaties werd gebruikt. Zo was op de knieën in de klei aardappels rooien met sim pel handgereedschap geen pretje. Oude en bescher mende kleding was daarbij een must. Er zijn overigens niet alleen streekdrachten te zien, maar ook gebruiksvoorwerpen. En dat zijn niet altijd voor werpen waarvan bekend is waartoe zo'n ding diende. Zo zit Thijs Breel, voorzit ter van Het Walcherse Cos tuum, met een voorwerp in de collectie waarvan hij moet gissen wat het is. "Wij hebben het in bruikleen heontvangen, maar wij we ten niet waar dit gebruiks voorwerp voor diende. Ook navraag bij verschillende, met name oudere mensen, kon ons hierover geen infor matie verstrekken." En dus schakelt hij de krant in. "We hopen dat er lezers zijn die wel weten wat het is." De foto laat een harkachtig voorwerp zien. Wie meent dit gebruiksvoorwerp te herkennen? Stuur de redac tie een berichtje als je weet wat er op de foto te zien is. De redactie stuurt de re acties door naar voorzitter Thijs Breel. Uiteraard gaan we ook in de krant vermel den wat het mysterieuze voorwerp is. chouwerswea 1 uti mmiemm.nl ïrSM woonconcept ÉÜwrf"*- V t. MÊÊMltÊ*"' 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 augustus 2013 11 O redactie.faam@wegenermedia.nl mr. Esther Mulders, MillerReyBrighton Advocaten te Middelburg Wie weet wat dit is? Stuur je reactie naar redactie.faam@ wegenermedia.nl foto: PR

de Faam | 2013 | | pagina 11