Veiligheidsmonitor 2013 van start Aanpak diefstal scooter en bromfiets Vragen aan de gemeente? Standwerkerconcours in Middelburg Concerten op het carillon Lange Jan Volg en like gemeente Middelburg r Hoe veilig is uw buurt? Bent u de afgelopen 12 maanden slachtof fer geweest van een misdrijf? Hoe tevreden bent u over de politie? Dit zijn enkele van de vragen die in het kader van Veiligheidsmoni tor worden gesteld aan 400 inwo ners van de gemeente Middelburg. De Veiligheidsmonitor is een onder zoek naar criminaliteit, onveiligheid, overlast in de buurt, en het optreden van gemeente en politie. Dit onder zoek wordt op gemeentelijk en op lan delijk niveau uitgevoerd. Het gemeentelijk onderzoek begint op 9 augustus 2013; de resultaten worden in maart 2014 verwacht. De gemeente gebruikt de uitkomsten van het onderzoek bij het vormgeven en evalueren van haar veiligheidsbe leid. In 2009 heeft de gemeente Mid delburg ook meegedaan aan dit onderzoek. Het onderzoek wordt uit gevoerd door l&O Research, in nauwe samenwerking met het Centraal Bu reau van de Statistiek. Het is volgens het gemeentebestuur belangrijk dat zoveel mogelijk van de burgers die benaderd worden mee doen aan het'onderzoek. Alleen bij hoge deelname ontstaat een goed Politie en Gemeente Middelburg, Veere en Vlissingen gaan geza menlijk de diefstallen van brom fietsen aanpakken en de pakkans van de daders vergroten. In 2012 zijn op Walcheren het aantal scooter- en bromfietsdiefstallen geste gen ten opzichte van de jaren daar voor. Vorig jaar deden in Zeeland 257 eigenaren aangifte van diefstal van hun scooter, bromfiets of snorfiets. 184 keer betrof dat een diefstal in een van de Walcherse gemeenten. Ten opzichte van 2010 en 2011 is dat voor Walcheren een stijging van 79%. Pakkans De politie maakte samen met de ge meenten een analyse van de diefstal len om boven water te krijgen waar en hoe ze plaatsvinden. Hieruit kwam naar voren dat het merendeel van de gestolen voertuigen niet of enkel met een stuurslot op slot stonden. Ze wer den voornamelijk weggenomen vanaf de openbare weg en om het huis. De overheid wil nu de diefstallen tegen gaan en de pakkans van de daders vergroten. Zo zal er actief gecontro leerd worden op framenummers en plaatsen waar veel gesleuteld wordt aan scooters en bromfietsen. Voorkom zelf een diefstal Naast alle inzet gericht op opsporing of het vergroten van de pakkans kun nen ook eigenaren hun steentje bijdra gen om de kans op slachtofferschap te voorkomen. Het grootste deel van de gestolen voertuigen stond met het stuurslot op slot. Deze sloten blijken erg makkelijk open te breken. Het is daarom raadzaam om altijd een ket ting of beugelslot te gebruiken. Beves tig deze aan een vast punt, bijvoorbeeld een lantarenpaal. Dit maakt de drempel voor de dief een stuk hoger. Hoe meer moeite hij moet doen om het voertuig te stelen, hoe eerder hij aan dit voertuig voorbij gaat. Samen voorkomen we de diefstal van jouw bromfiets De politie wil graag informatie ontvan gen over locaties waar aan scooters en bromfietsen wordt gesleuteld. Ook wil agenten graag weten waar veel scooter- en bromfietseigenaren bij el kaar komen of bij elkaar staan. Gebruik hiervoor het speciale mail adres: meldpunt. bromsnorfietsen@ zeeland.politie.nl. Maar je mag ook naar de politie bellen: 0900-8844 of anoniem 0800-7000. Middelburg heeft Antwoord® bel 14 0118 of kijk op www.middelburg.nl beeld van de veiligheidssituatie in de gemeente Middelburg. Deelnemers aan het onderzoek krij gen per post een uitnodiging van I&0 Research om de vragenlijst van de Veiligheidsmonitor in te vullen op inter net. In 2013 doen 151 gemeenten mee aan het onderzoek van de Veiligheids monitor. Hieronder bevinden zich alle Zeeuwse gemeenten. Om ook een goed beeld te krijgen van de provinci ale veiligheidsbeleving is in gezamen lijkheid besloten aan het onderzoek mee te doen. Meer informatie over vindt u op www.veiligheidsmonitor.nl Op donderdag 8 augustus wordt in de Lange Delft het Standwerkerconcours ge houden. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Een jury volgt nauwlettend de verrichtingen van de standwerkers. Zij worden beoordeeld op originaliteit, overtuiging en welbespraaktheid. Om 16.45 uur reikt wethouder Johan Aalberts aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. De prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. De winnaar van de eerste prijs mag deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen. Ons land kent ongeveer 500 standwerkers, die een belangrijke bijdrage leveren aan het imago van de markt. De standwerkers zorgen voor veel extra plezier tijdens deze 'dolle' donderdag. Iedere donderdag geeft stadsbeiaardier Geert D'holiander een concert op het beroemde carillon op de Lange Jan (uitgesloten de winterperi ode). Ook in augustus en september staan deze concerten weer in het teken van een speciaal thema. De live bespelingen vinden plaats tussen 12.00 uur en 14.00 uur. Op 8 augustus is het thema 'Originele beiaardmuziek uit de VS'. 15 augustus staat in het teken van filmmuziek, met uitvoeringen van muziek uit bijvoorbeeld The Deer Hunter en Hello Dolly. U hoort op 22 augustus 'Bewerkingen uit de ro mantiek', met werken van Bizet, Chopin en Mascagni. Donderdag 29 augustus de grote hits van Broadway. De eerste twee weken van september staat 'Geïmproviseerde variaties op volks liedjes' en Vlaams Romantische Beiaardmuziek' op het programma. De gemeente Middelburg is actief op social media. U kunt ons vinden op: Twitter: Gem Middelburg, Facebook: Gemeente Middelburg, Pinte- rest: GemMiddelburg. We ontmoeten u graag hier. Middelburg Energieneutraal Middelburg Energieneutraal is een speciale Facebook pagina met nieuws en tips over het energiezuinig maken van uw woning gelinkt aan de speciale actie waar bij u een prijs kunt winnen van 5.000. Kijk voor meer informatie op www.middelburgenergieneutraal.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 5 www.de-faam.nl De Faam woensdag 7 augustus 2013 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 Telefoon: 14 0118 E-mail: info@mjddelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem. Middelburg 4337 FA Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Postadres: Postbus 6000 Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur 4330 LA Middelburg Donderdag 8.30 tot 20.00 uur WIJZIGING ARBEIDSVOORWAAR- DENREGEUNG GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 3 juni 2013 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling ge meente Middelburg (58ste wijziging). Deze wijziging betreft het herstellen van re dactionele onvolkomenheden (artikelen 1 1 1:2:1,2:2,3:3:1,3:5:1,4:3,4a:l,4a:2,' 6:2:3, 6:4:2, 6:4:3, 6:8, 7:1, 7-2 2 7 4 7:8:3, 7:15:1: 7:25b, 8:2, 8:2a, 9b: 13,' 9b:37, 9b:58, 9b:69, 10a:2 en 10d:39). Deze wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 juli 2013 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 8 augustus 2013 tot 1 november 2013) ter in zage in de informatiehoek van het stadskan toorKopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Korendijk 24: rioolaansluiting (25-7). Seislaan 2plaatsen zonnecollectoren voordakviak bijgebouw (dubbele qaraqe) (30-7). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Hef is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Korendijk 24: rioolaansluiting (25-7). Noordweg 11vergroten woning (31 - Singelstraat 7: casco restauratie (29-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee- lanckWesfBrabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006,4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsver gunning te verlenen: Voor het brandveilig gebruik van hef pand als woon-zorgcomplex. Locatie Bachtensteene 14. Voor: het verbouwen van een bestaande wo ning tot kantoor met bovenwoningen. Locatie: Dam 55. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 8 augustus gedurende zes weken, van 8 au gustus tot en met 18 september, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is hef noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 32. Belanghebbenden lopen hef risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun be roep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen ziens wijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Al gemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het brandveilig gebruik van het pand als dagverblijf voor cliënten met een beper king. Locatie. Oude Rijksweg 54, Nieuw- en Sint Joosland. De beschikking is ten opzichte van de ont werp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken lig gen gedurende zes weken, vanaf donderdag 8 augustus tot en met woensdag 18 septem ber elke werkdag tijdens kantooruren ter in zage bij de vakbalie Ruimte in hef stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die hef niet eens is met de verleende omge vingsvergunning ten behoeve van de desbe treffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelij kerwijs niet verweten kan worden geen ziens wijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 9 augustus 2013 tot en met donder dag 19 september 2013 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zee- fond-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006,4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, om schrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het be roep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank ZeelandWestBra- bant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2013 | | pagina 9