Zeeuws meisje Leuntje spreekt alle Zeeuwen van 8 tot 80 aan O LekkerLeven Reissores Beproefd goud uyt Zeeland Zeelandonline.nl Plaats gratis uw aanbod! UI] Neeltte lans Een parttime baan in de dienstverlening? Mm deweekkrant. Kringen in water rond het Dok HEINKENSZAND - "Leuntje is schattig, lief en stoer. Het is leuk om een positief en luchtig karaktertje te zien, zeker in deze tijden van cri sis. Iedereen die met Leuntje kennis maakt is enthousiast of moet minstens glimla chen." Johan Capello, eigenaar van Capello offset- en textiel- drukkerij uit Heinkenszand, was al jaren op zoek naar een vernieuwende Zeeuwse afbeelding voor op kleding toen hij zijn jeugdvriend Jan Willem Hament weer ont moette. Het klikte gelijk tus sen de twee en toen Johan de typetjes van kunstenaar Jan Willem zag ontstond er iets bijzonders, een nieuw en hip Zeeuws meisje. Ondanks haar klederdracht staat Leuntje midden in het leven. Ze is actief in sport, cultuur en muziek. Leuntje rijdt in een Fiat 500 en een oud VW busje. Dat ze schat tig is wisten we al, maar Leuntje laat niet met zich sollen en kan ook behoorlijk 'badass' zijn. Voordat je het weet staat ze zomaar met een zware revolver onder je neus. Leuntje heeft trou wens ook een vriendje, het Zeeuwse kereltje Merientje. LEUNTJE EN MERIENTJE VRIJEN TUSSEN DE BLOEMETJES EN DE BIJTJES Tekenaar en schilder Jan Willem Hament: "Leuntje is genoemd naar mijn oma, die droeg ook klederdracht. De mogelijkheden van Leuntje zijn oneindig en in elke af beelding zit symboliek." Zo creëerde Jan Willem voor de Zuid-Bevelandse kudde Leuntje tussen een kudde schapen waarbij het ene zwarte schaap net de andere kant op loopt en zien we in een andere afbeelding Leuntje en Merientje vrijen tussen de bloemetjes en de bijtjes." Leuntje en Merientje heb ben allebei een groot en een klein oog. "Het oog met de stip erin en de punt zijn sa men symboliek voor het on eindige" legt Jan Willem uit. De tekeningen en schilde- rijen van Jan Willem hebben sowieso een specifieke stijl. Zo gebruikt Jan Willem een combinatie van tekenen en schilderen. Dit voor strakke beelden die toch diepte heb ben. Ook zit er altijd een witte outline rondom de af beeldingen. Vanaf 18 augustus tot eind september zijn de schilde rijen en schetsen van Jan Willem gratis te zien in De Duingalerie in Domburg. Leuntje is helemaal van deze tijd, dus als je wilt zien waar ze zichzelf zo allemaal mee bezig houdt, dan moet je haar Facebook pagina maar eens bezoeken. Ze plaatst regelmatig nieuwe foto's van haar activiteiten en is te vinden onder de ca tegorie textiel. Je eigen Leuntje en Merientje. De afbeeldingen van Leuntje en Merientje op kleding zijn zeefdruk, dus bij normaal wassen blijft het prima. Er zijn algemene afbeeldingen beschikbaar, maar jan Willem kan ook een afbeelding op verzoek creëren. In de losse verkoop kan je terecht bij onder andere Novy Heinkenszand en Windsurfing Renesse. VLISSINGEN - In het Gemeen tearchief Vlissingen wordt op vrijdag 16 augustus de nieuwe foto-expositie 'Krin gen in het water' geopend. Die gaat over de geschiede nis van Het Dok in Vlissin gen. De foto's laten zien hoe er door de eeuwen geleefd en gewerkt wordt rondom het Dok. De foto's bekijken kan tot vrijdag 1 november. Engels leren voor jezelf GOES - Op een ongedwon gen manier Engels leren van een bevoegd docent. Dit kan bij English 4 You. Vanaf september zijn er weer cur sussen om de Engelse taal onder de knie te krijgen. Ook gevorderden kunnen in Goes en Wilhelminadorp de kennis van de taal uitbrei den. De informatieavond is op woensdag 4 september. Meer informatie via 0113 251621 en www.englis- h4you.nl Pop-up store MIDDELBURG - Sieraden, sjaals, designerkleding en cosmetica van Zeeuwse bo dem. Dit alles is verzameld in één pand aan de Lange- viele in Middelburg. Ineke Otte design, Blaauwinactie en Life cosmetica combine ren hun bijzondere produc ten in de winkel. Bezoekers kunnen tijdens winkeltijden binnenlopen. Huishoudelijke hulp, Tuinman of Klusser €12,75 bruto per uur m NIET - E«nt) Het overkomt doorgaans anderen: pech of tegenslag tijdens de vakantie. Tenminste, zo lijken velen te denken. Vooral vlak voor de vakantie, als er nog van alles geregeld moet worden: geldzaken, een reisverzekering. Ergens wel begrijpelijk. Het idee van vakantie is dat er niets moet. Dat idee went snel, vaak al vóórvertrek. En waarom zou je een zonnig humeur laten bederven? Kom op zeg, hoe groot is het risico nou echt dat er iets misgaat! Natuurlijk, je hoort daar wel eens verhalen over, maar het woord zegt het al: dat is 'van horen zeggen', dat overkomt anderen. Een collega vertelde laatst overeen reis- fotograaf met de bijnaam Mister Rain. Gaat deze fotograaf op reportage naar Cornwall, dan regent het. Tja, Zuid-Engeland, dat kun je zo hebben. Is hij in Rome, dan regent het. Hmm, dat i's pech hebben. Reist de goede man af naar Death Valley, dan regent het. Deze woestijn in de VS is een van de heetste en droogste plekken op aarde. Het regent daar eens per jaar! Overal waar hij komt, is regen. Hij heeft de wolken aan een touwtje. Tegen dat soort pech kun je je niet wapenen. Je zou mister Rain haast een ander vak toewensen, want in vakantiebrochures schijnt altijd de zon. Als professioneel reiziger heeft hij zijn reisverzekering en geldzaken overigens goed op orde. Zo wist hij bijvoorbeeld dat je tegenwoordig je bankpas moet activeren om buiten Europa te kunnen pinnen en heeft hij de laatste update gedownload van onze App voor mobiel bankieren. Daarmee kun je 'Pinnen buiten Europa' direct activeren, waar je ook bent. Slim. Net als de alerts die je kunt instellen, bijvoorbeeld om een seintje te krijgen als je rood staat. Op snsbank.nl vindt u meer over onze App voor Mobiel Bankieren en in de SNS Winkel kunnen we u meer vertellen over onze reisverzekering. Onze Europa-dekking is door de Consumentenbond uitgeroepen tot Beste Koop van 2013. Iets om trots op te zijn, al valt te vrezen dat we Mister Rain niet tegen alles kunnen verzekeren. SNSBank.Middelburg(a)sns.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 7 augustus 2013 5 Leuntje gaat surfen, Leuntje op de solex, Leuntje rock and roll. Het nieuwe Zeeuwse meisje geniet volop van het le ven en daar heeft ze best een centje voor over. Door John de Kok 11 HMMMHMBHI Johan Capello (links), eigenaar van de drukkerij en kunstenaar Jan Willem Hament. In het midden een schilderij van Leuntje en Merientje 'Van harte welkom. Kom mae's kiekn.' w www.promotextieldruk.nl VERSE MOSSELEN ZEEUWSE MOSSELEN COLUMN - Ronald Adams VROUWENPOLDER Winkel Proef Zeeland Stormvloedkering Faelweg 1 (nabij Deltapark) Telefoon 0111-653451 Openingstijden Ma 09:00 uur tot 18:00 uur Di 09:00 uur tot 18:00 uur Wo 09:00 uur tot 18:00 uur Do 09:00 uur tot 18:00 uur Vr 09:00 uur tot 18:00 uur Za 09:00 uur tot 18:00 uur ZIERIKZEE 't Mosselpakhuys Haven Nieuwe Haven 51 Telefoon 0111-407611 Openingstijden Ma gesloten Di u:oo uur tot 17:00 uur Wo 11:00 uur tot 17:00 uur Do 11:00 uur tot 17:00 uur Vr 09:00 uur tot 17:00 uur Za 09:00 uur tot 17:00 uur www.neeltjejansmosselen.nl LekkerLeven biedt flexibel werk bij u in de buurt Helpt u graag anderen, heeft u ervaring in de werkzaamheden en bent u minimaal twee dagdelen per week beschikbaar? Schrijf u dan nu in op www.lekkerleven.nl! www lekkerleven.nl werken@lekkerleven nl 026 789 00 09 Li nifiUIVd mcacirr

de Faam | 2013 | | pagina 5