Bouw klimbos Zeeuwse Helden beleeft een voorspoedige start Sunshine Goes J.A. v.d. Goesekade 49 4461 BH Goes I Telefoon 0113-227107 I Internet www.sunshinegoes.nl weghalen van bosjes en kleine bomen is de weg vrij gemaakt voor het Klimbos Westerschouwen in Burgh- Haamstede. Naast een nieuwe attractie op Schouwen-Duiveland wordt het klimbos ook een inkomstenbron voor Staats bosbeheer. Het bedrag dat met de verhuur en met de verpachting van de grond van het klimbos jaarlijks wordt ontvangen, vloeit di rect terug naar het beheer van de natuurgebieden. In klimbos Zeeland gaan sportieve avonturiers hoog boven de grond van boom tot boom met tokkelbanen, touwladders, wiebelbrug- gen en vele andere klimon- derdelen. Er zijn verschillende par- coursen in het bos. Het is een leuke actieve beleving van de natuur voor gezin nen, scholen en bedrijven. Voor zowel jong (vanaf 8 jaar) en oud, als voor begin nende en gevorderde klim mers een gezellig, avontuur lijk en spannend dagje uit! De initiatiefnemer van het klimbos Zeeuwse Helden is evenementenorganisa- WE HEBBEN KRITISCH GEKEKEN NAAR DE GEZONDHEID VAN DE KLIMBOMEN tie De Zeeuwse Gasten. De Zeeuwse Gasten biedt het klimbos aan in haar toch al uitgebreide pakket van ac tiviteiten. 'Voor degene die niet de bomen in willen bie den wij veel andere activi teiten. Maar juist de combi natie met andere activiteiten en de horeca is uniek voor school- en bedrijfsuitjes,' legt eigenaar Andre Kort uit. Andre Kort, de initiatiefne mer van het klimbos in Wes terschouwen vertelt: 'We hebben heel kritisch geke ken naar de praktische uit voering van bijvoorbeeld de gezondheid van de bomen tijdens de levensduur van het ECO klimbos. Na uitvoe rig onderzoek door boom- experts is gebleken dat de wijze waarop we construc ties in de bomen ophangt zorgt voor blijvend gezonde bomen. Dit wordt onder an dere bevestigd door Frits Gielissen van Obta de Linde, de Nederlandse autoriteit op het gebied van boomzorg'. Ziplines De opening van de nieuwe spannende attractie is ge pland in september. Dan kan iedereen genieten van de unieke natuur en uitdagen de hindernissen. Het klim bos bij de excursieschuur op de kop van Schouwen-Dui veland zal bestaan uit een viertal routes met ongeveer 49 uitdagende hindernissen hoog in de bomen. Het klim bos zal extra spannend wor den gemaakt door diverse spectaculaire ziplines. Concert in de Open Haven OOST-SOUBURG - Wim Magré (orgel), Wilbert Magré (pi ano) en Carina Bossenbroek (panfluit) geven 15 augus tus een zomerconcert in De Open Haven (Oude Dorps kerk) in Oost-Souburg. Dit is onderdeel van de AFAS Zo- mertour en begint om 20.00 uur. Entree is 10 euro en kinderen t/m 15 jaar betalen 5 euro. Reserveren via: Rommelmarkt VLISSINGEN - Op de Oude Markt in Vlissingen is woensdag 14 augustus weer een rommelmarkt. Deze is van 13.00 tot 17.00 uur. Deel nemers moeten zich melden bij de organisatie en vragen om een plek. Opbouwen kan vanaf 12.00 uur. Kosten voor deelname zijn 1,50 euro per vierkante meter. Kinderen staan gratis. Ingangen van de winkels en woningen moeten vrij blijven. Museumlab vol fossielen MIDDELBURG - De museum- docent gaat op 11 augustus met bezoekers op zoek naar fossielen. Eerst bekijken ze de collectie van het Zeeuws Museum, daarna gaan ze zelf afdrukken van echte fossielen maken. Het is van 13.30-15.00 uur en kost 5 euro. Aanmelden via: 0118- 650000. De Zeeuwse Gasten staan voor het organiseren van ac tieve ontspanning in Zeeland. Het bedrijf is gespeciali seerd in recreatieve en sportieveuitjes. De regio van hun activiteiten is het kustgebied van Schouwen-Duiveland, de Grevelingen en de Oosterschelde en andere terreinen in Zeeland. De Faam woensdag 7 augustus 2013 15 3 www.de-faam.nl Het klimbos bij de excursieschuur op de kop van Schouwen-Duiveland zai bestaan uit een viertal routes met ongeveer 49 uitdagende hindernissen hoog in de bomen. Foto PR In de Boswachterij Westerschouwen is deze week de bouw van het klimbos begonnen. Door de redactie WESTERSCHOUWEN - Met het Staatsbosbeheer Klimbos Gasten Bomenwelzijn O www.wimmagre.nl Over Klimbos Zeeuwse Helden

de Faam | 2013 | | pagina 15