r r r r M Ruim 100 historische schepen in Middelburg en Vlissingen Deuren en ramen op slot: ook bij hoge temperaturen Geen papierinzameling in Stromenwijk en Nieuw- en Sint Joosland Burendag Kermis in Middelburg O www.de-faam.nl De Faam woensdag 24 juli 2013 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: 14 0118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Donderdag 25 tot en met zondag 28 juli vormen Middelburg en Vlis singen het decor voor ruim 100 historische bedrijfsvaartuigen. Deze monumentale schepen komen vanuit heel Nederland om in Zeeland hun jaarlijkse reünie te houden. Een geweldige verscheidenheid varend erfgoed, van zalmschouwen en west landers tot tjalken en luxe motoren. Donderdag en vrijdag vinden er diverse activiteiten plaats op en rondom de Loskade in Middelburg. De schepen zul len zaterdag gezamenlijk, in een vloot- schouw, naar Vlissingen varen waarbij er schepen worden gejaagd door Zeeuwse trekpaarden. Zaterdag en zon dag liggen alle schepen in de Dokhaven en vinden er activiteiten plaats in en rondom de machinefabriek. Middelburg Donderdagavond worden de schepen ontvangen in Middelburg middels ka nonsalvo's bij het havenmeesterkantoor van De Arne, aan de Rouaansekaai. Aansluitend is er een muziekpro gramma. Vrijdag is er een uitgebreid programma op de Loskade met kinder spelen, een nautische markt, rondvaar- ten en shantykoren. De avond word af gesloten met muziek. Vlissingen Zaterdag tijdens de vlootschouw kan het publiek langs het kanaal naar Vlissin gen genieten van een spectaculaire vlootschouw waarbij ter hoogte van het Rijkswaterstaatgebouw in Middelburg en de Dokhaven in Vlissingen speakers de schepen zullen beschrijven en iets van hun geschiedenis zullen prijsgeven. Zaterdagmiddag komen de schepen aan in de Dokhaven bij de Machinefa- Nu ons land eindelijk weer kan ge nieten van zomerse temperaturen, zwaaien overal de ramen en deu ren open. Waakzaamheid is echter geboden. Want "gelegenheid maakt de dief', waarschuwt Joop van der Waal, expert bij de politie op het gebied van woninginbraak. "De politie wil er alles aan doen om inbrekers te pakken. Maar vooral in het handelen van bewoners valt nog veel te verbeteren." Hoewel het najaar nog steeds het top- seizoen is voor inbrekers, neemt het aandeel woninginbraken in de lente en zomer toe. Ook het aantal inbraken dat overdag plaatsvindt, stijgt. Van der Waal wijst erop dat er in deze periode kwaadwilligen zijn die achterpaden in woonwijken afstruinen op zoek naar openstaande ramen en deuren. Soms wordt het hen wel heel gemakkelijk ge maakt. Open achterpoorten, een ladder naast een raam of de huissleutel aan een spijkertje in de schuur. Vakantie Een ander makkelijk doelwit zijn natuur lijk de huizen waarvan de bewoners op vakantie zijn. Veel mensen weten inmid dels wel dat het verstandig is om door de buren de post van de mat te laten halen. "Maar vraag hen dan ook om deze ergens uit het zicht neer te leg gen", adviseert Van der Waal. "Een grote stapel post op tafel laat ook wei nig te raden over." Zo zijn er volgens hem nog talloze an dere voorbeelden. "Vermeld nooit in je voicemail dat je op vakantie bent. Laat de planten gewoon staan en schakel een tijdschakelaar in, zodat op gezette tijden het licht aanspringt. Veel mensen zien de vakantie ook als goede gele genheid om de diepvries te ontdooien. Onverstandig, als de open laden of deur vanaf de straat te zien zijn." In plaats van via social media wereldkun dig te maken dat je op vakantie bent, benadrukt de politieman dat het wel goed is om de buren op de hoogte te stellen. "Zij kunnen bij verdachte situa ties de politie inschakelen. Maar liefst 80 procent van alle aanhoudingen we gens woninginbraak, gebeurt dankzij de alertheid van omstanders. Wie 's nachts verdachte geluiden bij de buren hoort terwijl die op vakantie zijn, moet dan ook niet aarzelen om 112 te bellen", benadrukt Van der Waal. Meer informatie Bekijk het overzicht met tips waaraan u moet denken als u op vakantie gaat op de website van het Politiekeurmerk Vei lig Wonen: www.politiekeurmerk.nl/preventietips. Naast deze maatregelen is het natuurlijk wel belangrijk dat uw woning aan een aantal veiligheidseisen voldoet. Het Poli tiekeurmerk Veilig Wonen helpt u hierbij. In de Stromenwijk (tot Poelendaelweg) en Nieuw- en Sint Joosland wordt in augustus geen oud papier ingezameld. De oud-papier inzamelaars zijn met vakantie. Meer in formatie over het ophalen van oud papier leest u op de Oud papierkalender 2013. briek in Vlissingen. Hier is een kidsplace en horecaplein ingericht en vinden er heel de dag optredens plaatsvinden. Zaterdagavond vindt het (gratis) Celtic Music Festival plaats in de Machinefa briek in Vlissingen met Ierse muziek- en dansoptredens. Zondag zijn er de ge hele dag activiteiten op het terrein van de Machinefabriek zoals optredens, een kidsplace en een nautische markt. Het volledige programma staat op www.tussen-zee-land.nl. leder jaar op de vierde zaterdag in september is het Nationale Burendag. Met Bu rendag wil het Oranje Fonds stimuleren dat bewoners in een wijk elkaar ontmoeten en leren kennen. Dit kan door middel van een bakje koffie of het verstrekken van een budget om een leuke activiteit op deze dag te organiseren. Uw wijk opfleuren kan ook door bijvoorbeeld samen met uw buren kruidentuintjes, bloembakken of een muurschildering te maken. Hebt u zin om een Burendag te organiseren? Als u Burendag op 20, 21 of 22 september viert is het voor bewoners mogelijk een aanvraag tot 500 in te dienen bij het Oranje Fonds. Kijk naar de voorwaarden en vraag een budget aan via: burendag.nl. Aanvragen kan tot 2 september. Vrijdag 2 augustus tot en met donderdag 8 augustus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster Maxxx, Jumper Jumper, Impact en Future Dance tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 15.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt naar Damplein In verband met de kermis worden de zaterdagmarkt van 3 augustus en de waren markt van 8 augustus op het Damplein gehouden. De opstelling van de zaterdag- markt en de warenmarkt is om die reden en omdat niet iedere standplaatshouder zijn standplaats inneemt dan ook anders dan u gewend bent. Niet parkeren tijdens de kermis Vanwege de Middelburgse kermis kan er van maandag 29 juli 07.00 uur tot en met vrijdag 9 augustus 18.00 uur niet geparkeerd worden op Plein 1940. Er kan daarnaast niet worden geparkeerd op het parkeerterrein Oude Veerseweg van maandag 22 juli, 07.00 uur tot zater dag 10 augustus 08.00 uur. Daar staan namelijk de kermisexploitan ten met hun wagens. Wegsleepregeling is van toepassing. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG mmmmmmmm. UITVOERINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt be kend dat hij op 16 juli 2013 een uitvoeringsbe sluit op grond van artikel 2.1.4.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 heeft vastgesteld. Dit uitvoeringsbesluit betreft de aanwijzing van de bebouwde kom van'de gemeente Middel burg als gebied waarbinnen het verboden is ten behoeve van het publiek op te treden als straatartiest, straatfotograaf, tekenaar, filmope rateur of gids. Op grond van hetzelfde artikel kan van dit ver bod ontheffing verleend worden. Dit uitvoeringsbesluit treedt in werking op 27 juli 2013. Het besluit ligt voor een ieder ter in zage in de informatiehoek van het stadskan toor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Briandlaan 2: interne verbouwing (11-7). Dam 33: aanbrengen reclame (11-7). Kuipersweg 18: aanbrengen nieuwe dakplaten (12-7). John Lennonplein 37: aanbrengen re dame (9-7). Lange Geere 3: aanpassen gevels (11-7). Noordweg 227: intern wijzigen woning, verwijderen aanbouwen, wijzigen achterge vel (17-7). Noordweg 381: aanbrengen isolatiebe glazing (10-7). Sandberglaan 6: uitbreiden/verbouwen woning 015-7). Segeersstraat 41 -43: maken interne ver binding (9-7). Stromen wijk: verbeteren 82 woningen (167). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen datum van verzending): Elektraweg 20: bouw schakelinstallatie (12-7). Elektraweg 20: bouw funderingsbak t.b.v. vermogenstransformator, plaatsen scherfmuur en milieuneutraal veranderen in richting (17-7). Kerksteeg 9: plaatsen dakkapel (12-7). Korendijk 24-26: realiseren 6 apparte menten en 4 garageboxen (12-7). Korte Burg 7: isoleren dak, vervangen/verhogen dakkapel en aanbren gen dakraam voorzijde (10-7). Veersegat 33: plaatsen dakopbouw (12-7). Zwanenhof 19: uitbreiden woning (12-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan de Voorzieningenrech- ter bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrechf (Wabo) hebben be sloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: bouwen schuur Locatie Nadorstweg 42B Nieuwe uiterste beslisdatum: 26 september 2013

de Faam | 2013 | | pagina 9