Verkeer en parkeren bij ring- en sjezenrijden k Historische schepen aan de Loskade Tijdelijke wijziging fietsroute in Mortiere m GEMEENTE MIDDELBURG Op donderdag 25 en vrijdag 26 juli leggen meer dan honderd historische binnenvaartschepen aan de Loskade aan. De monumentale schepen komen van uit heel Nederland naar Zeeland voor een jaarlijkse reünie. Vrijdag is er een uitgebreid programma op de Loskade met kinderspelen, een nautische markt, rondvaarten en shantykoren. Tot 22.00 uur zijn er vanaf het podium diverse optredens. Zaterdag 27 juli vertrekken de schepen richting Vlissingen. www.tussen-zeejand.nl Onlangs heeft de gemeenteraad van Middelburg besloten dat de woonwijk Mortiere via twee verkeersontsluitin- gen toegankelijk dient te blijven voor het gemotoriseerde verkeer. Dit betekent dat het gebied enerzijds via de Bluesroute wordt ontsloten en anderzijds via de Jazzroute en de Po proute. Het tijdelijke wegdek van de Jazzroute en de Poproute ligt er op dit moment slecht bij. De aanwezigheid van gemotoriseerd verkeer is hier geen probleem. Om het risico voor fietsers te minimaliseren is een tijdelijk inrijverbod voor fietsers van kracht op de Jazzroute en de Poproute. De af sluiting voor fietsers geldt niet voor het gedeelte tussen de Torentijdweg en de inrit van uitvaartcentrum Jobse, zodat deze vestiging ook voor fietsers bereikbaar blijft. Fietsers komende vanuit Nieuw- en Sint Joosland richting het centrum van Middelburg worden verzocht om na het uitrijden van de tunnel onder de N57 de fietsroute door de woonwijk, die met gele borden wordt aangeduid, te volgen. Het ring- en sjezenrijden ter gelegen heid van de le Folkloristische Dag is op het Abdijplein een traditie. Deze ac tiviteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commissie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Het ring- en sjezenrijden zal dit jaar worden gehouden op donderdag 18 juli. Dan gelden de volgende maatre gelen: Verkeer De paarden met sjezen volgen de route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koor kerkhof/Abdijplein. Op het Abdijplein zal op één ringrij- baan zonder sjees de ring worden ge stoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig voor het verkeer af gesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (door gaand) verkeer op 18 juli gestremd is: Balans Bogardstraat Bachten- steene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek zal worden opengesteld voor eenrichtingsverkeer vanaf de Zuidsin gel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de ge noemde sjezenroute vanaf woensdag 17 juli 18.00 uur tot donderdag 18 juli 19.00 uur. Op het Walplein is parkeren niet moge lijk op donderdag 18 juli tot 19.00 uur. De 2e Folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molenwater, is dit jaar op donderdag 15 augustus. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG O www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 juli 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Foto: Aart van Belzen COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUITINGSUUR HORECABEDRIJVEN BINNENSTAD MIDDELBURG VOOR CITY OF DANCE De burgemeester van Middelburg maakt be kend dat hij in verband met het houden van de City of Dance op grond van artikel 2.3.1.5, lid 1van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 heeft besloten voor de nacht van zaterdag 20 juli op zondag 21 juli voor alle horecabedrijven in de binnenstad (binnen de vesten) van Middelburg een collectieve ont heffing van het sluitingsuur te verlenen tot 04.00 uur. Deze ontheffing geldt niet voor de paracommerciële horecabedrijven (sportkanti nes, dorpshuizen, sociaalculturele instellingen e.d.). Ter verduidelijking willen wij u erop wijzen dat de geluidsnormen deze nacht normaal van kracht blijven. WET GELUIDHINDER De staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt bekend dat hij bij besluit van 14 oktober 2011kenmerk BSV 2011054505, met toe passing van artikel 90, tweede, derde en vierde lid, van de Wet geluidhinder, de ten hoogste toelaatbare waarde van de geluidsbe lasting heeft vastgesteld die de gevels van de woningen gelegen aan de wegen "Bbuwe- dijk, Houtkaai, Londensekaai en Rouaanse- kaai" te Middelburg, gemeente Middelburg, vanwege de wegen "Blauwedijk, Houtkaai, Londensekaai en Rouaansekaai" mogen onder vinden. Met toepassing van artikel 90, vijfde lid, van de Vtet geluidhinder heeft hij bij voornoemd besluit tevens de maatregelen vastgesteld die strekken tot het terugbrengen van de geluidsbe lasting, vanwege de wegen "Blauwedijk, Hout kaai, Londensekaai en Rouaansekaai", binnen de woningen voor zover niet wordt voldaan aan de in artikel 111, derde lid, van de Wet geluidhinder genoemde binnenwaarde van 43 dB. Het besluit en de daaraan ten grondslag lig gende stukken liggen met ingang van 18 juli 2013 gedurende de bezwaartermijn ter in zage bij: het stadskantoor van de gemeente Middel burg van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 16.30 uur en op donderdag van 08.30 uur tot 20.00 uur; het Bureau Sanering Verkeerslawaai (De Bleek 10 te Woerden) gedurende werkda gen van 08.30 uur tot 17.00 uur. Mocht u van deze laalste mogelijkheid gebruik willen maken dient u vooraf telefonisch contact op te nemen met het Bureau Sanering Verkeers lawaai (0348 487450). Tot het besluit behoort een lijst van de betrokken woningen met de daarbij vastgestelde ten hoogste toelaatbare waarde van de geluidsbe lasting. Tegen genoemd besluit kunnen belanghebben den een bezwaarschrift indienen. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift be draagt, op grond van artikel 6:7 van de Alge mene wet bestuursrecht, zes weken. Deze termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit door middel van publi catie bekend is gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan: De staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, p/a Bureau Sanering Verkeerslawaai, Postbus 97 3440 AB Woerden. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. VERKEERSBESLUfT VENSTERTIJDEN KERNWINKELGEBIED Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt bekend dat tegen het verkeersbesluit om de venstertijden voor fietsers en bedienend verkeer in het kemwinkelgebied te wijzigen, één bezwaarschrift is ontvangen. Het college heeft besloten het bezwaar onge grond te verklaren en het bestreden besluit in stand te laten onder aanvulling en verbetering van de motivering zoals de bezwaarschriften commissie heeft geadviseerd. Inzage Het besluit ligt lot en met 28 augustus 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Ue- vense, telefoonnummer (0118) 67 52 91 Beroep Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 18 juli tot en met 28 augustus 2013, een beroepschrift indienen bij de Recht bank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006,4800 PA Breda. In het beroepschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waarte gen u bezwaar maakt, de reden waarom u be zwaar maakt en uw handtekening. Het beroep schorst niet de werking van het be sluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht Voor het be handelen van een dergelijk verzoek wordt grif fierecht geheven. Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang recht streeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw be lang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daar van is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huur der of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een be sluit betrekking heeft. Bij een willekeurige ver keersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs verwe ten kan worden dat hij geen bezwaar heeft ge maakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-WestBrabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. GEWIJZIGDE VASTSTELLING UIT WERKINGSPLAN 'MORTIERE FASE 6B' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de Vvfet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, be kend dat zij bij besluit van 2 juli 2013 het uit werkingsplan 'Mortiere fase 6B' gewijzigd hebben vastgesteld. Het plangebied wordt grofweg begrenst tussen de achterzijde van het gebouw van het ROC en het centrale park. Het doel van dit uitwer kingsplan is het scheppen van een planolo gisch - juridisch kader voor de realisatie van 103 appartementen en deels commerciële ruimten op de begane grond. Gewijzigde vaststelling Bij de vaststelling zijn ten opzichte van het ont werpuitwerkingsplan de volgende wijzigingen doorgevoerd: - In de regels worden in de artikelen 1,7 en 9 de verwijzingen naar het bestemmingsplan 'Mortiere 2de herziening' gewijzigd in be stemmingsplan 'Mortiere'; - In de gehele toelichting worden de verwijzin gen naar het bestemmingsplan 'Mortiere 2de herziening' gewijzigd in bestemmingsplan 'Mortiere'. Ter inzage Genoemd besluit en het vastgestelde uitwer kingsplan liggen gedurende zes weken, van 18 jul tot en met 28 augustus 2013, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskan toor. Het besluit en het uijwerkingspjan zijn te vens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder 'wonen en (verbou wen'/bestemmingsplannen/plannen in proce- dure/Mortiere fase 6B'. Daarnaast is het uitwerkingsplan raadpleegbaar via de lande lijke website www.ruimtelijkepbnnen.nl onder pbncode NL.IMRO.0687.BPUMORF6B- VG99. Gedurende de genoemde termijn kan een be- bnghebbende beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGravenhage. Be roep kan alleen worden ingesteld door de be langhebbende die omtrent het ontwerpuitwerkingspbn tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de befang- hebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij het college kenbaar te maken. Tegen de wijzi gingen die bij vaststelling in het uitwerkingspbn zijn aangebracht, kan door alle bebnghebben- den beroep worden aangetekend. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toe passing. Dit betekent dat de bebnghebbende in het beroepschrift moet aangeven welke be- roepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de hiervoor genoemde termijn van 6 weken kunnen geen nieuwe beroeps- gronden meer worden aangevoerd. Het uitwerkingspbn treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepster mijn tenzij bij de voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals be doeld in artikel 8.4 van de Wfet ruimtelijke or dening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het uitwerkingspbn pas in werking nadat op het verzoek is beslist. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Goese Korenmarkt 16A; vervangen ko zijnen, garageroldeur en herstellen voegen (3-7). Lange Delft 52: wijzigen gevelrecbme 9-7). Molendijk 58 Nieuw- en Sint Joos land: vervangen tuinhuisje (9-7). Schroeweg 2slopen en vergroten aan bouw (7-7). Seisweg 100: het vergroten van de wo ning (4-7). Singelstraat 7: casco restaureren woon huis (5-7). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informa tief karakter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Breed mede 25 tm 39, Oostmede 18 tm 39 en Zuidmede 1 tm 22: plaatsen inbouwkozijnen (67584) (9-7). Leliëndaalseweg 7: verbouwen bnd- bouwschuur tot woning (4-7). Molendijk 80 Nieuw- en Sint Joos land: bouw bedrijfsloods (9-7). Noordweg 467: wijzigen gevelrecbme en plaatsen recbmezuil (5-7). Parklaan 6:.bouw garage en erker en ver vangen bijkeuken (4-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen bebngen van derden betrokken zijn. (Derden) bebnghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorfopige voor ziening aanvragen aan de Voorzieningenrech ter bij de Rechtbank Zeebnd - WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht (Wabo) hebben be- sbten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: plaatsen gevelrecbme Locatie: Poelendaelesingel 18 Nieuwe uiterste beslisdatum: 28 augustus 2013 r:

de Faam | 2013 | | pagina 9