SUPER VOORDEEL: Bespaar tot 195 op uw TV-kosten Ook op per maand Expositie Jo den Herder in Serooskerke Last van barbecues en vuurkorven van de buren? Dier van de week: witte poes Smoezel HD-Televisie voor de laagste prijs! akantie Voor maar Feest met pannenkoeken Expo Henk Huige Oranjezon Tentdienst Stap nu over naar CanalDigitaal De slimste keuze cana 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 juli 2013 8 SEROOSKERKE - De Protestant se Gemeente in Serooskerke stelt de Johanneskerk open op woensdagen en zaterda gen in de maanden juli en augustus tussen 13.00 en 17.00 uur. Ook is er een ex positie van schilderijen van amateurkunstenaar Jo den Herder uit Serooskerke. Op de lagere school was zijn lievelingsvak tekenen. La ter ging hij experimenteren met olie- en waterverf. Zijn onderwerpen zijn meestel herkenbaar, gekozen naar de indrukken die hij opdeed dichtbij huis en op reizen in binnen- en buitenland. Zijn werk beschouwt hij niet als kunst, maar als eindproduct van het stoeien met het mate riaal, wat veel ontspanning en plezier geeft. De meeste onderwerpen hebben met Zeeland te maken en druk ken zijn liefde uit voor het Zeeuwse land. Zaterdag 20 juli geeft het muziekensem- ble Trequartone een concert tijdens de open kerkdag, tussen 15.30 en 16.30 uur. De toegang is gratis. JURIDISCHE VRAAG VAN DEZE WEEK Lezers van De Faam kunnen juridi sche vragen sturen aan de redactie. Om de week wordt één vraag behan deld. Stuur naam, adres, telefoonnummer (uw privacy waarborgen wij) en uw vraag in maximaal 200 woorden naar: Vraag: Eens zullen de mooie zomer avonden wel komen. Dan worden de barbecues weer aangestoken en vullen de lucht met bakluchtjes. Ook het aansteken van vuurkorven is dan weer aan de orde. Het verbranden van hout gaat veelal gepaard met (veel) rook en stank. Het gevolg is, dat zowel het buiten- als binnenklimaat wordt verpest door de indringende stank van gebrand hout, zo stelde een lezer van De Faam. Bovendien worden zonneschermen en gordijnen door de uitgebraakte rook aangetast en tenslotte vormen de rondvliegende vonken een gevaar. Als het niet mogelijk blijkt met de betrokken stoker(s) goede afspraken te ma ken, welke juridische mogelijkheden staan mij dan ter beschikking? Antwoord: De door u beschreven overlast kan vallen onder bepalin gen uit artikel 7.22 van het Bouw besluit 2012. Onderdeel a van dat artikel verbiedt gedragingen waardoor "op voor de omgeving hinderlijke of schadelijke wijze rook, roet, walm of stof wordt verspreid". Onderdeel c van het artikel verbiedt onder meer het veroorzaken van stankoverlast. Op grond van de Gemeentewet en de Al gemene Wet Bestuursrecht is de gemeente bevoegd om deze bepalingen te handhaven door middel van last onder dwangsom en bestuursdwang. U kunt de gemeente ver zoeken om tot handhaving over te gaan. De meeste gemeenten stroomlijnen dit proces door middel van een meldpunt voor over last. De gemeente zal dan moeten beoor delen of in uw specifieke situatie sprake is van hinder of schade in de zin van het bouwbesluit. Echter, alvorens u zich tot de gemeente wendt is het belangrijk dat u zich inspant om met uw buren tot een oplossing te komen. Als u er onderling niet uitkomt, kunt u ook buurtbemiddeling inschakelen. mr. Marnix Schot MillerReyBrighton Advocaten, Middelburg AAGTEKERKE - Iedereen kan pannenkoeken komen eten op dinsdag 23 juli vanaf 17.00 uur in en om de feest tent op de wei hoek Aag- tekerkseweg. De pannen koekenopbrengst gaat naar diverse goede doelen en ver der zijn er leuke activiteiten, kinderspelen en een kraam met Afrikaanse spullen. En tree is 3,50 euro. OOSTKAPELLE - In de exposi tieruimte bij de entree van natuurgebied Oranjezon in Oostkapelle hangen mo menteel werken van Henk Huige. Het zijn detailopna men, gemaakt in Oranjezon, maar ook andere locaties op Walcheren. Er zijn foto's van planten, insecten, pad denstoelen en er zijn sterk vergrote onderwerpen van natuurlijke materialen zo als boomschors, veren enz. De kijker zal bij de aanblik van de foto's zich verwonde ren over de schoonheid van de natuur. De expositie is te zien tot ca. eind september. AAGTEKERKE - De Protestante kerk in Aagtekerke houdt zondag 21 juli vanaf 19.00 uur een tentdienst op het weiland hoek Pekelingse- weg/Aagtekerkseweg met thema: upside down. Mu ziek van Eddy van den Ak ker en Rob Pieke Quintet. VLISSINGEN - Smoezel is een lieve poes van ongeveer tien jaar oud. Ze was achterge laten door haar baas en is daarna in het asiel geko men. Na wat 'opknapwerk' is ze toe aan een nieuwe toe komst. "Smoezel vraagt niet veel. Gewoon aandacht, af en toe een goede kambeurt en lekker eten. En natuurlijk een lekker mandje om in te liggen", vertelt Simone van het asiel. Smoezel kan goed samen met andere katten, honden is onbekend. Verder kan ze ook goed samen met kinderen, want ze is erg rus tig en lief. Wonen in een flat is ook geen probleem, maar een tuintje waar ze af en toe naar buiten kan vind ze wel erg fijn. Kittens Ook zitten er allerlei kittens in het asiel en in pleegge zinnen, die wachten op een nieuw speelmaatje. De kit tens zijn ingeënt, gechipt, vrij van vlooien en wormen, gesocialiseerd en hebben een volledige checkup bij de dierenarts gehad. Benieuwd naar Smoezel of naar de kittens? Kom dan eens kennismaken met hun in het Dierenasiel Walche ren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is ge opend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het asiel gesloten. Het is ook mogelijk om kennis te ma ken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Het asiel is bereikbaar via: 0118- 613579. Vaste lage prijs van 9,95 per maand Alle populaire tv-zenders in HD-kwaliteit, o.a. alle RTL-zenders, SBS6 en Veronica 170 vrij te ontvangen tv-zenders (23 in HD) Alle populaire radiozenders Gratis basis installatie thuis (t.w.v. 299) 18,20 Aanbieder Tarief Prijsverschil Abonnementskosten Abonnementskosten Aantal zenders HD-zenders per maand per maand bij een jaar bij twee jaar CanalDigitaal €9.95 119,40 238,80 179 33 Digitenne 12,50 2,55 150 300 26 Kabel - UPC 18,20 8,25 218,40 436,80 31 3 - Ziggo 17,75 7,80 €213 €426 53 16 9,95 Canat Digitaal Kabel Meer weten? Kijk voor het complete zenderpakket op www.canaldigitaal.nl/krant of bel 0900-9327 0,15 p/min., ma-za van 9-21 uur) O redactie.faam@wegenermedia.nl Interesse? O Dierenasielwalcheren.nl wpiwMr--' L Smoezel is niet erg veeleisend en ze is erg rustig en lief. Foto: Ta ra De Vriend €9« 0 CanalDigitaal'" is een merk van M7 Group S.A. I Rue Albert BorschettejL L1246 fDraht^ujg--&'ifa&OTj r Vp^rrgirrgCvpr~gimi:mg-»0

de Faam | 2013 | | pagina 8