Win kaarten voor Sail de Ruyter 2013! Het Oosterscheldegevoel van een Zeeuwse modeontwerpster Voetspecialist bij De Witte Voet WOLPHAARTSDIJK- Een Voet- deskundige brengt dinsdag 30 juli een bezoek aan De Witte Voet hoofdstraat 39 te Wolphaartsdijk. Deze hele dag zal deze specialist mensen met voetklachten te woord staan. Er wordt een gratis voetafdruk gemaakt en tekst en uitleg gegeven over de werking van de vibri onveer, de nieuwe Zweedse uitvoering. De Vibrionveer is een vervangingsmiddel van de klassieke steunzool. In tegenstelling tot de rati onele steunzool, die vaak hard en statisch is, heeft de Vibrionveer een verende werking. Deze activeert de spieren en de bloedsom loop. Het dagelijks elastisch verend op natuurlijke wijze lopen zonder vermoeidheid of pijnlijke voeten wordt hierdoor bevorderd. De pijn neemt door deze behande ling af en spieren en banden worden weer krachtiger. Ook wordt door het verende effect bij iedere stap de to tale voetvlakte gemasseerd wat een goede doorbloeding bevorderd. Bijkomend voor deel van de Fussgold vibri onveer is dat hij in bijna alle modeschoenen past. Belang stellenden kunnen zich uit voerig laten informeren over deze Zweedse uitvinding. Het advies van de specialist is gratis. Wel is het zaak om van te voren een afspraak te maken via 0113-586227 of info@dewittevoet.nl De Witte Voet hoofdstraat 39 te Wolphaartsdijk deweekkrant.nl/actie KATSE VEER - Onderweg naar het Goese Sas haalt Floor Hermes alvast herinnerin gen op: "M'n vader heeft een zeilboot en daar ga ik nogal eens mee de Oosterschelde op. Vooral de bruinvissen en zeehonden spreken me aan. Maar ik ga ook heel graag naar het Goese Sas. Het is daar echt prachtig en na de dijkverzwaring hebben we daar een mooi strandje gekregen. "Plotseling wijst ze op een paar bosjes onderaan de dijk die de Oosterschelde scheidt van het naastge legen land: "Hier zitten 's avonds vaak uilen. Die met die oortjes," verduidelijkt ze. Ransuilen? Maar zo ver reikt haar kennis niet. Bij de parkeerplaats duidt DE OOSTERSCHELDE IS EN BLIJFT EEN INSPIRATIEBRON ze te stoppen. Aan het in formatiebord te zien is het hier ook geliefd bij duikers. Eenmaal op de dijk dwaalt haar blik over het water. "Kijk dat daar is Schouwen- Duiveland, dat is Noord-Be veland en daar ligt Tholen," wijst ze. En zie je hoe mooi het strandje geworden is?" Ja, maar jammer. Vroeger was hier een ruig stukje na tuur waar een paartje zeld zame vogels zat te broeden. Zo zie je maar: Wat voor de een mooi strandje aan de Oosterschelde is, is voor de ander een verloren gegane ruigte. Gelukkig staan de half vergane paaltjes die eens een golfbreker vorm den er nog wel. "Van kinds af aan kom ik hier al; lekker ravotten tussen de struiken Zeeland herbeleeft vier dagen lang haar nautische historie. Tijdens dit unieke evenement komen spectaculaire Tall Ships in de haven van Vlissingen bijeen. De mooiste Tall Ships, Traditionele Zeilschepen en Motorschepen zijn geselecteerd om vaartochten voor het publiek te verzorgen. Dit is een uitgelezen gelegenheid om met familie of vrienden een onvergetelijke dag op de Zeeuwse wateren te beleven. Uw Weekkrant biedt u de kans om kaarten te winnen voor een unieke vaartocht in één van de mooiste tall ships. De vaartocht is op vrijdag 23 augustus. Tijdens de vaar tocht worden heerlijke hapjes geserveerd, aan boord kunt u een drankje kopen. Zo wint u kaarten Ga naar de website van deze krant of ga naar deweekkrant.nl/actie lezersactie en vul vóór maandag 12 augustus het formulier in en je loot automatisch mee naar twee gratis tickets voor vrijdag 23 augustus a.s. Er worden 10 x 2 kaarten onder abonnees verloot. De winnaars ontvangen persoonlijk bericht in week 33. en een keer paar jaar hiel den we een krabbenvang- wedstrijd. Hadden we zelf gemaakte hengels met een mossel er aan. Binnen de kortste tijd zaten onze em mers vol krabben. Aan het eind van de dag kieperden we ze natuurlijk wel weer terug. Even mij mert ze weg en zegt dan: "Nee, zonder zee kan ik niet en dat komt ook terug in de expressie om kleding te ontwerpen. Al in het eerste jaar van de kunstacademie gebruikte ik een oester om vandaaruit een ontwerp te laten ontstaan. En nu ben ik onder de naam UNITE, met een zee-collectie bezig voor een modeshow in septem ber. Een van die jurken heet 'Zee bij nacht' en bestaat uit allemaal stukjes leer. Het stelt de Oosterschelde voor met de maan er in. Het Oosterscheldegevoel Midden in Zeeland ligt het grootste nationaal park van Nederland. Veel Zeeuwen hebben iets speciaals met dit gebied op en rondom de Oosterschelde: ze laten zich erdoor inspireren; ze brengen er hun vrijetijd doorze werken er of ze rijden er langs, door en over op weg naar school of werk. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 juli 2013 21 Floor Hermes is modeontwerpster. Zij mocht, samen met sierradenontwerpster Ineke Otte, vrijdag 21 juni vier hedendaagse ontwerpen aan koningin Maxima en koning Willem Alexander presenteren. Floor is afgestudeerd aan de Mode Academie in St. Niklaas en laat zich voor haar kledingstukken inspireren door de wereld om haar heen. De Oosterschelde vormt daarbij een dankbare inspiratiebron. Door Carrie Frederiks Modeontwerpster Floor Hermes is modeontwerpster laat zich inspireren door de wereld om haar heen. De Oosterschelde vormt daarbij een dankbare inspiratiebron.

de Faam | 2013 | | pagina 21