Zeeuws meisje Leuntje spreekt alle Zeeuwen van 8 tot 80 aan Het Regelloket neemt zorg uit handen rond verhuizing naar seniorenwoning Geniet aan de Weinstrasse! Gamma Racing Day HEINKENSZAND - "Leuntje is schattig, lief en stoer. Het is leuk om een positief en luchtig karaktertje te zien, zeker in deze tijden van cri sis. Iedereen die met Leuntje kennis maakt is enthousiast of moet minstens glimla chen." Johan Capello, eigenaar van Capello offset- en textiel- drukkerij uit Heinkenszand, was al jaren op zoek naar een vernieuwende Zeeuwse afbeelding voor op kleding toen hij zijn jeugdvriend Jan Willem Hament weer ont moette. Het klikte gelijk tus sen de twee en toen Johan de typetjes van kunstenaar Jan Willem zag ontstond er iets bijzonders, een nieuw en hip Zeeuws meisje. Ondanks haar klederdracht staat Leuntje midden in het leven. Ze is actief in sport, cultuur en muziek. Leuntje rijdt in een Fiat 500 en een oud VW busje. Dat ze schat tig is wisten we al, maar Leuntje laat niet met zich sollen en kan ook behoorlijk 'badass' zijn. Voordat je het weet staat ze zomaar met een zware revolver onder je neus. Leuntje heeft trou wens ook een vriendje, het Zeeuwse kereltje Merientje. LEUNTJE EN MERIENTJE VRIJEN TUSSEN DE BLOEMETJES EN DE BIJTJES Tekenaar en schilder Jan Willem Hament: "Leuntje is genoemd naar mijn oma, die droeg ook klederdracht. De mogelijkheden van Leuntje zijn oneindig en in elke af beelding zit symboliek." Zo creëerde Jan Willem voor de Zuid-Bevelandse kudde Leuntje tussen een kudde schapen waarbij het ene zwarte schaap net de andere kant op loopt en zien we in een andere afbeelding Leuntje en Merientje vrijen tussen de bloemetjes en de bijtjes." Leuntje en Merientje heb ben allebei een groot en een klein oog. "Het oog met de stip erin en de punt zijn sa men symboliek voor het on eindige" legt Jan Willem uit. De tekeningen en schilde- rijen van Jan Willem hebben sowieso een specifieke stijl. Zo gebruikt Jan Willem een combinatie van tekenen en schilderen. Dit voor strakke beelden die toch diepte heb ben. Ook zit er altijd een witte outline rondom de af beeldingen. Vanaf 18 augustus tot eind september zijn de schilde rijen en schetsen van Jan Willem gratis te zien in De Duingalerie in Domburg. Leuntje is helemaal van deze tijd, dus als je wilt zien waar ze zichzelf zo allemaal mee bezig houdt, dan moet je haar Facebook pagina maar eens bezoeken. Ze plaatst regelmatig nieuwe foto's van haar activiteiten en is te vinden onder de ca tegorie textiel. Je eigen Leuntje en A/lerientje. De afbeeldingen van Leuntje en Merientje op kleding zijn zeefdrukdus bij normaal wassen blijft het prima. Er zijn algemene afbeeldingen beschikbaar, maar fan Willem kan ook een afbeelding op verzoek creëren. In de losse verkoop kan je terecht bij onder andere Novy Heinkenszand en Windsurfing Renesse. Maatwerk bij maaiwerk ZEELAND - Het waterschap kiest ervoor om regionaal meer maatwerk te leveren bij het maaien van waterlo pen. Alle grondeigenaren ontvangen deze week een brief waarin de maaiwijze van waterlopen bij hun perceel wordt toegelicht. Voor een goede doorstroming van water maait het waterschap jaarlijks van augustus tot de cember sloten en andere wa terlopen binnen haar werk gebied. Vanaf 2011 deed het waterschap dit in het hele gebied op dezelfde manier. Ondanks hogere kosten, kiest het waterschap er toch voor om meer maatwerk te leveren. Er wordt gemaaid met 'maaikorven en hakse- len' en met 'klepelmaaien' Een maaikorf bestaat uit een korf met messenbalken die over elkaar schuiven. Door de knippende beweging van de messenbalken, worden water- en oeverplanten in één werkgang afgeknipt en meegenomen. Het maaisel wordt op het aangrenzende perceel gelegd, waarna het binnen vijf werkdagen met een hakselaar wordt ver kleind. Bij de klepelmaaier wordt plantengroei grof af geslagen en verkleind door stalen klepels. Met de bo demfrees wordt de bodem vrijgemaakt van begroeiing. Aan de zijde waar het maai sel de klepelmaaier verlaat wordt het door een trans portbandje op het aangren zende perceel gelegd. 'MET INRICHTINGS MATERIALEN DE BEWONER ZICH SNEL THUIS LATEN VOELEN' In het verleden hadden fa cilitaire diensten van zorg instellingen nog tijd en ge legenheid om een helpende hand te bieden als iemand naar of binnen een zorgin stelling moest verhuizen. "Dat is tegenwoordig wel an ders," weet Anja Arnts, die samen met Mimi Jansen aan de basis staat van het Regel loket. "Overal zijn de facili taire diensten ingekrompen, waardoor er simpelweg geen mogelijkheden meer zijn. Doordat de zorg grotendeels afhankelijk is van de AWBZ moet een verhuizing wel binnen beperkte tijd plaats vinden. En dat is waar wij in beeld komen." Vanuit hun verleden hadden Arnts en Jansen gemerkt dat de vraag naar 'verhuisbe- geleiding' groot is. "Maar," benadrukt Mimi Jansen, "voordat wij onze dienst hebben opgezet, zijn we eerst wel binnen onze ken nissenkring gaan vragen of mensen ook daadwerkelijk van ons gebruik zouden ma ken als de dienst er zou zijn. Daarnaast zijn enkele inter views afgenomen bij zorgin stellingen. De reacties wa ren allemaal positief." En dus biedt het Regelloket nu een service waarbij alles geregeld kan worden rond de verhuizing naar en de Win paddockkaarten voor de 4- OF 6-DAAGSE IN DE PFALZ inrichting van de nieuwe woning. "Alles begint met een persoonlijk gesprek," legt Anja Arnts uit. "Uit gangspunt is dat we zoveel mogelijk doen om ervoor te zorgen dat de bewoners zich snel thuis voelt in zijn nieu we woning." Het Regelloket werkt samen met aanbieders die snel en tegen concurrerende prij zen kunnen leveren. "Maar klanten zitten niet aan deze partijen vast. Wij willen graag alles regelen maar er is absoluut geen verplichting," benadrukt Arnts. "Wat wél een voorwaarde is, is dat eventuele andere partijen dezelfde snelheid moeten kunnen bieden." Vanaf het begin gaat het om vertrouwen tussen de da mes van het Regelloket en de klant. "Wij kiezen dan ook voor gastvrouwen die daar toe in staat zijn. Geen meisjes van 18 maar meestal vrouwen tussen de 40 en de 60. Zij werken regionaal, weten wat er leeft en speelt en spreken hun 'taal'. Er zijn soms mensen die alles pre cies hetzelfde willen als in hun oude huis. Dat gaan we regelen, maar dan wel met materialen die geschikt zijn voor de zorg, zoals een bed met een hoog-laagconstruc- tie en vlamvertragende gor dijnen." Kom genieten in de vrolijke wijndorpjes langs de Deut sche Weinstrasse! Ontdek ook de romantische schoon heid van het Pfalzerwald, met z'n vele burchten. Op nog geen 3xh uur rijden ten zuidwesten van de Neder landse grens vindt u dit bijzonder charmante stukje Duitsland, het 'Duitse Tosca ne'. Bezoekt u ook de fraaie universiteitsstad Heidelberg, met z'n romantische kasteel? Dit werd vorig jaar door de Duitsers zelf uitgeroepen tot mooiste bezienswaardigheid van Duitsland. U verblijft in Landhotel Was- gau-Hausenstein, op ca. 10 minuten van de Weinstras se. Dit hotel beschikt over o.a. een zwembad, sauna en tennisbaan. Uw kamer heeft een douche/toilet, satelliet- tv, föhn en telefoon. 3 of 5x overnachting met ontbijtbuffet 3 of 5x driegangenkeuze- menu of buffet lx welkomstdrankje lx koffie met lekkernij lx regio-informatie 15/7-31/8 109 189 1/9-31/10 119 199 1/11-15/12 99 159 Prijzen in p.p. Niet inbe grepen: reserveringskosten 20,-) en kosten Calamitei tenfonds 2,50). Kinderkorting (bij 2 volbe- talenden op kamer): 0 t/m 11 jaar gratis; 12 t/m 15 jaar 50% korting www.pharosreizen.nl/ weekkrant of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm) met zoekco- de 13870 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 juli 2013 18 Leuntje gaat surfen, Leuntje op de solex, Leuntje rock and roll. Het nieuwe Zeeuwse meisje geniet volop van het leven en daar heeft ze best een centje voor over. Door John de Kok Johan Capello (links), eigenaar van de drukkerij en kunstenaar Jan Willem Hament. In het midden een schilderij van Leuntje en Merientje 'Van harte welkom. Kom mae's kiekn.' O www.promotextieldruk.nl Met z'n allen worden we steeds ouder. Tegelijk wil de oudere van nu als individu behandeld worden. Ook als verhuizing naar een zorginstelling onvermijdelijk is. Het Regelloket is er om zo'n verhuizing vlot te laten verlopen. \V v Mimi Jansen (links) en Anja Arnts tonen de inhoud van de koffer met inrichtingsmaterialen. Kiik&Wn ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie O www.hetregelloket.nl Uw verblijf Inbegrepen Prijzen 4 dgn 6 dgn Informatie en reserveringen

de Faam | 2013 | | pagina 18