VE KORT NIEUWS GEAAEENTE V GEMEENTE Zeeuwse traditiedag WESTKAPELLE - Tijdens deze themadag komen allerlei gebruiken en gewoontes van vroeger van Zeeland aan bod. Op de. Markt is van 11.00 tot 20.00 uur een Traditiemarkt met demon straties van 'de Heiploeg' en andere oude ambachten. Behalve de Traditiemarkt is er in de tuin van het Polder huismuseum tot 18.00 uur een 'Zeeuwse markt' met een verrassend aanbod aan Zeeuwse producten. Er zijn demonstraties, proeverijen van Zeeuwse producten en een optreden van Dorps- troubaBOER Steven Blok. De twee markten worden verbonden met een lint van braderiekramen, waaraan de ondernemers van West kapelle meedoen met leuke acties. Er rijdt een gratis paardentram door het dorp (11-00-19.00 uur); er zijn cre atieve kinderactiviteiten op de Markt (11.00-17.00 uur) en vanaf 13.00 uur tonen leden van 'het Walchers Costuum' Walcherse kle derdracht. Om 16.00 uur is een streekdrachtshow op de Markt. Domburgse Boerendag DOMBURG - In het centrum van Domburg is zaterdag 20 juli de Domburgse Boeren dag. Het is een folkloredag met streekdracht en kramen van Domburgse onderne mers. Er is ringrijden, een boerenmarkt met streek producten en zelfgemaakte artikelen en oude ambach ten. De standhouders zijn in boerenkledij. Er loopt een stadsomroeper rond, kin deren kunnen ponyrijden en er zijn Oud-Hollandse spelen. Op deze dag is ook de Domburgse kermis. De Domburgse Boerendag is van 10.00-17.00 uur. Buurtbus in Veere van start WESTKAPELLE - Het offici ële startsein van de 'eerste buurtbus in de gemeente Veere is afgelopen maandag (15 juli) gegeven door wet houder Melse en Marjam te Roller (de voorzitter van de buurtbusvereniging). Deze buurtbus gaat rijden tus sen Westkapelle en Veere, via Gapinge, Serooskerke, Oostkapelle en Domburg. De bus wordt bestuurd door vrijwillige chauffeurs. Op dit moment is er geen recht streekse verbinding tussen Westkapelle en Veere. Dit project is een samenwerking van Connexxion met de Provincie, Stichting Welzijn Veere en de gemeente Veere. Er is een buurtbusvereni ging opgericht en deze is zelf verantwoordelijk voor het functioneren van de ver binding tussen Westkapelle en Veere. Stichting Welzijn Veere heeft de vrijwilligers gewor ven. Wielerdag Westkapelle WESTKAPELLE - Westkapelle staat vandaag (17 juli) in het teken van alles wat wielen heeft. Tussen 11.00 en 17.00 uur zitten overal in Westka pelle, in garages, schuur en op de oprit, mensen klaar met hun tweedehands spul len. Op de fiets is deze fietsrom- meltocht te rijden. De route is in de ochtend op te halen bij museum het Polderhuis. Aan de Joossesweg is een kofferbakverkoop (11.OO IZOO uur) met circa dertig deelnemers. Op de zeedijk, bij de tank, wordt een show gepresen teerd van oldtimers (13.30- 16.30 uur) met auto's, mo toren en brommers. En van 18.00 tot 21.30 uur is in het dorp de jaarlijkse Straten- loop en Wielerronde. Kiki houdt een weefmarkt SEROOSKERKE - Op initiatief van Kiki Visser van 'The Dutch Cottage' in Seroos kerke wordt op vrijdag 9 au gustus van 12.00 - 20.00 uur de eerste markt 'Verweven' gehouden in het centrum van Zierikzee. De kramen kunnen uitslui tend worden gehuurd door mensen die: quilten, weven, spinnen, wol verven, vlas bewerken, zelfgemaakte wol verkopen, naaigerei en four nituren verkopen, etc. Aan melden via: 06-49620421 Rommel curiosamarkt VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseert gedurende de zomervakantie in clubge bouw 'Het Akkoord' aan de Oudestraat 9 in Veere een curiosa- en rommelmarkt. Deze markt wordt al vele jaren georganiseerd door di verse leden van de muziek vereniging. Tijdens de zomervakantie is de rommel- en curiosamarkt elke dinsdag van 10.00 uur tot ca. 17.00 uur geopend. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 17 juli 2013 10 RECTIFICATIE In de Faam van 10 juli 2013 is ten onrechte gepubliceerd de VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Domburg - Brouwerij weg 6, het plaatsen van balkons (3-7); - Weststraat 21, het verbouwen van de woning (3-7); AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Trommelweg 2A, het renoveren van het dak (10-7); Gapinge - Bieweg 6, het uitbreiden van een woning (3-7); Oostkapelle - Baayenhovenseweg 1het plaat sen van 3 dakkapellen (3-7); - Duinweg 111het kappen van bomen en het maken van een uitweg (11 -7); Serooskerke - De Meijstraat 20, het bouwen van een blokhut (5-7); Vrouwenpolder - Koningin Emmaweg T6A, het verbouwen van het hoofdge bouw (8-7); Westkapelle - Oude Zandweg 29, het uitbrei den van een loods (11 -7); Zoutelande - Duinweg 119A, het vervangen van de aanbouw (10-7); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. INTREKKEN AANVRAAG OMGEVINGSVERGUNNING De volgende aanvraag is inge trokken Meliskerke - Bergstraat 7, het plaatsen van een tijdelijke stacaravan (3-7); Het indienen van een bezwaar schrift is niet mogelijk. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Koudekerke - Evertsenstraat 41het maken van een uitweg (10-7); - Galgeweg 5, het inpandig reali seren van een vuurwerkbewaar plaats (10-7); Oostkapelle - Dunopark 10, het bouwen van een vakantiewoning (10-7); Westkapelle - Rookstraat 6, het vernieuwen van de bovenverdieping en het wijzigen van de voorgevel (10-7); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, be roep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbeho rende stukken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (uitgebreide voorbereidingsproce dure) Veere - Kaai 29 en 31, het brandveilig gebruik van de panden (11-7); De vergunning is ten opzichte van de ontwerpvergunning niet gewij zigd. De omgevingsvergunning, de aanvraag en de daarbij beho rende stukken liggen van 18 juli t/m 28 augustus 2013 ter inzage. Tijdens deze termijn kan tegen de vergunning alleen beroep worden ingesteld door: - belanghebbenden die zienswij zen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij tijdens die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de recht bank Zeeland-West-Brabant, postbus 90006,4800 PA Breda. Het verzoek om voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, postbus 90006,4800 PA Breda. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED De gemeenteraad heeft op 30 mei 2013 de PlanMER bestemmings plan Buitengebied vastgesteld en vervolgens het ontwerp bestem mingsplan Buitengebied gewij zigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen exploitatie plan vastgesteld. Het bestem mingsplan omvat het grond gebied van Veere met uitzonde ring van de woonkernen, het ei land Neeltje Jans en de meeste verblijfsrecreatie- en bedrijfster reinen. Voor het bestemmingsplan Bui tengebied is het noodzakelijk om voor nog niet geprojecteerde ge- Iuidsgevoelige objecten binnen aangegeven gebieden een hogere waarde op grond van de Wet ge luidhinder vast te stellen. Burge meester en wethouders van de gemeente Veere hebben besloten om een grenswaarde vast te stel len van 53dB(A) in plaats van 48dB(A) voor enkele specifieke percelen. De lijst met percelen ligt ter inzage. Ten opzichte van het ontwerp is het bestemmingsplan op meer dere onderdelen gewijzigd, zoals aanpassing bouwblokken (ver beelding), aanpassing regels en toelichting. Hiervoor is een Nota van Wijzigingen opgesteld die bij de overige stukken ter inzage ligt. De PlanMER bestemmingsplan Buitengebied, het bestemmings plan en het besluit van de ge meenteraad liggen vanaf 18 juli ter inzage. Het digitale gewijzigde vastgestelde bestemmingsplan is vanaf dan in te zien op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717. 0016BPBgbAp-VG01Ook is de PlanMER en het gewijzigde vast gestelde bestemmingsplan vanaf dan in te zien op de gemeente lijke website www.veere.nl onder "Loket - projecten - bestem mingsplan Buitengebied - vastge steld bestemmingsplan". Van 19 juli t/m 29 augustus 2013 kunnen belanghebbenden die tijdig een zienswijze hebben ingediend een beroepschrift indienen bij de Raad van State. Ook kunnen be langhebbenden die niet tijdig een zienswijze hebben ingediend een beroepschrift indienen alleen tegen de bij de vaststelling aan gebrachte wijzigingen bij de Raad van State. Het beroepsschrift moet gericht worden aan: Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Het be stemmingsplan treedt in werking op 30 augustus 2013, tenzij bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van dé Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening wordt ingediend. In dat geval treedt het bestemmingsplan in werking nadat op dat verzoek is beslist. Mocht u over dit bestem mingsplan of de PlanMER nog vragen hebben, dan kunt u con tact opnemen met mevr. L.M. (Ella) Louwerse, tel. (0118) 555 355, dhr. S. (Sjacky) Vasseur, tel. 0118-555462 of dhr. A. (Arnoud) de Looff, tel. (0118) 555 233. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "STAD VEERE" De gemeenteraad heeft op 30 mei 2013 het ontwerp bestemmings plan "Stad Veere" gewijzigd vast gesteld. De gemeenteraad heeft geen exploitatieplan vastgesteld. Het nieuwe bestemmingsplan be staat uit de stad Veere en de gronden die liggen ten westen (richting Vrouwenpolder en Bui ten de Veste), ten zuiden (richting Zanddijk) en ten oosten van de stad Veere (deel Kanaal door Wal cheren) voorzover deze deel uit maken van het Beschermd Stadsgezicht Veere. Het doel van dit bestemmingsplan is om de be staande situatie van het gebruik van gronden en bouwwerken vast te leggen'in een actuele juridisch- planologische regeling en om het bestaande ruimtelijke beleid op te nemen. Ten opzichte van het ont werp is het bestemmingsplan op de volgende onderdelen gewij zigd: Verbeelding 1De grens van het bestemmings plan wordt aangepast ter hoogte van het perceel Kanaal- weg Oostzijde 7-9. 2) Het pand Kaai 47-49 krijgt de bestemming "Gemengd-4" (wonen kantoren). 3) De bestemmingen "Wonen" en "Verkeer" van het perceel Ka- pellestraat 9 worden aange past conform het nieuwe bouwplan. 4) De bestaande schuren op de percelen Wagenaarstraat 38 en Kerkstraat 4 krijgen de bestem ming "erf". 5) Het bouwvlak van het perceel Kerkstraat 4 wordt aangepast. 6) Het bouwvlak van de bestem ming "Horeca"/ "hda" aan het Oranjeplein wordt aange past conform de omgevingsver gunning van 28 maart 2013. 7) De aanduiding "wro zone - wij- zigingsgebied" voor het per ceel tussen Wijngaardstraat 21 en 23 wordt aangepast con form de kadastrale grenzen. 8) Het pand Kaai 29 en 31 krijgt conform de omgevingsvergun ning van 11 april 2013 de be stemming "Gemengd-6" (horeca detailhandel wonen). Toelichting 1) Paragraaf 2.4 wordt tekstueel aangepast. Regels 1Artikel 8,1sub d van de regels wordt aangepast. Het gewijzigd vastgestelde be stemmingsplan en het besluit van de gemeenteraad liggen vanaf 18 juli ter inzage. Het digitale gewij zigde vastgestelde bestemmings plan is vanaf dan in te zien op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717. 0032BPVeere-VG01Het gewij zigde vastgestelde bestemmings plan is vanaf dan ook in te zien op de website www.veere.nl onder "Loket, visie en beleid, be stemmingsplannen, Veere, Stad Veere (vastgesteld)". Van 19 juli t/m 29 augustus 2013 kunnen be langhebbenden die tijdig een zienswijze hebben ingediend een beroepschrift indienen bij de Raad van State. Belanghebbenden die geen zienswijze hebben inge diend kunnen slechts tegen de bij de vaststelling aangebrachte wij zigingen een beroepschrift indie nen bij de Raad van State. Het beroepschrift moet gericht wor den aan: Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Het bestemmingsplan treedt in werking op 30 augustus 2013, tenzij bij de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening wordt in gediend. In dat geval treedt het bestemmingsplan in werking nadat op dat verzoek is beslist. Mocht u over dit bestemmings plan nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met Geert Francke, tel. 0118 555 229 of mail naar g.francke@veere.nl of Piet Baas, tel. 0118 555 340 of mail naar p.baas@veere.nl. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieks- balie van het gemeentehuis, Tra verse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn op maandag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, donderdag avond tot 20.00 uur (met uitzon dering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Wilt u één of meer dere dossiers inzien op het ge meentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk ge beuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; 'dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000,4357 Z V in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sec tor bestuursrecht van de recht bank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlo pige voorziening gevraagd wor den bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 17 juli 2013 Burgemeester en wethouders van Veere «H?

de Faam | 2013 | | pagina 10