Fc in Wi ge Sp de INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG O wopr 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 juli 2013 8 WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 4 december 2012 hebben besloten tot wijzi ging van de Arbeidsvoorwaardenregeling ge meente Middelburg (57ste wijziging). Deze wijziging betreft het niet langer verstrek ken van de vervoersbewijzen openbaar ver voer aan de medewerkers. De medewerkers moeten deze voortaan zelf aanschaffen en de kosten worden na overlegging van de ver voersbewijzen of andere bewijsstukken ver goed (artikel 15:1:22:5 lid 3). Deze wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 juli en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 11 juli tot 4 oktober) ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling ver krijgbaar. WUZIGING VERORDENING MATERIELE FINANCIËLE GELIJKSTELLING ONDERWUS Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 27 mei 2013 heeft besloten tot vaststelling van de wij ziging van de verordening materiële financi ële gelijkstelling onderwijs gemeente Middelburg. Deze wijziging is in werking getreden op 28 mei 2013. BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op basis van artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Activiteiten- besluit en de bijbehorende ministeriële rege ling maatwerkvoorschriften hebben opgelegd met betrekking tot geluid en gedragsregels ten aanzien van Timmerfabriek en Interi- eurbouw Wondergem B.V. geprojec teerd op het perceel plaatselijke bekend als Kleverskerkseweg 69. Het besluit waarbij de maatwerkvoorschriften zijn gesteld en de op het besluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 11 juli tot en met woensdag 21 augustus elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie van de gemeente Middelburg. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gege ven op voornoemde stukken, telefoonnummer (0118)6752 48. Beroep De belanghebbende die het niet eens is met de opgelegde maatwerkvoorschriften en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (dan wel aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten daartegen geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 12 juli tot en met donderdag 22 augustus schriftelijk beroep instellen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 'sGraverv- hage. Indien een beroepschrift is ingediend en men van mening is dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kan men tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gro- venhage, verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een verzoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht ge heven. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLANNEN VEERSEPOORT, ARNESTEIN, MORHERE Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, op grond van hef bepaalde in artikel 3.8 van de Vfet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, be kend dat de gemeenteraad in de vergaderin gen van 24 en 25 juni 2013 de volgende bestemmingsplannen gewijzigd heeft vastge steld: - Veersepoort (plangebied globaal begrensd door de N57 aan de noordzijde, de Presi dent Rooseveltlaan aan de westzijde, de Nieuwenhovenseweg aan de zuidzijde en de Veerseweg aan de oostzijde); - Arnestein (plangebied het bedrijventerrein Ar- nestein, grofweg begrensd door het kanaal door Walcheren, de Nieuwlandseweg en de Rijksweg N57); - Mortiere (plangebied: de woonwijk Mortiere en het omliggende bedrijventerrein, de golf baan en Woonboulevard Mortiere. Het ter rein rondom het Zeeuwse Evenementen Podium valt niet in het plangebied). Bij het bestemmingsplan Arnestein heeft de ge meenteraad besloten ook het bijbehorende PlanMER (Milieu Effect Rapport) d.d. 2 mei 2013 vastte stellen. Gewijzigde vaststelling Bij de vaststelling zijn ten opzichte van de ont- werpbestemmingsplannen een aantal wijzi gingen doorgevoerd: Veersepoort; Regels: -Artikel; 8.3.1 zal gaan luiden: 8.3.1Uitbreiding gebouwen in de tuin voor de voorgevel. Het bevoegd gezag kan bij een omgevings vergunning afwijken van het bepaalde in lid 8.2, teneinde een erker of portaal te kunnen toestaan, met inachtneming van de volgende regels: a. de gezamenlijke oppervlakte van de aan- of uitbouwen bedraagt niet meer dan 6 m2 en de bouwhoogte niet meer dan 3 m; b. de bevoegdheid tot afwijken leidt er niet toe dat de in lid 11.2.2. sub b genoemde maximale oppervlakte wordt overschreden; c. de bevoegdheid lot afwijken heeft niet tot gevolg dat het samenhangend straat- en be bouwingsbeeld en de verkeersveiligheid on evenredig worden aangetast; d. bevoegdheid tot afwijken wordt niet toege past indien daardoor onevenredige af breuk wordt gedaan aan de ingevolge de bestemming gegeven gebruiksmogelijkhe den van aangrenzende gronden en bouw werken. - Artikel 11.2.1 onder altoegevoegd "bouw werken, geen gebouw zijnde" (in het ont werpplan opgenomen onder 11.2.1 onder a2, dit wordt geschrapt). - Artikel 11.2.1 onder a2: toegevoegd "uit- en aanbouwen". - Artikel 11.2.1toegevoegd een bepaling 'n', waarin wordt bepaald: "in afwijking van het bepaalde onder m ter plaatse van de aan duiding 'maximum aantal wooneenheden' de bouw van maximaal 1 nieuwe woning toegestaan". - Artikel 11.2.1 onder c: toegevoegd wordt dat ter plaatse van de aanduiding "bijgebou wen (bg)", bijgebouwen zijn toegestaan met een goothoogte van 3 meter, een bouw hoogte van 4,5 meter en een maximale op pervlakte van 200 m2. - Artikel 11.2.1toegevoegd wordt dat bij wo ningen met de aanduiding [vrij], het erf tus sen de zijdelingse perceelsgrenzen en het bouwvlak vrij dient te blijven van bebou wing. -Artikel 11.4.2 zal gaan luiden: 11.4.2. Het bevoegd gezag kan bij een omgevingsver gunning afwijken van het bepaalde in lid 11.2.1 sub k, teneinde voor de voorgevel rooilijn of aan de zijkant van de woning (voor zover grenzend aan openbaar toegan kelijk gebied), aan- en uitbouwen toe te staan ten behoeve van de realisatie van een erker of portaal, met inachtneming van de vol gende regels: a. de gezamenlijke oppervlakte van de aarv en uitbouwen, bedraagt niet meer dan 6 m2; b. de bevoegdheid tot afwijken leidt er niet toe dat de in lid 11.2.2. sub b genoemde maximale oppervlakte wordt overschreden; c. de bevoegdheid tot afwijken heeft niet tot gevolg dat het samenhangend straat- en be bouwingsbeeld en verkeersveiligheid on evenredig worden aangetast; d. aangetoond dient te zijn dat de voor waarde voor een andere situering op het perceel een te vergaande beperking is; e. de bevoegdheid tot afwijken wordt niet toe gepast indien daarvoor onevenredige af breuk wordt gedaan aan de ingevolge de bestemming gegeven gebruiksmogelijkhe den van aangrenzende gronden en bouw werken. - Artikel 11.5 onder e: onderdeel 1 wordt ge schrapt, zodat afwijking van de bepaling al leen mogelijk is in die gevallen, waarbij de parkeerplaats in een gemeenschappelijke, gebouwde parkeervoorziening is onderge bracht. - Artikel 11toegevoegd wordt dat ter plaatse van de aanduiding "Overige - vleermuizen- onderzoek" een omgevingsvergunning voor het slopen van de schuur verleend kan wor den, als een aanvullend vleermuizenonder- zoek overlegd wordt. Verbeelding: - Perceel Prooijenseweg 3a: o Op het achterste deel van het bouw vlak wordt alsnog een bouwhoogte van maximaal 4 meter op de verbeelding opgenomen, o Op de bestaande schuur op het per ceel wordt een gebiedsaanduiding "Overige - vleermuizenonderzoek" op genomen, o Op het gehele perceel wordt de aan duiding "maximum aantal wooneenhe den" opgenomen. - Perceel Prooijenseweg 3 wordt een aandui ding "bg" (bijgebouwen) opgenomen. Arnestein: Toelichting: De nieuwe versie van hoofdstuk 3 van de toe lichting, zoals deze als bijlage aan het ziens- wijzenrapport Arnestein is toegevoegd, wordt aan het bestemmingsplan toegevoegd. Regels: -Artikel 8.3.2: het woord "onevenredig" wordt geschrapt. - Artikel 9.4,1het geschrevene onder "a" wordt geschrapt (het aanbrengen van boven- en ondergrondse transport-, energie- of tele- communicatieleidingen en de daarmee ver band houdende constructies, installaties en apparatuur). - Artikel 11.3.1onder "a" wordt "hef aanleg gen van drainage" geschrapt. -Artikel 17.2: de regeling wordt zodanig aarv gepast dat de "veiligheidszone - bevi" gaat functioneren als grenswaarde (en toetsings grond). -Artikel 17.2: een wijzigingsbevoegdheid wordt opgenomen, waarmee onder voor waarden de zone op de verbeelding gewij zigd kan worden. - Artikel 17.2: de regels worden zo gewij zigd, dat de vestiging van kwetsbare objec ten binnen de "veiligheidszone - bevi" wordt uitgesloten. - Artikel 17.2: de regels worden zo gewij zigd, dat de vestiging van nieuwe beperkt kwetsbare objecten binnen de "veiligheids zone - bevi" wordt uitgesloten. Voor deze bepaling wordt een afwijkingsmogelijkheid opgenomen, waarmee voor de vestiging van nieuwe bedrijfsgebouwen en de uitbreiding van bestaande bedrijfsgebouwen, van de bepalingen van het bestemmingsplan alge- weken kan worden. Verbeelding: - De leidingtracés van gastransportleidingen Z- 567-04 en Z-567-10 worden op de verbeel ding opgenomen conform de aangeleverde gegevens van de Gasunie. Daarnaast wor den de afsluiterschema's en de belemmerin- genstrook van 4 meter aan weerszijde van de bestemming "Leiding - Gas" op de ver beelding opgenomen. - De beschérmingszone A van de waterkering wordt aangeduid met de medebestemming "Waterstaat - Waterkering". - De Veiligheidzone - Bevi wordt aangepast, waarbij de PR 106 zone uit het Veiligheids rapport voor Eastman (QRA) revisie C d.d. 17 maart 2010, wordt overgenomen. - Voor de nog niet ingevulde bedrijfspercelen aan de Waldammeweg 2 wordt een aandui ding "specifieke vorm van bedrijf - 25" opge- Milieu Effect Rapportage: De gemeenteraad heeft besloten een gewij zigde PlanMER d.d. 2 mei 2013 vast te stel len, waarin de adviezen van de commissie MER zijn verwerkt. Verder worden de vol gende kleine wijzigingen verwerkt: - Pagina 7het woord "anorganische stoffen" wordt gewijzigd in "organische stoffen". - Pagina 27: de opmerking dat het bedrijf Wielemaker bijna volledig ten dienste van Eastman werkt, wordt genuanceerd naar de opmerking dat Eastman een grote klant is van het bedrijf Wielemaker, omdat op het ter rein van Wielemaker een loods wordt ge huurd door Eastman en het bedrijf daarnaast gebruikt maakt van de diensten van Wiele maker. Mortiere: Regels: - Artikel 1.35 en 1.99: wordt zodanig aange vuld dat ook de ondergeschikte verkoop van rechtstreeks daarmee samenhangende artike len is toegestaan. - Artikel 1.44: wordt zodanig gewijzigd dat voor alle onderdelen ook de ondergeschikte verkoop van daarmee samenhangende arti kelen, zoals accessoires, onderdelen en ma terialen is toegestaan; - Artikel 5.1: toegevoegd wordt "de verkoop van bruin- en witgoed". - Artikel 18.3.1de woorden "niet onevenre dig" worden verwijderd. -Artikel 29.2 wordt verwijderd (wijzigingsbe voegdheid uitbreiding Hotel van der Valk). Verbeelding: - De "Wro-zone - wijzigingsgebied 2" wordt verwijderd. Ter inzage De raadsbesluiten en vastgestelde bestem mingsplannen liggen vanaf 11 juli gedurende zes weken (tot en met 21 augustus) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. De raadsbesluiten en de vastgestelde bestemmingsplannen zijn ook digitaal te raad plegen via de website www.middelburg.nl onder wonen en leven (ver) bouwen en on derhoud bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast zijn de plannen raadpleegbaar via www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site kunt u de plannen inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPVPT-VG99 (Veersepoort), NL.IMRO.0687.BPARSVG99 (Arnestein) of NL.IMRO.0687. BPMOR- VG99 (Mortiere) in te vullen. Gedurende de genoemde termijn kan een be langhebbende beroep instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGraven- hage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het ont- werpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het bestemmingsplan zijn aangebracht, kan door alle belanghebbenden beroep worden aan getekend. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde be roepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruim telijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. VASTSTELLING HOGERE GRENSWAARDE WONINGEN MORTIERE Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij, gezien de voorziene woningbouw in de wijk Mortiere, in hun ver gadering van 21 mei 2013 zijn overgegaan tot het vaststellen van een hogere grens waarde ingevolge de Wet geluidhinder (Wgh) voor de woningen in een strook langs de N57 en langs de nog te realiseren toe gangsweg vanaf de Schietbaan tot Mortiere, zoals aangegeven op de bij het akoestisch onderzoek behorende kaart (d.d. 1608- 2012, projectnummer 0687.008628.00). In deze strook is de bouw van maximaal 150 woningen voorzien. Deze woningen vallen deels in het eerder vastgestelde Uitwerkings plan Mortiere fase 3D/5A. Dit besluit is genomen op voorwaarde dat de gemeenteraad instemt met de maatregel om een geluidsscherm langs de N57 te realise ren. De gemeenteraad heeft in zijn vergade ring van 25 juni 2013 met deze maatregel ingestemd. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat wo ningbouw op de genoemde locatie niet zon dermeer mogelijk is, vanwege de te verwachten geluidsbelasting als gevolg van wegverkeerslawaai. Uit berekeningen blijkt dat, als gevolg van hef verkeer op de N57 en vanwege de nog te realiseren toegangsweg vanaf de Schietbaan richting Mortiere, niet overal aan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB wordt voldaan. Na onderzoek is gekozen maatregelen te tref fen door middel van de realisatie van een ge luidsscherm met een hoogte van maximaal 1,5 meter over een lengte van 510 meter langs de N57. Door de realisatie van dit scherm, wordt in alle tuinen van de betrokken woningen voldaan aan de voorkeursgrens waarde van 48 dB. Op de verdiepingen van de te realiseren woningen blijft sprake van een overschrijding van de voorkeursgrens waarde, zodat het verlenen van een hogere grenswaarde noodzakelijk is. De door de Wet Geluidhinder maximaal te verlenen ho gere grenswaarde van 63 dB wordt niet over schreden. Het vaststellingsbesluit met de relevante stuk ken liggen vanaf 11 juli 2013 gedurende 6 weken (tot en met 21 augustus 2013) ter in zage bij de vakbalie van het stadskantoor. Gedurende deze termijn kan een belangheb bende beroep instellen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGravenhage. Be roep kan alleen worden ingesteld door de be langhebbende die omtrent het ontwerpbesluit tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze kenbaar te maken. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en van mening is dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kan tevens de voorzitter van de hiervoor aan gehaalde Afdeling bestuursrechtspraak ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. Zowel voor het beroepschrift als het verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht ver schuldigd. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Geersesweg/Grote Stemstraat: realiseren doorsteek (2-7). Kalverstraat 1(tijdelijk) aanbrengen reclame (266). Koepoortstraat 15: gebruik/inrichten kamers t.b.v. bed-and-breakfast (27-6). Van 't Hoffweg 7: realiseren werktuigen berging (266). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen schuurtje/berging (62289) (1-7). Mansfeldstraat 2, Amemuiden: plaatsen dakkapel (1-7). Lees verder op de volgende pagina. r-v Na de het tijc delbur vrijwill Vrijwilli enigin^ reddin; Vrijwilli wil dez Foto's kundig een pl< WWW.\A jury ge Drukke Meer ii www.v\ I Gemee voedini van op initiatie bare gi locatie In de 2 Midde WOPC WOP/ WOP 2 Middel ren en voor d< dinsdaj de gen Het pre van de breid p een Ze lussa, I week v gezant actieve Alle acl van Mie meeste meer ir mailen groot@ p.degu Vervolg v> Spuisti 13: kaf Weert Bij de hiei belangen den) belai weken na een gemc burgemee Postbus 6

de Faam | 2013 | | pagina 8