f r f r Voorkom inbraak Koninklijk bezoek 21 juni Twee nieuwe bruggen Toorenvliedt Deze week jodiumtabletten op de deurmat Aangifte vermissing reisdocumenten en rijbewijs naar gemeente Het opmaken van de aangifte van de vermissing van reisdocumenten en rijbewijzen is per 1 juni van de politie naar de gemeente overgegaan. Als een paspoort, identiteitskaart of rijbewijs is gestolen of zoekgeraakt, dan is het niet meer noodzakelijk om daarvan bij de politie aangifte te doen. Bij de aan vraag van een nieuw document wordt er een verklaring van vermissing opge maakt door de medewerker van de afdeling Publiekszaken. De combinatie van aangifte van vermissing en het aanvragen van een nieuw do cument bij de gemeente vereenvoudigt de aanvraagprocedure. Aangifte van vermissing is ook verplicht als men geen nieuw document wil aan vragen. Het doen van aangifte moet persoonlijk gebeuren. Dit kan niet digitaal of telefonisch. De gemeente rekent voor deze nieuwe vorm van dienstverlening geen extra kosten. Als bewoner speelt u een belangrijke rol bij de aanpak van woninginbra ken. Oplettende bewoners kunnen veel inbraken voorkomen door een oogje in het zeil te houden en door de eigen woning goed te beveiligen. De laatste tijd vinden veel woninginbraken plaats via een methode waar de inbre ker een gat in een (raam)kozijn boort. Dit stelt de inbreker in staat om via het gat met bijvoorbeeld een ijzerdraadje de hendel van het raam te ontsluiten of sleutels rond te draaien in het deurslot. Voorkom dat u slachtoffer wordt van deze me thode. Zorg dat ramen en deuren zijn voorzien van sloten die met een sleutel zijn af te sluiten. Draai ramen en deuren op slot en berg de sleutels op. Ziet u iets verdachts? Noteer het signalement of kentekens van auto's en geef het door aan de politie op 0900-8844. Buurtpreventie Naast beveiliging van de eigen woning, speelt ook de wijk een belangrijke rol bij inbraakpreventie. In verschillende wijken zijn buurtpreventieteams actief. Die teams bestaan uit actieve buurtbewoners die zich vrijwillig inzetten om tot een veiligere buurt te komen. Zij melden misstanden bij de gemeente, politie of wo ningcorporatie en informeert andere buurtbewoners daarnaast over veiligheid. Vrijdag 21 juni bezoeken Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander en Hare Majesteit Koningin Maxima de provincies Zeeland en Zuid-Holland. Het bezoek begint vrijdagochtend om 09.00 uur met een ontvangst op het Abdijplein. Daar ontvangen Commissaris van de Koning Han Polman en burgemeester Harald Bergmann het Koninklijk paar. In het Abdij is een korte ontmoeting met de gedeputeerden van Zeeland. Abdijplein Daarna wandelen de Koning en Koningin over het Abdijplein waar zij diverse acti viteiten tegen komen: een stadsomroeper spreekt ze toe, ze ontmoeten mede werkers en vrijwilligers van Manteling, winnaar van de Kroonappel uit de categorie 'Helpende Hand'. Gevolgd door de historie van Middelburg in vogel vlucht: kramen met daarbij een garnalenpelster, iemand die netten boet, iemand die ambachtelijke paardenmessen maakt en het showen van de traditionele Ar- nemuidse visserstrui. Verder is er een ontmoeting met leerlingen van de Sint Ba- voschool uit Oostburg (gemeente Sluis). Deze school heeft in Zeeland de Koningsspelen op de meest originele manier gepresenteerd. En is er een opstel ling van ringrijders op Zeeuwse paarden. Damplein Het programma gaat verder op het Damplein,, met aandacht voor: Bike Friendly Cities (BFC), ondernemers die traditionele Zeeuwse producten m moderne vorm maken, muziek door Zeeuws kamerorkest TY, een cortège van docenten en stu denten van University College Roosevelt, een ritmische act door leerlingen van middelbare school Nehalennia en leerlingen van basisschool Dolfijnenburch zin gen een speciaal Middelburg-lied. Het is geweldig dat de Koning en de Koningin naar Middelburg komen. We hopen op een feestelijke ochtend. Waar veel Middelburgers en anderen die het Konings paar graag willen zien, naar toe komen. Er is veel ruimte waar publiek kan staan. De gemeente versiert het gebied waar het bezoek is. Maar omwonenden en an dere inwoners van Middelburg worden van harte uitgenodigd om de Nederlandse vlag uit te hangen. Omroep Zeeland doet live radioverslag van het bezoek. Om het bezoek goed te laten verlopen, neemt de gemeente maatregelen. Die maatregelen leest u op www.middelburg.nl en de gemeentelijke informatiepagina van vorige week. De twee nieuwe FSC-houten brug gen in Park Toorenvliedt worden deze week opgeleverd. Het pad naar de bruggen toe is in septem ber klaar. Met het plaatsen van de Foto: Aart van Belzen bruggen en de aanleg van de paden komt er nieuwe ontsluiting vanuit de Stromenwijk, ter hoogte van de kinderopvang aan de Arne- laan. Stadspark Toorenvliedt met bijbeho rend cultureel erfgoed wordt opge knapt met Europese subsidie. Het gaat onder meer om het verbeteren van de entrees en het groen, het plaatsen van spelelementen voor de jeugd en het onder de aandacht bren gen van het verhaal over de Tweede Wereldoorlog waarbij de elf bunkers een belangrijke rol spelen. Labyrint Dit jaar begint op vrijdag 21 juni om 07.04 uur de astronomische zomer. De wijkbeheergroep 't Zand/ Stromen- wijk en vrienden van het labyrint nodi gen u uit elkaar te ontmoeten in Park Toorenvliedt en het labyrint te lopen. De bijeenkomst is van 6.30 uur tot 8.30 uur. WWII In juni krijgen huishoudens in elf gemeenten in Zeeland en West- Brabant met één of meerdere per sonen van 40 jaar en jonger een doosje jodiumtabletten thuis be zorgd. Met deze tabletten kunnen inwoners zich beschermen tegen radioactief jodium dat vrij kan komen bij een nucleair ongeval. De kans op een kernongeval is zeer klein, maar mocht er toch iets gebeuren dan is het belangrijk dat u - naast de overheid - de juiste maatregelen kunt treffen. De tabletten worden bezorgd in (delen van) de Zeeuwse gemeenten Borsele, Goes, Hulst, Middelburg, Reimers- waal, Sluis, Terneuzen en Vlissingen en (delen van) de Brabantse gemeen ten Bergen op Zoom, Roosendaal en Woensdrecht. De tabletten worden verspreid aan inwoners die binnen een straal van tien kilometer van de kern centrale Borssele of binnen een straal van twintig kilometer van de kerncen trale Doel wonen.- Goed bewaren Vanaf 2010 kon u jodiumtabletten op halen bij uw gemeente. Niet iedereen deed dat. Om te zorgen dat iedereen in de leeftijd van 40 jaar en jonger de tabletten toch in huis heeft, worden ze nu toegestuurd. Huishoudens in het verspreidingsgebied ontvangen de jo diumtabletten met daarbij een brief, folder en handig bewaarzakje. Stop de tabletten en de folder in het be waarzakje en bewaar dit op een vei lige plek, bijvoorbeeld in uw meterkast. Goed voorbereid zijn, heeft u zelf in de hand. Werking jodiumtabletten Jodiumtabletten (kaliumjodide) bieden bescherming tegen radioactief jodium dat bij een kernongeval kan vrijkomen. Radioactief jodium kan via de luchtwe gen of via besmet voedsel in het li chaam terechtkomen en op termijn schildklierkanker veroorzaken. Jodiumtabletten zijn nuttig voor kinde ren en volwassenen van 40 jaar en jon ger. Bij mensen boven de 40 jaar is de kans op het krijgen van schildklierkan ker door straling heel klein en wegen de positieve gevolgen van het innemen van een jodiumtablet niet op tegen de mogelijke bijwerkingen. Volwassenen boven de 40 jaar wordt dan ook afge raden om jodiumtabletten in te nemen. Onvoldoende tabletten? Alle huishoudens in het verspreidings gebied met één of meerdere personen van 40 jaar en jonger krijgen één doosje jodiumtabletten. Een doosje bevat tien tabletten. Op het doosje en in de bijsluiter staat hoeveel tabletten ingenomen dienen te worden per leef tijdscategorie. Als een gezin meer dan tien tabletten nodig heeft, kunnen deze opgehaald worden op het gemeente huis. Ook inwoners buiten het verspreidings gebied die graag tabletten in huis wil len hebben, kunnen die ophalen bij één van de verspreidende gemeenten. Let op: Neem niet op eigen initiatief een jodiumtablet in. Een jodiumtablet heeft uitsluitend een beschermende werking wanneer deze op het juiste moment wordt ingenomen. Volg hier bij de instructies op van de overheid. Kijk voor meer informatie over jodium tabletten op www.zeelandveilig.nl/jodium. Twitter: @ZeelandVeilig 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 19 juni 2013 1 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur HERITAGE

de Faam | 2013 | | pagina 9