Twee dagen raadsvergadering Vragen aan de gemeente? Het woord aan raadslid Carla Doorn City Beach Tour Middelburg Vo Ko Aai en De gemeenteraad komt op maandag 24 en dinsdag 25 juni bij eikaar om te vergaderen. De punten zijn vanwege de volle agenda verspreid over twee dagen. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadskan toor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Vergadering maandag 24 juni 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering van 27 mei 2013 3. Ingekomen stukken gemeenteraad 4. Gemeentebegroting 2013, voorstel tot wijziging begroting 5. Grondbedrijf, doorrekening bedrijf 6. Jaarstukken 2012, vaststellen 7. Kaderbrief 2014-2017, vaststellen brief 8. Eerste bestuurlijke tussenrapportage 2013 9. Veiligheidsregio Zeeland, zienswijze jaarrekening 2012 10. Veiligheidsregio Zeeland, zienswijze derde begrotingswijziging 2013 11. Veiligheidsregio Zeeland, zienswijze begroting 2014 12. l&A-samenwerking met Vlissingen per 1 januari 2014 13. Fractiebudgetten 2012, vaststelling van de bijdragen voor fractieondersteu ning Vergadering dinsdag 25 juni 14. Schouwburg. Eindrapport raadsonderzoek overdracht exploitatie stads schouwburg 15. Huisvesting IKC Griffioen, beschikbaar stellen krediet 16. Orionis Walcheren, zienswijze eerste begrotingswijziging 2013 en rappor tage 2013 17. Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland, zienswijze jaarrekening 2012 18. Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland, zienswijze kadernota 2014-2017 19. Zeeuwse Muziekschool, zienswijze op jaarrekening 2012 20. Zeeuwse Muziekschool, zienswijze op begroting 2014 21. Wet Maatschappelijke Ondersteuning Walcheren, vaststellen kadernota 2013-2016 22. Arnestein, vaststelling ontwerpbestemmingsplan en plan MER Arnestein 23. Veersepoort, vaststelling ontwerp bestemmingsplan 24. Oranjeplaat, vaststelling ontwerpbestemmingsplan 25. N57, vaststelling beheersverordening 26. Ramsburg, vaststelling beheersverordening 27. Binnenstad, vaststelling beheersverordening 28. Mortiere, vaststelling ontwerpbestemmingsplan en hogere grenswaarden 29. Kaaienroute, kredietaanvraag herinrichting 30. Decathlon, opstarten bestemmingsplanprocedure; toepassen gemeentelijke coördinatieregeling bouw 31. Stichting Welzijn Middelburg, Quick scan rekenkamerrapport De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskan toor. Middelburg heeft Antwoord® bel 14 0118 of kijk op www.middelburg.nl Vertrouwen Tegenwoordig schenken de media veel aandacht aan vertrouwen in ver schillende overheden en particuliere organisaties. Er wordt geroepen dat we meer vertrouwen moeten hebben, want dan wordt alles beter. Daar valt iets op af te dingen. Ziekenhuiszorg op Walcheren wordt uitgekleed. Over de hoofden van per soneel en patiënten wordt van alles heen geregeld. Cardiologen staan onder toezicht, ziekenhuizen fraude ren met declaraties, baby geboren langs de A58, omdat de kraamzorg uit Walcheren weg moest. Hoezo de patiënt centraal? Drugsoverlast. We krijgen vaker mel dingen, maar volgens politie is er geen sprake van toename. Anonieme aangiftes worden echter niet behan deld. Vraag je eens af waarom men sen anoniem aangifte willen doen. Of een politiewoordvoerder die stelt, dat in geval van een drugsdeal, men mis- Foto: Aart van Belzen schien wel muziek cd's aan het uitwis selen was!? Of een journalist die bin nen 15 minuten in Middelburg drugs krijgt aangeboden. En uw kinderen dan? Hoeveel signalen zijn er nodig? Burenoverlast. Meer dan 40 procent daarvan wordt niet eens opgelost. Waarom komt er geen oplossing voor de mensen die dit betreft? Een echt paar dat op eigen grond twee woning en wil bouwen en dat niet mag van de gemeente. Maar als de gemeente iets wil bouwen op een plek waar een be stemmingsplan het niet toelaat, dan kan het wel. 17 miljoen in een bouw put waar voorlopig niks komt, een nieuw theater dat niet van de grond komt, tekorten op schouwburgexploi taties en ga maar door. Dit alles boezemt geen vertrouwen in. Oplossingen? Ziekenhuishuiszorg moet op Walcheren goed en bereikbaar blij ven en dat kan als je maar echt het heft in handen neemt, drugsoverlast gestructureerd aanpakken en niet hap snap, buurtoverlast oplossen zonder kastje muur verhaal, bouwput dicht. Veel kan, als je maar wil. Beter luiste ren naar je inwoners, eerst nadenken en dan doen en plannen op Middel burgse schaal. Carla Doorn Lokale Partij Middelburg famdoorn@zeelandnet.nl www.lokalepartijmiddelburg.nl Van vrijdag 21 tot en met dinsdag 25 juni komt het landelijke evene ment City Beach Tour naar Middel burg. Vijf dagen lang vormt de onder een laag zand bedolven Markt het gezellige stranddecor van sport en spel voor jong en oud. Middelburgse inwoners, ondernemers, scholen en sportverenigingen worden actief betrokken bij de City Beach Tour, die bezoekers gratis kennis laat maken met verschillende beachspor- ten. Het programma is tot stand geko men in samenwerking met organisator GO Marketing, gemeente Middelburg, provincie Zeeland, lokale sportvereni gingen, horeca, scholen en onderne mers. Het evenement combineert activiteiten voor een groot en breed publiek met aantrekkelijke topsport van (internatio naal niveau. Op zaterdag is bijvoor beeld overdag de Eredivisie van de KNVB Beach Soccer te gast. Het team Beach Soccer Zeeland speelt hierin een hoofdrol. Zaterdagavond vindt het Challenger Open Beach Tennis Toer nooi plaats. Middelburg in Beweging Een hoogtepunt van de City Beach Tour wordt ook het Jeugd Beach Soc cer Toernooi op dinsdag 25 juni. Daarvoor kan iedereen van 12 tot en met 18 jaar zich vanaf nu gratis in schrijven op www.citybeachtour.nl. Behalve voetbal en tennis staan ver der ook beach rugby, beach handbal en jeu de boules op het programma. Naast het spektakel en de zomerse verstrooiing die City Beach Tour Mid delburg brengt, sluit het evenement perfect aan bij het streven van de ge meente om Middelburgers in bewe ging te krijgen en zo overgewicht tegen te gaan. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Het opr rijbewij: Als een het niet vraag vs maakt d< De comt cument I Aangifte vragen. I telefonis De geme Als bew< ken. Opl oogje in De laatst ker een met bijvo rond te d thode. Zc af te sluit verdacht! de politie Buurtpre Naast be' inbraakpr teams be veiligere I ningcorpc Vrijdag Hare Ma Het bezc het Abdij en burge een kort Abdijplei Daarna w. viteiten te werkers e categorie vlucht: kr; die ambat nemuidse voschool Koningssp ling van rii Dampleir Het progr; Cities (BF( maken, m denten vai middelbar gen een s; Het is gew op een fee paar graaj De gemee dere inwor vlag uit te Omroep Z< laten verlo www.midd 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 19 juni 2013 8 Foto: Aart van Belzen AANVRAGEN OMGEVINGS VERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevings vergunning, waarbij de reguliere voorberei dingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (lussen haakjes slaat de datum van ontvangst): De Aanloop 1aanbrengen gevelreclame op gebouw en landmark op kruising De Aan- loop/Breeweg (65271) (56). Looierssingel 2: wijzigen reclame en ver wijsbord (63971) (66). Spuistraat/achterzijde pand Mol straat 13: kappen 1 boom (66525) (56). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een infor matief karakter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, heb ben verleend (lussen haakjes staat de datum van verzending): Nieuwe Burg 21: aanbrengen reclame (116). GEWEIGERDE OMGEVINGS VERGUNNING Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben geweigerd (tussen haakjes slaat de datum van verzending): Prins Ma u rits straat 1aanbrengen schoorsteen aan buitengevel woning (106). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Zeeland - WestBra- bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTEGEN GEEN ZIENSWUZEN ZUN INGEDIEND Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ont werpbesluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn ge bracht: Compagnieplein 1 t/m 40: verlenen van een omgevingsvergunning voor het brandvei lig gebruik van een gebouw als woonzorg complex. O WV

de Faam | 2013 | | pagina 8