deDRVKKERY Walcherse tuinen laten groene vingers tintelen WONDERGEM www.wondergembv.nl buitelaar-pouwer Gewoon Mooie ufnen... Timmerfabriek Interieurbouw Schildersbedrijf Kleurexplosie tijdens Colours by the Sea Adrienne y\lbrecht tuinontwerp In De Kloveniersdoelen in Middelburg is een grote groep mensen hard aan het werk om alles op tijd af te krijgen voor de opening. Ze moeten nog even fanatiek aan de slag, want op vrijdag 21 juni komt burgemeester Bergmann de nieuwe Kloveniersdoelen offici eel openen. Middelburg - Aan de verbouwing van de Kloveniersdoelen in Mid delburg komt na maanden werk een einde. In het historische ge bouw komen een grand café, vergaderruimte annex tuinkamer en tuinterras. Ook Cinema Middelburg opent haar deuren op de nieuwe locatie in De Kloveniersdoelen. "Er wordt nog hard gewerkt om alles op tijd af te krijgen en de puntjes moeten nog op de i wor den gezet," vertelt Maartje Anbeek die het grand café gaat runnen. Op vrijdag 21 juni opent burgemeester Harald Bergmann De Klo veniersdoelen. "Vrijdag is de officiële opening voor genodigden. Zaterdag 22 juni is de open dag voor publiek," legt Anbeek uit. "Van 11.00 uur tot 00.00 uur is het publiek van harte welkom in De Klo veniersdoelen." Om 20.00 uur vertoont Cinema Middelburg de ope ningsfilm The Great Gatsby van regisseur Baz Luhrmarm. Zondag 23 juni worden vanaf 10.30 uur vijf films vertoond. Sinds 2004 staat De Kloveniersdoelen leeg. Ooit waren er plannen om het gebouw om te bouwen tot een Graduate School of Music, een debatcentrum en een telescoopmuseum. Maar geen van deze plannen hebben vorm gekregen. De Drvkkery exploiteert het pand nu. Naast de filmzaal, die gehuurd wordt door Cinema Middelburg, komt het grand café met achterin een plek voor livemuziek. In het souterrain komt de tuinkamer die gebruikt kan worden als feest zaal of vergaderruimte. De ommuurde achtertuin wordt een sfeer vol terras. Adres: Achter de Houttuinen 30, Middelburg. Herculesweg 41 Middelburg www.buitelaar-pouwer.nl MIDDELBURG - Tijdens het Open Tuinen Weekend ope nen leden van Groei Bloei tussen 10.00 uur en 16.00 uur hun tuinen. De tuin van Trienke en Bob Wams is een terrassentuin. Er is ook een expositie van keramiek en beeldhouwwerk. Kruit- molenlaan 6, Middelburg. Een van de kleinere tuinen is van Greet en Ad Vos. Zij hebben hun tuintje na een cursus tuinontwerpen op nieuw ingericht. Van Klef- fenslaan 235, Middelburg. Piet en Bep Cevaal hebben hun 2000 vierkante meter ingericht met veel rozen, gazon, terras en een vijver. Vrouwenpolderseweg 26, Serooskerke. Een tuin vol druiven, per zikken, vijgen en ander fruit is van Catrien en Joost Ho- gendoorn. Zuiverseweg 6, Domburg. Bij het boerderij tje van Joke en Henk Cijsow staan kleurrijke bloemen en er is uitzicht tot aan de duinen. Geniet hier van een kopje koffie met huisge- maakt gebak. Noordweg 4, Biggekerke. Eric Bookelaar geeft naast een kijkje in zijn tuin, die overloopt in het boerenlandschap, ook uitleg over hortensia's. Hij kweekt 130 soorten. Dishoekweg 37, Koudekerke. Van een kastanjeboom en een boomgaard tot een grote tuin vol Afrikaanse kunst werken. Dit hebben Conny en Ben Walraven gemaakt. Wielemakersbaan 4, Koude kerke. De familie Gerritsen plant tot aan de voet van de duinen. Het is een enorme tuin met veel bloemen en een moestuin waar ze planten in kweken. Burg. Van Woelde- renlaan 100-27, Vlissingen. Maja en Adrie de wolf heb ben een tuin met veel leven. De duiven, kippen en mini- schapen lopen rond in het hof. Er is ook een Brocante marktje te vinden. Ritthem- sestraat 56, Oost-Souburg. Willeke en Ruud Verschuur hebben een grote passie voor hun tuin. Ze wonnen in 2011 de prijs voor de mooiste tuin van Nederland. De entree is 5 euro. Rammekensweg 11, Ritthem. Lilian en Rien Boeije hebben een tuin vol vijvers. Ze wonen 500 me ter van de Westerschelde en hebben hun tuin hier op aangepast. Zuidwatering 26, Ritthem. Voor meer info en tijden: Dansen en mediteren MIDDELBURG - Zondag 23 juni verzorgt The Dancing Path een dansdag van 10.00 tot 17.30 uur in de balletzaal van Kunsteducatie Walche ren, aan de Kuiperspoort 17, in Middelburg. Deze dansdag nodigt uit om alles te aanvaarden en onder ogen te zien wat er in je leeft en dit te uiten in je dans. De dans word afgewisseld met meditaties. Opgave en info 06-51762783 of dancingpa- thelle@gmail.com. Lintje voor Middelburger MIDDELBURG - De 73-jarige A.J. van Moolenbroek uit Middelburg is benoemd tot lid in de orde van Oranje- Nassau. Naast zijn werk als zelfstandig brandstofhan delaar was hij kerkelijk en maatschappelijk erg actief. Zo haalde hij 45 jaar oud pa pier op en zat hij 32 jaar in de kerkenraad als diaken en ouderling. Sinds drie jaar is hij actief als vrijwilliger in zorgcentrum Eben-Haëzer in Middelburg. Van 2004 tot en met 2012 heeft hij zich ingezet als vrijwilliger voor de stichting Zeeland helpt Roemenië en, van 2007 tot en met 2012 hielp hij mee op zorgboerderij 'Buiskerke' met het vernieuwen van het terrein en met behulp van cliënten afvoeren van rom mel. VLISSINGEN - Op het Bellamy Park in Vlissingen heerst een uitgelaten sfeer. De zon schijnt, de terrassen zitten vol en ruim 5500 sportieve- lingen staan met hun witte shirts en felgekleurde zon nebrillen klaar voor de start van het kleurrijke Colours by the Sea. Duizenden renners staan in het zonnetje te popelen om vijf kilometer hard te lopen en bontgekleurd over de finish te komen. Na elke kilometer lopen de deelne mers door een explosie van gekleurd poeder. Ze krijgen per punt de kleuren groen, blauw oranje, geel en roze over zich heen. Fred de Bruijne komt als één van de eersten over de finish. Met zijn gekleurde pruik valt hij op tussen de duizenden supporters, toe schouwers en hardlopers. Zijn witte shirt zit net als bij de andere sporters onder de groene, blauwe, roze, oranje en gele vlekken. "We kre gen de kleurstof alleen over ons lichaam heen, geluk kig niet in het gezicht. Wel krijg je een droge mond van al dat stof!" Bij 'geel' staat een vrolijke sambaband te spelen om de hardlopers aan te moedigen en bij 'roze' wordt onder andere 'Gang- nam Style' gedraaid. "Zo ga je ongeveer dansend de laatste kilometer in", lacht Fred. "Het gaat om de fun!" zegt Margriet Baert die sa men met haar zoon Thomas (12) meedoet. En dat is wat de organisatie ook voor ogen had: iedereen kan meedoen, jong en oud, óp eigen tempo. "Wij vonden het geweldig! Respect voor de organisatie, zoveel mensen en dan alles zo soepel laten verlopen." De Faam woensdag 19 juni 2013 21 middelburg Oll Een gratis kijkje nemen in verschillende tuinen op Walcheren kan in het weekend van 22 en 23 juni. Dan is het open tuinenweekend, een initiatief van stichting Groei Bloei. door Anna Boet Boerderijtje Komend weekend zijn enkele Walcherse tuinen open voor het publiek. Foto: PR Afrikaans O www.walcheren.groei.nl 1|2 O www.dancingpath.nl door Carlijn Poppe Hardlopende 'kunstwerken' tijdens Colours by the Sea in Vlissingen. Foto: Carlijn Poppe

de Faam | 2013 | | pagina 21