ÖEIANQ m De eerste 110 dagen van commissaris van de Koning Han Polman Ook jubileumuitgave Z-Zine ontvangen? Bestemmingsplan Tractaatweg N62 bekijken Stimuleringsregeling Asbest eraf, zonnepanelen erop Hoe ziet uw Zeeland eruit in 2040? Kom ook naar de Statenvergadering Provinciale Staten Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Hij noemt zijn "wittebroodsweken" als commissaris van de Koning van Zeeland (CdK) mooi en inten sief. Deze weken stonden in het teken van werk- en kennismakingsbezoeken in eigen provincie én daarbuiten. Cdk Han Polman blikt kort terug. Hoe vat u de eerste 110 dagen samen? "Met de woorden gastvrijheid en trots. In vergelijking met mijn vorige functie als burgemeester van Bergen op Zoom werk ik als commissaris van de Koning op een andere, grotere, schaal met enorm veel relaties binnen én buiten de provincie Zeeland. De mensen die ik ontmoet zijn hartelijk en gastvrij. De Zeeuwen zijn geworteld in hun streek en in hun overtuiging en zijn daar trots op. Ik zie ook de nuchterheid. Dat is een deugd. Om onze externe blik blijvend te vergroten, is het belangrijk dat die nuchterheid niet doorslaat naar een te grote bescheidenheid. Het is namelijk echt niet zo gewoon, wat hier wordt klaargespeeld." Wat viel u op in uw werk dat u de komende tijd meeneemt? "De afgelopen tijd heb ik de verscheidenheid van Zeeland leren kennen. In deze regio kennen mensen elkaar: een prima ingang om met elkaar samen te werken en de belangen van Zeeland te behartigen. Een goed voorbeeld is de samenwerking tussen scholen. Door één dak te bouwen met diverse voor zieningen zoals een huisartsenpost, fysiopraktijk en een tandarts creëer je'een belangrijke ontmoetings plek." Hoe ervaart u de eerste ontmoetingen met de Zeeuwse inwoners? Ik kom hier net binnen als nieuwe CdK. dus men kijkt de kat uit de boom. Ik herken dat wel als tukker. Ik vind die houding ook verstandig. Er heerst hier een afspraak is afspraak mentaliteit. Als je met zulke mensen kan samenwerken, heb je goud in handen. Als Zeeuwse overheden moeten we eendrachtig zijn, onze richtlijnen moeten eensluidend zijn en onze maatregelen consequent. Door steeds te sturen op onderlinge samenwerking staan we sterk. Als bestuur, als overheden en als Zeeuwen." Het online magazine van de Provincie Zeeland Z-Zine bestaat vijftig uitgaves. In deze vijftigste jubileumuitgave laten onder andere de gedepu teerden projectresultaten zien waar zij trots op zijn, zoals Waterdunen, Transcoast, de Zeelandbrugapp en de World Cup Windsurfing tijdens het DAM7 festival op de Brouwersdam. Z-Zine laat u door middel van véél beeld, muziek en korte teksten zien waar de Provincie Zeeland werk van maakt. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via: zzine.zeeland.nl. Z-Zine op uw iPad lezen? Download het magazine in de App Store. Nog tot en met 17 juli 2013 ligt het ontwerp bestemmingsplan Verdubbeling Tractaatweg ter inzage bij de gemeente Terneuzen. Dit betekent dat iedereen in deze periode het plan kan inzien en dat het mogelijk is om schriftelijk of mondeling op het plan te reageren bij de gemeente Terneuzen. Bekijk het plan op: www.terneuzen.nl/bestemmingsplannen De opgestelde Milieueffectrapportage (MER] van de Tractaatweg is één van de bijlagen van het bestemmingsplan. De MER ligt hier ook ter inzage. De Provincie Zeeland werkt samen met de gemeente Terneuzen aan de verbreding van de Tractaatweg N62. De N62 is een belangrijke weg tussen de zeehavens en de industriegebieden van Gent, Terneuzen en Vlissingen. Sinds de komst van de Westerscheldetunnel maken steeds meer mensen gebruik van deze weg. In de toekomst neemt het ver keer nog meer toe door de economische ontwikkelingen op de bedrijventerreinen in de Kanaalzone. Als de Sluiskiltunnel in juni 2015 af is. komt er nog meer verkeer. Daarom is het belangrijk dat de Provincie Zeeland en de gemeente Terneuzen hier nu al op in spelen en de weg aanpassen. Het ter inzage leggen van het bestemmingsplan en de MER zijn stappen om te komen tot een verbreding van de weg. Volgens planning is de Tractaatweg medio 2016 verbreed. Zie ook www.zeeland.nl/verkort/n62_tractaatweg In 2013 en 2014 kunnen agrariërs asbestdaken verwijderen tegen lagere kosten, mits dit gecombineerd wordt met plaatsing van zonnepanelen. Dat is de kern van de stimuleringsregeling Asbest eraf, zonnepanelen erop. In Zeeland is 896.000 euro beschikbaar voor de stimuleringsregeling. De landelijke regeling wordt door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 1 juli 2013 opengesteld. Het mes snijdt aan twee kanten Om agrariërs te informeren over de regeling zijn ZLTO en de Provincie Zeeland gezamenlijk aanwezig tijdens de open dag op woensdag"19 juni 2013 van CZAV en Rusthoeve aan de Noordlangeweg 42 in Colijnsplaat. Ko de Regt, provinciaal secretaris ZLTO: "Er wordt posi tief gereageerd op deze regeling. Heel wat ondernemers draaien al mee in een ZLTO collectief om kosten te drukken Een extra bijdrage vanuit de Provincie is mooi meegenomen om van je asbest af te komen. Gedeputeerde Kees van Beveren geeft in Colijnsplaat het startsein voor de stimuleringsregeling: "Asbest is een groot probleem bij agrariërs: in veel daken en golfplaten van boerderijen is asbest ver werkt. Daar willen we zo snel mogelijk vanaf, maar we hebben nog 200 voetbalvelden qua omvang te gaan. Met deze regeling snijdt het mes aan twee kanten. We helpen ondernemers bij het opruimen van asbest; daarnaast stimuleren we de opwekking van duurzame energie. De aanschaf van zonnepanelen verdient zichzelf terug en is op termijn dus ook financieel gunstig voor de agrariërs." Meer informatie Voor actuele informatie en de Zeeuwse voorwaarden om in aanmer king te komen voor de stimuleringsregeling Asbest eraf, zonnepane len erop kunt u terecht op www.asbestvanhetdak.nl Hier kunt u zich ook aanmelden voor de digitale nieuwsbrief. Op werkdagen tussen 12.00 en 17.00 uur is de telefonische helpdesk bereikbaar via: 079 - 325 23 85. ZüOO Woensdag 19 juni 2013 is de ten toonstelling over de scenario's die voor Zeeland 2040 zijn ontwikkeld te zien in het gemeentehuis in Wissekerke, Voorstraat 31 Die avond vindt van 19.00 uur tot 21.00 uur ook een discussie plaats met bestuurders en maatschap pelijke organisaties. U bent hierbij van harte welkom. Met een rond reizende tentoonstelling over de scenario's die voor Zeeland 2040 zijn ontwikkeld, kunt u meekijken, meedenken en meepraten met de Statenleden over Zeeland Deltarijk, Voedselrijk Zeeland, Ondernemend Zeeland en Avontuurlijk Zeeland. Na de zomervakantie worden de andere regio's bezocht. Voor meer informatie kijkt u op www.zeeland2040.nl Zeeland In verband met het bezoek van Koning Willem Alexander en Koningin Maxima aan Zeeland op vrijdag 21 juni 2013, begint de openbare verga dering van Provinciale Staten (PS) in het provinciehuis een half uur later dan normaal, namelijk om 10.00 uur. De vergadering van Provinciale Staten wordt ook uitgezonden via www.zeeland.nl en Omroep Zeeland televisie. Kijk op ps.zeeland.nl voor de agenda van PS. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Felice Buonadonna voor DNA beeldbank op www.laatzeelanzien.nl (landbouw). Anda van Riet (Han Polman! Reageren op deze uitgave van Provinciewerk'' Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis Abdij 6 4331 BK Middelburq De volgende Provinciewerk verschijnt 3 juli 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland

de Faam | 2013 | | pagina 16