Zomerfair bij Nieuw-Sandenburgh Wat als de huurder niet betaalt? Dier van de week: Zwart met witte poes Jerzy EA7 ICE frankie m«rell# RIKKFMRFRRS RkoWIorlaxom LOVE MOSCHINO ARMANI JEANS. Ganzepoortstraat 23 Goes T 0113 21 92 22 VEERE - Zaterdag 22 juni wordt bij zorg- en verpleeg- centrum Nieuw-Sanden burgh in Veere een zomer fair gehouden. Er zijn kraampjes waarin voor elk wat wils te vinden is. Zo worden er woonacces soires, bloemstukjes, hand- werkspullen, oliebollen en streekproducten verkocht. Op de rommelmarkt kan men gezellig rondsnuffelen op zoek naar een bijzonder voorwerp. Voor de kinderen wordt een kleedjesmarkt ge organiseerd en zijn er kleine boerderijdieren. De span nende wedstrijden van ring- rijdersvereniging Gapinge, de vrolijke klanken van De Zeeuwse Muzikanten, het schapen scheren en garna len pellen zorgen voor een gezellige sfeer. Op het ter ras kan met terecht voor een rustpauze onder het genot van een hapje en een drank je. Iedereen is van harte wel kom op de fair op het terrein van Nieuw-Sandenburgh, Sandenburghlaan 2 in Veere van 10.00 tot 16.00 uur. JURIDISCHE VRAAG VAN DEZE WEEK: Lezers kunnen juridische vragen stu ren aan de redactie van De Faam. Om de week wordt één vraag behandeld. Stuur naam, adres, telefoonnummer en uw vraag in maximaal 200 woorden naar: redactie.faam@wegenermedia.nl Vraag: Wat als de huurder niet betaalt? Ik heb een woning verhuurd met een schriftelijk 'normaal' huurcontract, dus geen 'geen nog te verkopen koopwoning' overeenkomst. De huurder, een man, woont daar met zijn gezin (vrouw en schoolgaand kind). Inmiddels betaalt hij al vele maanden de woninghuur niet meer. Als verhuurder krijg ik hierdoor nu ook financiële problemen. De huurder is in dienst van mogelijk zijn eigen, buiten landse bedrijf, maar zonder vestiging in Nederland. Hij werkt in het buitenland. Hij reageert niet op aangetekende brieven of emails. Wat zijn mijn juridische moge lijkheden en de daaraan verbonden kosten en hoe lang duurt het? Het niet betalen van huur levert wanpres tatie op. Uiteraard is het altijd mogelijk om een (betalings)regeling te treffen met de huurder. Inschakeling van een advocaat kan daarbij helpen, vreemde ogen dwingen immers. U heeft - als dat niet lukt - een aantal juridische mogelijkheden. Zo kunt u 1) per aangetekende brief de overeen komst met inachtneming van de opzegter mijn opzeggen. De huur eindigt dan echter pas indien de huurder daarmee schriftelijk akkoord gaat. Als dat niet het geval is, moet u naar de rechter. Voorts geldt 2) dat indien een huurachterstand van circa drie maanden bestaat of regelmatig te laat wordt betaald, de tekortkoming in de meeste gevallen ernstig genoeg is om te kunnen ontbinden en ontruiming te vorde ren. Ook daarvoor moet u naar de rechter. Het is verstandig om huurder voorafgaand bij aangetekende brief in gebreke te stellen. In beide procedures kan ook nakoming van de niet betaalde huurpenningen wor den gevorderd. Tot slot kan 3) ontruiming worden gevorderd in kort geding. Het is af hankelijk van alle omstandigheden welke 'procedure' hier aangewezen is en hoe lang deze duurt. Mr. Esther Mulders, advocaat MillerReyBrighton Advocaten Concert op minicamping ZOUTELANDE - Woensdag 26 juni geeft Luctor et Emergo een concert op minicam ping Boogaard aan de Pau- lusweg 16 in Zoutelande. De opbrengst van dit con cert gaat naar Het Orkest De Zeeuwse Muzikanten. Vanaf 19.00 uur is er een inloop met verkoop van kof fie/thee, limonade en wat lekkers. Om 19.30 uur bijt de Jeugdgroep van Luctor spits af. Van 19.45 uur tot 20.15 uur brengt de band van de Zeeuwse Muzikanten af wisselende muziek ten ge hore. Na een pauze geeft de fanfare om 20.30 uur een concert met een gevarieerd muzikaal programma. Haringparty VEERE - De jaarlijkse Haring party Veere is op dinsdag 25 juni. Deze wordt geor ganiseerd door Grand Cafe d'Ouwe Werf in samenwer king met serviceclub Fifty- One Walcheren. De haring party is een evenement om zakelijke en privé contacten aan te halen onder het ge not van de eerste Hollandse Nieuwe. De dresscode dit jaar is voor mannen Tenue de Ville en voor vrouwen cocktail met een hoed. De gene met de mooiste creatie krijgt een leuke attentie. Tij dens de Haringparty is er een optreden van de beken de Nederlandse artiest Raf- faëla. Kaarten kosten 36,30 euro en zijn te bestellen via: VLISSINGEN - Jerzy is een lie ve zwart met witte poes van negen jaar oud. "Ze houdt wel van een aai, maar op pakken daar houdt ze niet van. Ze gaat alleen even naar buiten om een frisse neus te halen, maar verder is ze graag binnen. Ze heeft graag een eigen mandje waar ze rustig in kan liggen", vertelt Dana van het dierenasiel. Jerzy kan goed samen met andere katten, want dat is ze gewend in het asiel. Ze kan niet samen met honden. En ze wordt liever ook niet bij een gezin met kleine kinde ren geplaatst. Verder vindt ze het niet erg om in een flat te wonen, maar een tuintje is wel erg fijn. Naast Jerzy zitten er nog ruim 40 andere katten in het asiel. Waaronder de lieve en rustige poes Ivy van negen jaar, mooie kater Gniep van twee jaar, het lieve stel Joris en Pollewop van zes jaar en verlegen poes Dana van één jaar. Benieuwd naar Jerzy en naar de andere katten? Kom dan eens kennismaken met hun. Het Dierenasiel Walcheren is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het asiel gesloten. Het is ook mogelijk om kennis te ma ken met het asieldier buiten de openingstijden. Het asiel is gevestigd aan de Maan- weg 5 in Vlissingen. Meer informatie via 0118-613579 of via de website van het dierenasiel, info: www.die- renasielwalcheren.nl mt* kwi«i(iVMun\i ICEBERG milan UIIIIILIIIU LIIU U AERDNAUTICA MILITARE JACOB COHËN HAMMAK TAIIORED J£AW* www.defaam.nl q6 paam woenscjag 19 juni 2013 13 w www.haringpartyveere.nl door Tara De Vriend Katten Interesse Jerzy is een lieve zwart met witte poes van negen jaar oud. Foto: Tara De Vriend

de Faam | 2013 | | pagina 13