V Herdenkingsconcert op begraafplaats Binnenkort jodiumtabletten op de deurmat Omleiding Nassaulaan Werkzaamheden snelfietsroute Jubileumweekend 525 jaar marine J' Pi GEMEENTE MIDDELBURG Dit jaar wordt voor de elfde keer door begraafplaats/cremato rium Middelburg een 'Concerto in Memoriam' georganiseerd. Het openluchtconcert op vrijdag 14 juni aan de Westelijke Oude Ha- vendijk, geeft nabestaanden de gelegenheid hun overleden dier baren te herdenken door middel van muziek. Het concert begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. Aan het concert wordt meegewerkt door Muziekvereniging 0NDA uit Nieuw- en Sint Joosland onder leiding van Cora Dellebeke en pianist Wou ter Izeboud. Dit jaar is gekozen voor het thema "Verdriet is als de zee". Zo zullen onder andere de muziekstukken "Song of Hope" uit "Noah's Ark" van Bert Appermont en "De Zee" van John Ewbank ten gehore worden ge bracht. Burgemeester Bergmann houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele passende woorden van herdenking. Na het concert kunnen de bezoekers hun dierbaren herdenken door het leggen van een roos of het aansteken van een waxinelichtje. Een roos en waxinelichtje zijn na het concert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nagepraat. Een programma van het herdenkingsconcert is verkrijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Het concert vindt onder alle weersomstandigheden plaats, dus het is raadzaam een paraplu mee te nemen. Van 17 juni tot en met 28 juni is de Nassaulaan afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. In de eerste week wordt de Nassaulaan voorzien van een nieuwe deklaag. In de tweede week wordt het verkeersplateau op de kruising van de Nassaulaan en de Zacha- rias Jansenstraat aangebracht. Tijdens de asfalteringswerkzaamheden vragen we de bewoners van de Nassaulaan en het Veersch Palet hun auto te parkeren op het parkeer terrein bij het winkelcentrum. De bewoners van de Dillenburglaan kunnen tijdens de asfalteringswerkzaamheden via de Zacharias Jansenstraat hun woning bereiken. Het winkelcentrum is tijdens de werkzaamheden bereikbaar via de Scholeksterstraat, daar wordt tijdelijk het eenrichtings verkeer opgeheven. De omleiding wordt met borden aangegeven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Peter Maas of Chris Mouthaan van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoon nummer 67 52 11 en 67 53 91. In de week van 10 juni beginnen er in het kader van het project Bike Friendly Cities werkzaamheden voor de aanleg van de snel fietsroute. Een negental kruispunten wordt aangepast om het fietsen aantrekkelijker te maken, zoals eerder ter hoogte van de Koestraat is gebeurd. De planning is als volgt. In de week van 10 juni: Lange Geere Beenhouwerssingel, Beenhou werssingel Papenstraat, Molenberg Lange Viele. In de week van 17 juni: Penninghoeksingel Penninghoek, Penning hoeksingel St. Antheumsstraat, Penninghoeksingel Lambrechtstraat Penninghoeksingel Korte Noordstraat. In de week van 24 juni: Penninghoeksingel Stadhuisstraat. De werkzaamheden Penninghoeksingel Kromme Weele vinden na de bouwvakvakantie plaats. Verkeer wordt omgeleid met verwijsborden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Leendert Priester van de afdeling Ingenieursbu- 67 52 26 of (vanaf 1 iuli) met Joost Gabriëlse, tel. (UI 18) 67 53 33. In juni krijgen huishoudens in elf gemeenten in Zeeland en West-Brabant met één of meerdere personen van 40 jaar en jonger een doosje jodi umtabletten thuis bezorgd. Met deze tabletten kunnen in woners zich beschermen tegen radioactief jodium dat vrij kan komen bij een nucleair ongeval. De kans op een kern ongeval is zeer klein, maar mocht er toch iets gebeuren dan is het belangrijk dat u - naast de overheid - de juiste maatregelen kunt treffen. De tabletten worden bezorgd in (delen van) de Zeeuwse gemeen ten Borsele, Goes, Hulst, Middel burg, Reimerswaal, Sluis, Terneuzen en Vlissingen en (delen van) de Brabantse gemeenten Ber gen op Zoom, Roosendaal en Woensdrecht. De tabletten worden verspreid aan inwoners die binnen een straal van tien kilometer van de kerncentrale Borssele of bin nen een straal van twintig kilome ter van de kerncentrale Doel wonen. Goed bewaren Vanaf 2010 kon u jodiumtabletten ophalen bij uw gemeente. Niet ie dereen deed dat. Om te zorgen dat iedereen in de leeftijd van 40 jaar en jonger de tabletten toch in huis heeft, worden ze nu toege stuurd. Huishoudens in het ver spreidingsgebied ontvangen de jodiumtabletten met daarbij een brief, folder en handig bewaar- zakje. Stop de tabletten en de fol der in het bewaarzakje en bewaar dit op een veilige plek, bijvoor beeld in uw meterkast. Goed voor bereid zijn, heeft u zelf in de hand. Werking jodiumtabletten Jodiumtabletten (kaliumjodide) bie den bescherming tegen radioac tief jodium dat bij een kernongeval kan vrijkomen. Radioactief jodium kan via de luchtwegen of via be smet voedsel in het lichaam te rechtkomen en op termijn schildklierkanker veroorzaken. Jodiumtabletten zijn nuttig voor kinderen en volwassenen van 40 jaar en jonger. Bij mensen boven de 40 jaar is de kans op het krij gen van schildklierkanker door straling heel klein en wegen de po sitieve gevolgen van het innemen van een jodiumtablet niet op tegen de mogelijke bijwerkingen. Volwas senen boven de 40 jaar wordt dan ook afgeraden om jodiumtabletten in te nemen. Onvoldoende tabletten? Alle huishoudens in het versprei dingsgebied met één of meerdere personen van 40 jaar en jonger krijgen één doosje jodiumtablet ten. Een doosje bevat tien tablet ten. Op het doosje en in de bijsluiter staat hoeveel tèbletten in genomen dienen te worden per leeftijdscategorie. Als een gezin meer dan tien tablet ten nodig heeft, kunnen deze op gehaald worden op het gemeentehuis. Ook inwoners buiten het versprei dingsgebied die graag tabletten in huis willen hebben, kunnen die op halen bij één van de versprei dende gemeenten. Let op: Neem niet op eigen initia tief eén jodiumtablet in. Een jodi umtablet heeft uitsluitend een beschermende werking wanneer deze op het juiste moment wordt ingenomen. Volg hierbij de instructies op van de overheid. Kijk voor meer informatie over jodiumtabletten op www.zeeland veilig.nl/jodium. Twitter: @ZeelandVeilig Het weekend van 7 en 8 juni staat in Middelburg in het teken van 525 jaar marine. Op 8 januari 1488 is de marine opgericht om de steeds ster ker wordende Engelse en Franse marines te kunnen weerstaan. Middelburg was lange tijd één van de admirali teitssteden en huisvestte tot 1795 de Admiraliteit van Zee land. Daarnaast heeft op 30 november de marine precies 200 jaar het predicaat 'Ko ninklijke'. Twee jubilea die in stijl worden gevierd. Ter gelegenheid van de jubilea geeft de Marinierskapel der Ko ninklijke Marine op vrijdag 7 juni een concert in de Zeeuwse con certzaal. Kaarten voor dit concert zijn te koop yia www.zeelandthea- ters.nl. Verder organiseert het Zeeuws Genootschap op vrijdag middag 7 juni vanaf 13.00 uur een symposium in de Zeeuwse biblio theek over de historische beteke nis van de marine voor Zeeland en vice versa vanaf het jaar 1600. De toegang is gratis na aanmel den via wchzeeland@gmail.com. Ook staat er in de Zeeuwse biblio theek het hele weekend een ten toonstelling over 525 jaar marine. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 juni staat de Koninklijke Marine Road- show op de Loskade. Een be zoekje waard, vanwege de aanwezige klimwand, brugsimula- tor, het duikvaartuig Zr. Ms. Hydra, de oude mijnenveger Naaldwijk en diverse optredens van onder andere het reünie ma- trozenorkest. De festiviteiten sluiten aan bij de jaarlijkse Zeeuwse Veteranendag die op 8 juni wordt gehouden in het centrum van Middelburg. Hier voor komen veteranen met oude legervoertuigen voor een herden king en kranslegging op het Abdij plein en een défilé naar de Markt. Tussendoor zijn er fly-overs van oude vliegtuigen uit de Tweede Wereldoorlog. Afzetting Loskade Vanwege de Roadshow is parkeer terrein Loskade aan de waterzijde tussen vrijdagmorgen 08.00 uur en zondagavond 24.00 uur afge zet. Parkeren is hier dus niet mo gelijk. Programma 525 jaar marine in Middelburg Vrijdag 7 juni: 13.00 uur: symposium Weder zijds profijt? in de Zeeuwse bibli otheek 19.00 uur: concert Marinierska pel in de Zeeuwse Concertzaal Gehele dag: Koninklijke Marine Roadshow op de Loskade Gehele dag: Tentoonstelling 525 jaar marine in de Zeeuwse Bibli otheek Zaterdag 8 juni: Koninklijke Marine Roadshow op de Loskade Duikvaartuig Zr. Ms. Hydra en oude mijnenveger Naaldwijk aan de Loskade Optredens van reünie matrozen- orkest en shantykoor Demonstraties met speedboten Tentoonstelling 525 jaar marine in de Zeeuwse Bibliotheek Jaarlijkse Zeeuwse Veteranen- dag in het centrum van Middel burg O www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 juni 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem__Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur 4330 LA Middelburg Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Koninklijk* Marine 555 laar Innovatief

de Faam | 2013 | | pagina 9