r Het woord aan raadslid Evert Heringa Werkzaamheden Kaaienroute en Stationsstraat Commissievergaderingen in juni Fietsopruimactie station en stadhuis 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 juni 2013 Schoon schip? Het lijkt wel alsof altijd of het theater, of Cleene Hooghe en de grondpoli- tiek actueel is, wanneer ik deze ru briek mag vullen. Beide dossiers zijn sinds een half jaar in de handen van de nieuwe PvdA-wethouder, Saskia Szarafinski. En zij is niet te benijden. Want een aantal lijnen die in het verleden zijn in gezet, komen nu tot hun consequen ties. En de huidige wethouder is altijd politiek verantwoordelijk. In het theaterdossier heeft de raad uiteindelijk het middel van een raads onderzoek ingezet. Uit dat onder zoek blijkt wat iedereen eigenlijk al lang wist, maar wat een meerderheid nooit hardop heeft willen toegeven: een stijl van besturen die zich het best laat omschrijven als "het doel heiligt de middelen". Alle middelen. En trouwens, ook elk doel. Die stijl van besturen had anders gekund en Foto: Aart van Belzen ook anders gemoeten: in openheid en met respect voor rollen en be voegdheden. In het dossier grondbeleid is niet meer te ontkennen dat we veel te veel grond in bezit hebben, die echt niet allemaal voor woningbouw ge bruikt zal worden. Jarenlang is volge houden dat Middelburg door zal blijven groeien. Een half jaar geleden nog beweerde een meerderheid van de raad glashard - tegen beter weten in - dat die gronden echt, heus waar, allemaal ontwikkeld gingen worden, zodat we de financiële con sequenties van teveel grond - ette lijke miljoenen - niet hoefden te nemen. Het is goed dat accountants dit soort leugentjes om bestwil toch niet accepteren. Beter het probleem nu oplossen dan de kop in het zand steken. Met een beetje geluk kunnen we vol gende maand eindelijk met deze dos siers afrekenen. Schoon schip maken. Maar dan ook het schip schoon houden! Dat vraagt openheid van het college, maar vooral ook een kritische opstelling van niet alleen de oppositie, maar van de hele raad. Met vriendelijke groet, Evert Heringa Fractie Christenunie eh2@solcon.nl Tegelijkertijd met geplande werk zaamheden door de gemeente Middelburg (Bike Friendly Cities) vernieuwt DELTA Infra de huidige netten gas en elektra aan de Stati onsstraat, Houtkaai, Londense- kaai, Bierkaai, Rouaansekaai en Rotterdamsekaai. Deze werkzaamheden staan ge pland vanaf circa 3 juni tot en met 30 november. Heeft u vragen? Neem dan gerust contact op. Delta is bereikbaar op nummer 0800-1221 (gratis), of stuur een mail aan dcc@delta.nl. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 24 en dinsdag 25 juni. De ver gaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stads kantoor. De commissie Ruimte vergadert op dinsdag 11 juni. Mogelijk lukt het niet alle agendapunten te behandelen op dinsdag 11 juni. In dat geval gaat de vergadering verder op maandag 17 juni. De commissie bespreekt onder andere het ontwerpbestemmingsplan en Plan MER Arnestein en het ontwerpbestemmingsplan Veersepoort. Woensdag 12 juni vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Op de agenda staat onder meer het eindrapport raadsonderzoek over dracht exploitatie stadsschouwburg. De commissie Algemeen Bestuur vergadert op dinsdag 18 juni. Zij gaat het onder meer hebben over de jaarstukken 2012. Mocht het nodig zijn, krijgt de vergadering de vol gende dag een vervolg. Volgende week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS station en het stadhuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fietsen kunnen worden opgehaald tegen contante betaling van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen van de fiets een legitima tiebewijs en een passende fietssleutel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedsel- bank). Meer informatie (0118) 67 57 41. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 5)" WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 1 6 april 2013 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling ge meente Middelburg (55ste wijziging). Deze wijziging betreft de toevoeging aan de arbeidsvoorwaardenregeling dat ook een pro portionele ambtsjubileumgratificatie wordt ver strekt bij (Keuze)pensioen (artikel 3:5:11 Deze wijziging treedt in werking op 14 juni 2013 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 6 juni 2013 tot 30 augustus 2013) ter inzage in de informatiehoek van het stadskan toor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 16 april 2013 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling ge meente Middelburg (56ste wijziging). Deze wijziging betreft de invoering van het in dividueel loopbaanbudget (hoofdstuk 17). Deze wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 januari 2013 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 6 juni 2013 tot 30 augustus 2013) ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Ko pieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VASTSTELUNG BESTEMMINGSPLAN ZUID' Op grond van het bepaalde in artikel 3:8 van de V\fet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Vvfet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 27 mei 2013 het bestemmingsplan 'Zuid' on gewijzigd heeft vastgesteld. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 6 juni 2013 gedu rende zes weken (tot en met 17 juli 2013) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. De stukken zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen beslemmings- plannen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan te raadplegen via de website www.ruimtelijkeplannen.nl onder de plancode NLIMRO.BPZUL-VG99. Gedurende de genoemde termijn kan een be langhebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 'sGravenhage. Be roep kan alleen worden ingesteld door de be langhebbende die omtrent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Hef bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroeps termijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals be doeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke or dening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. EINDVERSLAG INSPRAAKPROCEDURE 'HERINRICHTING HOUWERSTRAAT, LUTEUNSTRAAT, DE MANSTRAAT EN MANSFELDSTRAAT TE ARNEMUIDEN' Voor de herinrichting van de Houwerstraat, Lu- teijnstraat, De Manstraat en Mansfeldstraat te Amemuiden is een inspraakprocedure doorlo pen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 28 mei 2013 het eindverslag van deze in spraakprocedure met het bijbehorende in spraakrapport en definitief planontwerp hebben vastgesteld. Ten opzichte van het ont werp dat voor een ieder ter inzage heeft gele gen, zijn de volgende wijzigingen aangebracht: 1Op de hoek van de Houwerstraat en de Lu- leijnstraat wordt de haakse buitenbocht afge rond met bochtbanden en wordt het trottoir aldaar voorzien van tegels. 2. Ter hoogte van Houwerstraat 16 wordt het trottoir verbreed om te voorkomen dat daar wordt geparkeerd. 3. In de Luteijnstraat wordt de rijbaarr met 30 cm verbreed door het trottoir één tegel min der breed te maken. Inzage Het eindverslag met het bijbehorende inspraak rapport en definitief planontwerp liggen lot en met 19 juni 2013 elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectleider de heer Chris Mouthaan, tele foonnummer (0118) 67 53 91 AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Achter de Houttuinen 30: wijziging op d.d. 17 januari 2013 verleende omgevingsver gunning voor het verbouwen van de "Klove niersdoelen" tot een café, filmzaal en kantoren (wijziging betreft het gebruik van een kantoor ruimte in het souterrain dat de functie horeca- doeleinden krijgt) (37703) (124). Beneluxlaan 14: plaatsen (tijdelijk) extra leslokaal (6-5). Clasinastraat/Nieuwlandseweg, Amemuiden: aanbrengen letters t.b.v. te naamstelling pand (62277) (24-5). Dwarskaai 4 t/m 26 en Rouaanse kaai 111 t/m 137: wijziging op d.d. 17 januari 2013 verleende omgevingsvergun ning voor het wijzigen van de achtergevel van het appartementengebouw (wijziging betreft het kozijntype C; een deur met zijko zijn en onderpaneel zal worden uitgevoerd als dubbele deur) (44010) (2-5). Kraayerthavenstraat 14, Nieuw- en Sint Joosland: aanleggen inrit (28-5). Lange weg 59, Amemuiden: vernieu wen dak bedrijfsloods (28-5). Poelendaelesingel 18: aanbrengen licht reclame (23-5). Rouaansekaai 5-7: interne verbouwing pand en isoleren dak v.h. pand (14-5). Seisstraat 36: vervangen kozijn (voorzijde 1 e verdieping woning) (22-5). Van Kleffenslaan 215: aanbouwen go- rage (22-5). Zusterstraat 55: vervangen ramen en plaatsen isolatieglas (14-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningén, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Achter de Houttuinen 30: wijziging op d.d. 17 januari 2013 verleende omgevings vergunning voor het verbouwen van de "Klo veniersdoelen" tot een café, filmzaal en kantoren (wijziging betreft het gebruik van een kantoorruimte in het souterrain dat de functie horecadoeleinden krijgt) (37703) (27- Clasinastraat, Amemuiden: aanbren gen belettering (62277) (285). Dwarskaai 4 t/m 26 en Rouaanse kaai 111 t/m 137: wijziging op d.d. 17 januari 2013 verleende omgevingsvergun ning voor het wijzigen van de achtergevel van het appartementengebouw (wijziging betreft het kozijntype C; een deur met zijko zijn en onderpaneel zal worden uitgevoerd als dubbele deur) (44010) (285). Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen tuinhuisje (64662) (31-5). Hagepreekgang 25-27: plaatsen van 20 zonnepanelen (27-5). Hof van Sint Pieter (zijde Sint Pieter straat), hoek Koestraat/Vlissings- estraat, Bellinkstraat 34-36, Gravenstraat 77, Langeviele 20 erv Bellinkstraat 13/Bellinkplein: aanbren gen gedichten op gevels (57751(285). M. Smallegangehof 14: plaatsen zon wering op balkon (31-5). Nagtglasstraat 56: aanpassen buitenge velkozijn (27-5). Noordweg 164: plaatsen schuur (285). Noordweg 165: plaatsen dakkapel (27- 5)- Oosterse Lageweg, volkstuincom plex: plaatsen tuinhuisje (63425) (31-5). Rouaansekaai 5-7: interne verbouwing pand en isoleren dak v.h. pand (30-5). Tarweakker 29, Amemuiden: bouw schuur zijkant woning (27-5). Veerseweg 5: wijzigen gevel (285). Zilveren sc horweg 4, Amemuiden: vervangen stalen dak- en wand panelen (64261) (306). Zusterstraat 55: vervangen ramen en plaatsen isolatieglas (30-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingedienc en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan de Voorzieningenrech- ter bij de Rechtbank Zeeland - WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht (Wabo) hebben be sloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: wijzigen gevelreclame en plaatsen recla mezuil bij autogarage Sturm. Locatie: Noordweg 467. Nieuwe uiterste beslisdatum: 8 juli 2013.

de Faam | 2013 | | pagina 8