1 Goudprijs Gezakt? SPORT deze week ADVERT0RIAL De Kaasboerderij Schellachloop 2013 open dag fc SPORT KORT Kenniscentrum Events Zeeland! ZEELAND- Het Kennis centrum Events Zeeland is dé vindplaats van kennis en expertise van sportevenementen op het gebied van de drie Zeeuwse kernsporten: water-, beach- en wieler sport. Daarnaast biedt de website ondersteuning aan organisatoren van (sport) evenementen, bij het professionaliseren en upgraden van hun eve- nement. De website heeft een evenementenkalen der en een toolbox. Senioren 50+ Tennistoernooi DOMBURG - Tennisver eniging Domburg houdt woensdag 26 juni een Seniorenplus eendags tennistoernooi. De club nodigt tennisliefhebbers in de categorie 7, 8 ,9 50+ (DD, HD en GD) uit om hieraan deel te nemen. Er is plaats voor 24 deel nemers. Meedoen kost 8 euro en dit is inclusief koffie, thee en een lunch. Er wordt gespeeld op smash court, dat verge lijkbaar is met gravel. Het toernooi is van 9.00 tot 17.00 uur. Aanmelden via: 0118- 464045 Walcheren Veelzijdige dansvoorstelling VTV Dauwendaele ARNEMUIDEN - Tennisvereni ging De Schenge heeft dit voorjaar haar gravelbanen vervangen door vier Tennis Rood tennisbanen. Wet houder J. Aalberts opent op 8 juni om 13.30 uur de ba nen aan de Veerseweg 4 in Arnemuiden officieel. Ook is er van 13.00 tot 17.Q0 uur een open dag met diverse activiteiten. Voor de jeugd is er een clinic van TOZ. Alle deelnemers kunnen spelen met voormalig nr 15 van de wereld Silvana Bauer. MIDDELBURG - Na de ge slaagde eerste editie van de Kaasboerderij Schella chloop (voorheen de Schel lachloop) is vrijdag 7 juni de tweede editie. Motto is: 'Ne- ver change a winning....' en de organisatie is in handen van Schellachlopers Robert Carol, Harold Duvekot, John Davidse en Jack van Aspert. Er kunnen één, twee of drie ronden van vier kilometer gelopen worden, dus maxi maal twaalf kilometer. Het parkoers is bijna geheel autovrij en ook minder ge oefende of getrainde lopers kunnen meedoen. De vorig jaar geïntroduceerd esta fetteloop is er dit jaar ook weer. Els Mesu van Kaasboerderij Schellach is weer hoofd sponsor van deze loop. Daarom is start en finish op het erf van de boerderij. Voorinschrijven kost 5 euro per persoon (leden van Dy namica krijgen een korting van 1 euro) en inschrijven op de dag zelf kost voor ie dereen 6 euro. Voor meer informatie: Ro bert Carol 0118-614417 MIDDELBURG - Wie wil voet ballen kan vandaag (5 juni) terecht bij FC Dauwendaele. De club houdt een open dag voor zowel jongens als meisjes van 5 en 6 jaar. Er zijn coaches van de club en de KNVB aanwezig. Neem je sport- of voetbalschoenen mee. Het is van 14.00 tot 16.00 uur en na afloop is er friet. Aanmelden: konoord- hoek@zeelandnet.nl eniging Willen is Kunnen houdt op 15 juni voor de 42e keer de jaarlijkse Mars rond Walcheren. De afstanden zijn 25, 40 en 65 kilometer. De start voor alle afstanden is om 8.00 uur. Het startbu reau gaat om 7.00 uur open. De kortste route gaat over de duinen en door de bos sen naar Domburg, waar in een café een verplichte rust is. De 40 kilometer lopers gaan na Oostkapelle via de binnenwegen naar Seroos- kerke. En de 65 kilometer lopers gaan via bos en duin en langs de oevers van het Veerse Meer naar Arnemui den. Tennisbanen De Schenge open MIDDELBURG - De jazz- en streetdance groepen van VTV Vlissingen zullen woensdag 12 juni een geva rieerd dansoptreden laten zien in de Schouwburg in Middelburg. Het publiek kan genieten van onder meer kleuterdans, streetdance, moderne dans, musical en jazzdance. VTV is een bloeiende ver eniging met een grote dans- afdeling. Kinderen kunnen al vanaf vier jaar komen dansen. Er zijn diverse leeftijdsgroepen, waaron der jazzdance, streetdance en damesgroepen; ook is er een demoteam. De dans voorstelling begint om 19.00 uur. Kaarten kosten 7 euro en zijn te koop op woensdag 12 juni aan de kassa van de Stadsschouwburg. GOUD bn znvm INKOOP 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG? de boomgrens en je auto in de verte beneden is een piepklein stipje. Met de goudprijs is hetzelf de gébeurd. In 2005 stond de prijs van fyn goud op 10.000 euro per kilo. Op dit moment staat de goudprijs rond de 35.000 euro per kilo. Tegen over de prijs in 2005 is dit nog steeds 3,5 keer zo hoog! Tegenover 2001 is dit zelfs 5,5 keer zo hoog! We zijn weliswaar over de hoogste top heen maar daarmee zijn we nog lang niet tot het his torisch gemiddelde gezakt! Sterker nog, de goudprijs is nog altijd een veelvoud van de gemiddelde prijs van de afgelopen 30 jaar. De onwetendheid over de goudprijs maakt het er voor veel mensen niet makkelij ker op om te besluiten hun goud te verkopen voor con- Ik kijk hem niet begrijpend aan. "Hoezo gezakt? Wil je daarmee zeggen dat de goudprijs laag is?" Na een bakje koffie en een leuk ge sprek vervolgt de passant zijn weg. "Bedankt voor de info, nu begrijp ik het! Van de week kom ik ook even langs met wat oud goud!" De goudprijs is de laatste ja ren enorm gestegen. Vergelijk het met een berg wandeling. Je begint op 1000 meter hoogte, daar heb je de auto geparkeerd. Op 4300 meter bereik je de top van de berg. Het is nu 7,5 uur later. Vervolgens ga je terug naar beneden. Ander half uur later zit je op 3600 meter hoogte. Nu ben je een eindje op de terugweg maar je bent nog lang niet terug bij je auto. Het is nog altijd koud, je zit nog altijd boven tant geld. Volgens veel ana listen is het nu echter het juiste moment. Stijgen zal de prijs waarschijnlijk niet meer en historisch gezien staat de prijs nog steeds to renhoog! In de media komt alleen berichtgeving bij grote uit schieters en snelle stijgingen en dalingen. Wat daartus sen gebeurt en wat de ver wachtingen zijn wordt vaak niet aangegeven. Wij hopen hiermee wat duidelijkheid te hebben gegeven. Veel van onze klanten stellen ons deze vragen en ervaren deze uitleg als verhelderend. Ho pelijk u ook. 0 www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 juni 2013 29 O sporteventszeeland.nl WALCHEREN - Wandel Ver- O www.ltcdeschenge.nl door Jack van Aspert Inschrijven O www.dynamica-sport.nl O www.wikvlissingen.nl De jazz- en streedancegroepen van VTV bieden een gevarieerd dansoptreden in de Schouwburg in Middelburg. foto-.P.R. dé Weekkrantis overal welkom weGeNeR Media Spot gotd price in USD in 02 SZ3CC0, Waar staan we nu? Glas halfvol of halfleeg. "De Goudprijs is flink gezakt he?" zegt een toevallige passant aan de Korte Geere in Middelburg. De beklimming De Media O Van Leeuwen Juweliers. Korte Geere g, Middelburg (vlak bij plein 1940). Spuistraat 2, Vlissingen (Naast de bibliotheek). Openingstijden: di-vr 11:00 -17:00 uur, za 11:00-16:00 uur. Ma op afspraak, 06-28068577 www.goudinkooppunt.nl

de Faam | 2013 | | pagina 29