\0/y Zaterdag 8 juni gemeentehuis Domburg VEER Ik heb een zieke werknemer en wat zijn de rechten? 15e Vlissingse Haringparty in Timmerfabriek Zeeuwse turnsters bij Fantastics Gymnastics VLISSINGEN - Vier turnsters van Turnschool Zeeland uit Vlissingen zijn uitverkoren om zich op te maken voor Fantastics Gymnastics/NK Turnen op 15 juni in Ahoy in Rotterdam. Kelly Goede- gebure, Frederique Snijders en Daniek Witlox wisten zich tijdens de bondsfinale te plaatsen voor diverse toe stelfinale, Moira Jozwiak komt uit in het districts team van de regio zuid. In totaal konden 8 turnsters van Turnschool Zeeland zich plaatsen voor de bonds finale die dit weekend in Hoogwoud werd'gehouden. Bij de senioren in de le divi sie kwamen de zusjes Kelly en Wendy Goedegebure en Savannah Poppe uit na mens de Turnschool. Bij de categorie pupil 2 niveau Nl kwam Frederique Snijders uit in de finale. Ze behaalde de 12e plek op de meerkamp en wist zich te plaatsen voor een toestelfinale op sprong. Op hetzelfde niveau bij pu pil 1 turnde Daniek Witlox namens de Turnschool. VRAAG AAN DE ADVOCAAT VAN DEZE WEEK: Lezers kunnen juridische vragen stu ren aan de redactie van De Faam. Om de week wordt één vraag behandeld. Stuur naam, adres, telefoonnummer en uw vraag in maximaal 200 woorden naar: redactie.faam@wegenermedia.nl. Vraag: Eén werknemers was twee jaar geleden ziek. Met behulp van het UWV is ander werk gevonden binnen de organisatie en tegen het oude loon. Zij is nog niet geheel hersteld en blijft haar nieuwe werk doen. Ik wil haar oude functie nu door iemand anders laten invul len maar vraag mij af of ik niet het risico loop dat, als mijn zieke werknemer alsnog herstelt, zij haar oude baan kan claimen? Antwoord: U kunt de functie invul len maar loopt inderdaad een risico omdat een werknemer haar oude functie kan claimen. Dit kan anders zijn als er een nieuwe arbeidsovereenkomst is ontstaan voor de nieuwe werkzaamheden. In dit geval lijkt het erop dat u geen nieuwe arbeidsovereenkomst met de werknemer bent aangegaan. Er kan toch juridisch gezien een nieuwe arbeidsovereenkomst zijn ontstaan, Uit de rechtspraak blijkt dat niet te snel mag worden aangenomen dat er sprake is van een nieuwe functie, ook niet als de werknemer al gedurende lange tijd vanwege arbeidsongeschiktheid in ander passend werk aan de slag is. Uit de omstandigheden moet o.a. blijken of de werknemer haar werk doet in het kader van een re-integratietraject. Wordt het werk geëvalueerd en bijgesteld door de be drijfsarts dan kan niet gesproken worden van een nieuwe functie, opk al werkt zij al lang in de andere functie. Ook andere omstandigheden kunnen een rol spelen. Ik raad u ter voorkoming van problemen aan om snel een nieuwe arbeidsovereenkomst te sluiten voor de nieuwe werkzaamhe den. De werknemer heeft daarna geen recht meer op haar oude functie; Waar u zich van bewust moet zijn, is dat u weer tot maximaal twee jaar verplicht bent tot loondoorbetaling als uw werknemer als zij dan opnieuw arbeidsongeschikt raakt. Bonedijkebuurt onder de loep VLISSINGEN - Een groepje ge meenteraadsleden en leden van de Partij van de Arbeid heeft zaterdag 25 mei de bewoners van de Leeghwa- terstraat, Ravesteijnplein, Nieuwe Bonedijkestraat, Hogeweg en Salvador Da- listraat bezocht. De be doeling was problemen in kaart te brengen en te zien of een bijdrage geleverd kan worden aan het oplos sen daarvan. Er zijn 69 en quête formulieren ingevuld, waardoor een goed beeld ontstond van deze buurt. In het ajgemeen was de reactie dat Vlissingen een fijne stad is om in te wonen. Negatief wordt vooral de binnenstad beoordeeld met leegstand en te weinig winkels. Ook mag er' meer levendigheid zijn. Een enkele keer wordt ook agressie en bedreiging in de binnenstad als minpunt er varen. Conclusie: de buurt wordt algemeen ervaren als rustig en gezellig. De aanwezig heid van school en super markt dichtbij wordt posi tief ervaren. Als grootste, negatieve punten worden genoemd de aanwezigheid van hangjongeren en het niet opruimen van troep en zwerfvuil. Verder een mengeling van problemen gerelateerd aan (allochtone) jongeren en drugs. Vandaag (5 juni) worden de uitkomsten besproken tijdens de wijkbijeenkomst om 19.30 uur in 't Hof van Thee en Leut aan de Minis ter Lelystraat 4. VLISSINGEN - In de Timmerfa briek aan de Koningsweg in Vlissingen is donderdag 20 juni de vijftiende editie van de Vlissingse Haringparty. Voor de derde keer neemt de Lions Club Vlissingen deze organisatie op zich. Het is een besloten feest, waarvoor ongeveer zeshonderd gasten persoonlijk worden uitgeno digd. De Vlissingse Haringparty is een jaarlijks terugkerend culinair- en netwerkevene ment ter gelegenheid van Vlaggetjesdag. De opbrengst van het eerste vaatje haring en van de veiling en verlo ting van enkele prachtige kunstwerken gaat naar lo kale goede doelen. Dit jaar zijn dat: de Kledingbank Zeeland en de restauratie van de historische Schel- dekraan. Jan de Quelery; Leon Riekwell; Bob Pingen; Lex de Meester; Frank van der Meijden; Ludo van Well en Hein Naerebout hebben kunstwerken beschikbaar gesteld voor de veiling. Ook wordt er een 'kunstwerk op maat' geveild. De Vlissingse Haringparty heeft een maritiem karak ter en onderscheidt zich door een exclusieve opzet op een unieke locatie, De Timmerfabriek, met een ge weldige sfeer en entourage. De Hollandse Nieuwe en andere lekkernijen worden ook dit jaar verzorgd door SEC catering. DJ's Funkel Funkel draaien de fijnste jazz, swing, gipsy, latin en exotica uit The Golden Age Of Jazz'. Alles vinyl, altijd sfeerverhogend De Haringparty is van 17.00 tot 22.00 uur. foto: P.R. GEMEENTE Kom op zaterdag 8 juni van 10.00 tot 16.00 uur naar de Veerse Woonmarkt in het gemeentehuis in Domburg en maak kans op cadeaubonnen voor woninginrichting met een totaalwaarde van €400,- Naast alle gemeentelijke informatie over subsidies, startersleningen, bouwen en verbouwen zijn er: - aanbieders bouwgrond - makelaars - aannemers - banken - notarissen - leveranciers bouwmaterialen - aanbieders zonnepanelen en alle andere zaken die met wonen te maken hebben waarmee de gemeente Veere u van dienst kan zijn! Voor meer informatie, zie onze website www. veere. ni onder Actueef - Woonmarkt, of scan de QR code! O www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 juni 2013 21 mr. Esther Mulders, advocaat MillerReyBrighton Advocaten door Ellen De Vriend Vlaggetjesdag L De Lions Club Vlissingen houdt voor de vijftiende keer de Haringparty.

de Faam | 2013 | | pagina 21