Vlissingen is winkelstad in ontwikkeling ZAKELIJK deze Trimpe dopt na 80 jaar nog zijn eigen boontjes Boer zoekt buur van start 40 jarig jubileum voor Ko Roose van Tilroe Optiek Sjaak zoekt Sjakies op basisscholen wee VLISSINGEN - Een juiste ont wikkeling van,een winkel hart is het directe gevolg van een juiste indeling er van. Kortom: een gevarieerd aanbod van dagelijkse en niet-dagelijkse boodschap pen. Dit lijkt logisch maar is dat niet altijd. Ook niet in Vlissingen. Economische te genslag en verkeerde keuzen in het verleden bepalen voor een deel het huidige straat beeld. Werk aan de winkel dus voor de Vlissingse On dernemers Centrale en zor gen voor een nieuwe win kelbeleving. Dat doen we door gesprekken met de ge meente, vastgoedeigenaren en andere belanghebbenden. De VOC vertegenwoordigd een groot deel van de onder nemers in de binnenstad en heeft regelmatig overleg met de betrokken partijen. De VOC zet zich in om de aan trekkingskracht van de bin nenstad te vergroten door, met regelmaat evenementen te organiseren. Zoals Fiesta Europa, een markt bestaan de uit Europese marktkoop lieden, dat door de VOC naar Vlissingen is gehaald. Vlissingen, winkelstad in ontwikkeling. Stuur kopij voor de Zakenpagina! MIDDELBURG - Een jubileum (bedrijf of personeel), opent u een nieuw bedrijf of win kel op Walcheren, of heeft u iets interessants te melden: stuur dan een e-mail (met eventueel een foto) naar onze redactie. Dan nemen wij contact met u op over de publicatiemogelijkheden: CheapFix open MIDDELBURG - Het studen- tenbedrijf CheapFix is op gericht en gevestigd in het pand van Nehalennia aan de Kruisweg in Middelburg. CheapFix is een KVK-gere- gistreerd bedrijf(je) wat zich specialiseert in het repare ren van smartphones, het personaliseren van smart phones, en het modifice ren van smartphones. Ook verrichten zij software- en hardwarematige reparaties aan computers. Rozendagen Rammekenshof RITTHEM - Komende drie weekenden is Rammekens hof aan de Rammekensweg 11 in Ritthem open om te kunnen genieten van de voorzomerbloeiers en de ro zen. Ruim 170 soorten zijn te zien. Entree 5 euro. www.rammekenshof.nl VLISSINGEN Fruit- en groen tezaak Trimpe aan het Groe- newoud in Vlissingen be staat tachtig jaar. Eigenaar A.C. Trimpe wordt volgende maand 79 en is zes dagen in de week, vaak samen met zijn vrouw, te vinden in de nog 'ouderwetse' groente winkel. In de loop der tijd zijn er daarvan veel ver dwenen door de komst van supermarkten en trendy groentehallen met kant-en- klare salades en gesneden groenten. "Daar doen wij niet aan mee," lacht Trimpe, "We hebben zelfs geen pin apparaat en kassa. Ik reken nog uit het blote hoofd." Trimpe schijnt de op een na oudste groentewinkel van het land te zijn. "In Medem- blik is er blijkbaar en win kel die nog langer bestaat." Hij werkt er 62 jaar, zijn vrouw 54 jaar. Zijn vader begon de zaak in 1932 in de Breewaterstraat. Daarvoor reed hij met een groentekar door Vlissingen. "In 1942 werd het pand bij een bom bardement verwoest, maar in 1948 is mijn vader een nieuwe zaak begonnen in Vlissingen. Schuin tegen over het pand waar we nu sinds 1979 zitten." Van op houden wil hij niets weten: "Ik lever veel aan de horeca, maar heb ook vaste klanten. Eentje komt elke week met de taxi hierheen, al 62 jaar lang." Trimpe wil zolajjg zijn gezondheid het toe laat blijven werken: "Ik heb geen kinderen, dus opvolging zit er niet in." WALCHEREN - De crowdfun- dingsactie Boer zoekt Buur Zeeland is vrijdag van start gegaan. Commissaris van de Koning H. Polman lan ceerde de actie samen met gedeputeerde K.^van Beve- ren. Het idee van de actie is eenvoudig: de boer inves teert in zonnepanelen op zijn schuur met behulp van voorfinanciering door bu ren. Goed voor boer en buur. De boer kan zo zijn zonne panelen aanschaffen en de buur krijgt een goede deal; hij investeert 250 euro in zonnepanelen en ontvangt als tegenprestatie 300 euro aan waardebonnen terug. Een winst van 50 euro. 'Boer zoekt Buur in Zeeland' is een project van het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt, Zeeuwse Milieufederatie en Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij. VLISSINGEN - Ko Roose (58) werkt al veertig jaar bij Til- toe Optiek aan de Walstraat in Vlissingen. "We willen hem graag eens in het zon netje zetten", vertelt Edwin Tilroe. Ko reageert enthousi ast tijdens het interview: "Ik had dit niet verwacht. Wat leuk!Hij begon op 19-jarige leeftijd bij Tilroe. "Ik wilde graag in een winkel werken en opticien leek me wel wat. Vroeger leerde je alles in de praktijk." Het leukste aan het werk vindt hij de afwis seling en het werken met mensen. "Je maakt van alles mee, leuke en minder leuke dingen", vertelt Ko Roose. MIDDELBURG - De kinderen zijn super enthousiast als Sjaak hun school bezoekt. "Ik voel me net Sinterklaas. Als ik tijdens de competi tie bij een school aankom plakken de kinderen aan de ramen. Ze herkennen me di rect", lacht energie-adviseur Sjaak Vogel. De serieuze boodschap waarmee hij de kinderen bezoekt, brengt hij dan ook op een aanspre kende manier. "Alles wat je aan energie bespaart hoef je al niet duurzaam op te wekken." Uitgangspunt is de maatschappelijke taak rondom bewustwording van energieverbruik die energie leverancier Delta voelt. "Kinderen pikken dat erg snel op. Als de meester het licht laat aanstaan wijzen ze herri daarop. Aangezien kin deren de toekomst hebben zijn ze voor ons een belang rijke doelgroep." De formule 'Sjaak zoekt Sjakies'gaat dit jaar haar derde seizoen in. Voor het nieuwe schooljaar begint bezoekt Sjaak samen met zijn promotieteam zo veel mogelijk basisscholen om het concept te introdu ceren. Twee leraren nemen het onder luide aanmoe diging van hun klas tegen elkaar op in èen zoemer- spel. Aansluitend volgt een stukje informatie over het programma dat voor het ko mende schooljaar is samen gesteld. V0M ongerust over Decathlon MIDDELBURG - De Vereniging Ondernemers Middelburg en Gebruikersvereniging Woonboulevard de Mortiere hebben de Middelburgse politieke partijen aange schreven met hun zorgen over de mogelijke komst van sportketen Decathlon naar het ZER Decathlon is voor nemens zich medio 2014 te vestigen op het terrein van ZEP. De VOM en Gebrui kersvereniging Woonboule vard de Mortiere zijn hier mordicus tegen. Een derde winkelcentrum vormt in tij den van krimp, winkelslui ting en economische onze kerheid een grote bedreiging voor het stadshart en de Mortiereboulevard. De hele vrijetijdsbranche kan door de komst worden ontwricht en mogelijk zullen bedrijven hierdoor moeten sluiten. Het is daarnaast van belang om de binnenstad van Mid delburg leefbaar te houden. Leegstand in de binnenstad helpt daar allerminst aan mee. Ook de Woonboule vard kan niet langer floreren wanneer panden leeg ko men te staan. In gesprekken met de gemeente hebben wij aangegeven dat de komst van Decathlon grote con sequenties heeft voor veel gevestigde ondernemers. Zij houden echter vol dat de komst van Decathlon goed is voor de stad en spreken van een algemeen belang. Het betreurt ons dat de huidige ondernemers klaarblijkelijk niet tot het algemeen belang worden gerekend. Lex de Looff (VOM) en Jurrien Kruidhof (GWM) O www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 juni 2013 17 De VOC streeft er naar om in Vli: boodschappen aan te bieden. door Edwin Tilroe, bestuur VOC n een gevarieerd aanbod van dagelijkse en niet-dagelijkse Foto: Lex de Meester. O redactie.faam@ wegenerme~dia.nl A-C. Trimpe heeft geen pinapparaat en geen kassa. Hij rekentnog uit het blote hoofd. foto: Gerard van der Hoeven door Gerard van der Hoeven O www. boerzoektbuurzeeland. nl iÉu**" BSsbi De spanning zit er goed in tijdens het bezoek van Sjaak aan school 't Noorderlicht in Goes. Scholen die aan het programma willen deelnemen kunnen zich inschrijven. De ingeschreven scholen ontvangen allemaal een lespakket rondom energiebesparingen duurzame energie voor de drie hoogste klassen. Onderling gaan de scholen een competitie aan voor de titel: welke Zeeuwse school zorgt voor de meeste energiebesparing? De beste drie scholen krijgen een geldprijs. Tijdens de drie weken durende wedstrijd krijgen de scholen weekopdrachten waarmee punten te verdienen zijn. Foto: John de Kok Ko Roose werkt deze week veertig jaar bij Tilroe Optiek in Vlissingen. foto: Tara De Vriend door John de Kok O www.sjaakzoektsjakies.nl

de Faam | 2013 | | pagina 17