Kort nieuws gemeente Vlissingen Schoonenberg intratuin HOORCOMFORT Goes Kolveniershof 7-11, tel. (0113) 22 87 10 Middelburg Korte Geere 8, tel. (0118) 61 3113 van 45 jaar en ouder heeft er last van. Ook onder mannen komt incontinent voor. Thema avond over huidkanker VLISSINGEN - Palazzolihuis Walcheren houdt op dins dag 11 juni een thema avond over huidkanker. Annemie Galimont, derma toloog en Annemarie Zui derent, huidtherapeut geven uitleg over onder andere de risicofactoren en voorlopers die kunnen wijzen op huid kanker, de invloed van de zon op onze huid, soorten en herkenning en regelma tige (zelf) controle. Er is tij dens deze avond uitgebreid gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond is in Ter Reede, Vredehoflaan 370 in Vlissingen (zaal 't Speel- huus) van 19.30-21.30 uur. Entree is 2,50 euro. Evensong in Sint Jacobskerk VLISSINGEN - In de Sint Ja cobskerk in Vlissingen is zondag 9 juni weer een oe cumenische Evensong. Aan vangstijd is om 17.00 uur en de dienst duurt 50 minuten. Voorganger/liturg is Ds. Ge- rard de Lang uit Zaamslag en de samenzang wordt op het orgel begeleid door Jos Vogel. De liturgische zan gen worden verzorgd door 'de Evensingers'. Bandstafette zoekt muzikant VLISSINGEN - Festival On derstroom presenteert op de slotavond, zondag 7 juli, de Bandstafette, dé pop- covershow van Zeeland. Bandstafette is een nonstop- optreden van meer dan 70 Zeeuwse muzikanten, jong oud, in steeds wisselende samenstellingen. Op 7 juli wordt overdag gerepeteerd en de show wordt later die avond gebracht op het po dium. De Bandstafette zorgt ervoor dat het festivalpro gramma swingend wordt afgesloten met voor ieder herkenbare popcovers in al lerlei genre. Elke muzikant of zanger(es) brengt een tweetal nummers ten geho re samen met een aantal an dere muzikanten. Muzikan ten en zangers/zangeressen kunnen zich aanmelden via: bandstafette2013@gmail. com. Deelname is gratis. Circus Bongo bij Ter Reede VLISSINGEN - In januari be stond verpleeghuis Ter Reede aan de Vondellaan in Vlissingen .tien jaar. Dit is toen al in het klein gevierd met bewoners. Het echte feest was gisteren (4 juni) en vandaag. Circus Bongo slaat dan zijn tenten op in de binnentuin van Ter Reede Vondellaan. Op 5 juni zijn 's middags twee voorstellin gen voor andere bewoners en medewerkers van Werkt voor Ouderen. In en rondom De Brasserie van Ter Reede zijn ijs, friet en suikerspin nen te koop. Boekenverkoop in bieb 't Spui VLISSINGEN - Van donderdag 6 t/m zaterdag 8 juni is in bibliotheek 't Spui in Vlis singen weer een boekenver koop. Dat betekent voordelig leesvoer inslaan voor de zo mer. Het gaat om informatie ve boeken, jeugdboeken en vele romans. De boeken zijn voor een klein prijsje, vanaf 0,75 cent, te koop. Scenarioclinic van Maria Goos VLISSINGEN - Maria Goos geeft zaterdag 15 september een scenarioworkshop tijdens Film by the Sea. Een work shop over het hart, de ziel en de ruggengraat van een film: het scenario. Goos is een van de beste scenaristen van Nederland. Ze heeft een groot aantal bekende toneel stukken-geschreven zoals Blessuretijd (1983), Familie (2000) en Cloaca (2002). Met dat laatste toneelstuk oogst te ze ook internationaal veel lof. Ook op TV heeft Goos veel grote successen op haar naam staan waaronder Plèi- dooi (1991), Oud geld (1995) en Volgens Robert (2013). Ze vertelt tijdens deze work shop alles over wat een goed scenario een goed scenario maakt. Ze is een meester in het neerzetten van veel verschillende personages die allemaal duidelijk naar voren komen binnen een verhaal. Een inspirerende workshop voor filmstuden ten, iedereen die beter wil leren schrijven en filmma kers. Het is van 13.30—16.30 uur in CineCity Vlissingen en kost 25 euro. Bekkenbodem centrum ADRZ VLISSINGEN - Het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis opende gisteren (4 juni) een bekkenbodemcentrum in de locatie Vlissingen. In dit centrum worden patiënten ontvangen met uiteenlopen de plas- en verzakkingspro blemen. Het bijzondere van het centrum is de intensieve samenwerking van diverse disciplines. Urologen, gy naecologen en chirurgen zijn aan het cei\trum ver bonden, maar ook gespecia liseerde verpleegkundigen, fysiotherapeuten, maag-, darm- en leverartsen en psy chologen worden ingezet, waarna binnen een uur een zorgtraject kan worden op gesteld. Incontinentie is een veel voorkomende aandoe ning. Meer dan de helft van de Nederlandse vrouwen kleurtje leven 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 juni 2013 12 O Kopij voor De Faam mailen naar: redactie.faam@ wegenermedia.nl Op 12 juni is op de Oude Markt in Vlissingen weer een rommelmarkt. Het is van 13.00 tot 17.00 uur en voor iedereen toegankelijk. Deelnemers moeten zich melden bij de organisatie en vragen om een plek. Opbouwen.kan vanaf 12.00 uur. Kosten voor deelname zijn 1,50 per vierkante meter. Kinderen staan gratis. Ingangen van de winkels en woningen moeten vrij toegankelijk blijven. Onverkochte spullen moeten mee naar huis genomen worden. Vraag naar de voorwaarden In de winkel. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Wilt u alle zekerheid bij de keuze van uw hoortoestel? Of bent u niet tevreden over uw huidige toestel? Dan is er nu een oplossing. Want bij Schoonenberg bent u altijd welkom voor een second opiniön. Onze ervaren audiciens kijken of het toestel dat u is geadviseerd echt het beste toestel voor u is. Gratis en zonder verplichtingen. Dus twijfelt u over uw hoortoestel: kom langs en vraag ons advies. Kies ook voor de zekerheid van Schoonenberg! Geldig tegen inlevering van deze bon t/m 15 juni 2013.

de Faam | 2013 | | pagina 12