fieksfeskivcil f Restauratie kademuur Kousteensedijk Middelburg25mei20 Enquête onder inwoners Werkzaamheden Langeviele Walcherse bijeenkomsten toekomst begeleiding en dagbesteding Week van de Amateurkunst illIilIRIIIIIillH nnniiimni Onderzoek schouwburg Werkzaamheden Leliëndaalseweg/Sandberglaan Locatie Programma. *u-ü De gemeenteraad heeft op 11 maart 2013 opdracht gegeven tot het uitwer ken van twee opties, te weten nieuwbouw van de schouwburg op de huidige lo catie en verbouw van de schouwburg. De gemeente Middelburg heeft het bureau Twynstra Gudde gevraagd om haar te adviseren bij de ontwikkeling van het programma van eisen. In een pro gramma van eisen worden alle wensen en eisen omschreven waaraan de schouwburg moet voldoen. Het programma dient als leidraad voor de rest van het project. Er wordt onder meer gekeken naar ruimtebehoefte, technische eisen en financiële haalbaarheid van beide opties. Op basis van dit voorstel kan de gemeenteraad naar verwachting in september/oktober een besluit nemen over nieuwbouw of verbouw. Op de website van de gemeente Middelburg www.middelburg.nl (bij Actueel-Projecten) kunt u regelmatig een update lezen over het onderzoek. Bouwgroep Peters start begin juni met de restauratie van de kade muur aan de Kousteensedijk. Het gaat om het deel van de Sint Jans- brug tot het deel vlak bij het natuur stenen sluisje bij de entreezijde van de rechtbank. Het is de bedoeling dat de restauratie in december dit jaar klaar is. De aannemer is vrij dag begonnen met het inrichten van de bouwplaats met bouwhek- ken, rijplaten en keten. Dit duurt twee weken. Uit onderzoek van februari 2012 blijkt dat de houten fundering van de kademuur in de slechte staat is. Door het slaan van damwanden kan de fundatie worden drooggelegd, ontgraven en geheel worden her-, steld. De houten fundatie zal ver vangen worden door een betonconstructie waarna het boven liggende metselwerk van de kade muur waar nodig wordt hersteld. Waterschap Scheldestromen en gemeente Middelburg gaan asfalte- ringswerkzaamheden uitvoeren aan de Leliëndaalseweg/Sandberg laan. Hierbij wordt de bovenste asfaltlaag vervangen. Bovendien wordt er nieuwe markering aangebracht. Ook op het naastliggende fietspad wordt een nieuwe asfaltlaag aangebracht. De werkzaamheden vinden plaats van 27 mei tot en met 14 juni tussen de kom van Sint Laurens en het kruispunt met de Laan der Verenigde Naties. Hiervoor worden zowel het fietspad als de hoofdrijbaan van de Leliëndaalse weg/Sandberglaan afgesloten voor alle verkeer. Er worden omleidingsroutes aangegeven. De bedrijven en woningen langs de weg zijn (beperkt) bereikbaar. Buslijn 133 van Connexxion rijdt vanaf Serooskerke tijdelijk via de N57 en de Rooseveltlaan. Ter hoogte van de brandweerkazerne komt een tijdelijke bus halte richting Renesse ter vervanging van de halte Sandberglaan. De bushalte Noorddorpseweg komt gedurende de werkzaamheden te vervallen. Vanaf Sint Laurens Boudaenlaan rijdt tijdens de werkzaamheden pendelbusje 233 naar Middelburg. Deze pendelbus rijdt alleen op maandag t/m vrijdag tijdens de spitsuren. De pendelbus rijdt elke 30 minuten. De vertrektijden uit Sint Laurens zijn van 7.011/m 9.01 uur en van 14.01 t/m 18.01 uur en vanaf het bussta tion in Middelburg vanaf 6.48 t/m 8.48 en vanaf 13.48 t/m 17.48 uur. Velodroom I Gekke fietsen Fietsplem 't Brabants Fietsharroonisch Orkest SKATELAND BMX parcours •M'. SKATELAND BMX demonstratie Holland Sport Fietsbaan Space Bike I Limonadefïetsen Fietsacrobaat Weekend Amateur Kunst {Koorkerkstraat) Markt m *rai111' 1Q 00 tot 17.00 uur Meer informatie op: www.middelburg.nl D-Sign Go Biking Tour BMX fietsen Afgelopen zaterdag is een groot Zeeuws onderzoek gestart onder de titel Staat van Zeeland. Ook gemeente Middelburg doet hier aan mee. Dit betekent dat u een kaart kunt ontvangen voor deelname aan dit onderzoek. Doe mee en help daarmee de ge meente om goed zicht te hebben op de meningen, mogelijkheden en be hoeften per kern en wijk. De informa tie uit het onderzoek helpt om de taken die we als gemeente hebben samen vorm te geven. Het onderzoek wordt uitgevoerd door SCOOP. Voor meer informatie kunt de website www.scoopzld.nl raadplegen, bellen met Jölanda van Overbeeke 68 25 56 of mailen naar staat@scoopzld.nl Energiebedrijf Delta is in de ge meente Middelburg bezig om de huidige asbestcement leidingen te vervangen door nieuwe leidingen. Van 21 mei tot 14 juni verricht Delta werkzaamheden aan de Lan geviele. De kruising aan de Lange- viele-Molenberg is van 23 mei tot 6 juni afgesloten voor verkeer. De gemeente plaatst omleidingsbor den. De Walcherse gemeenten nodigen aanbieders van AWBZ Begeleiding en Dagbesteding, die actief zijn op Walcheren of zorg leveren aan klanten op Walcheren, uit om mee te denken over nieuw beleid. Daarvoor worden twee bijeenkom sten georganiseerd, op 29 mei en op 12 juni. Beide bijeenkomsten zijn in het stadhuis van Vlissingen en duren van 9.30 uur tot 21.30 uur. Aanbieders van begeleiding en dagbesteding kunnen zich aan melden voor deze bijeenkomsten over de toekomstige inrichting van hun werkgebied. Ook kleinere aan bieders (zelfstandige zorgprofessi onals) worden uitdrukkelijk uitgenodigd om mee te denken. Eén deelnemer per organisatie kan zich aanmelden voor de bijeen komsten), graag vóór 27 mei en via de knop 'denk mee over zorg' op www.middelburg.nl. De bijeenkomsten zijn bedoeld om vast te stellen hoe de toegang tot zorg er vanaf 1 januari 2015 uit zal zien. In oktober 2012 werden de eerste uitgangspunten al vast gesteld door de drie Walcherse gemeenteraden. Deze uitgangs punten staan in de 'Het klantpro ces bij de vier decentralisaties'. Deze zogenaamde 'houtskool- schets' wordt nu uitgewerkt tot een pentekening, de definitieve be leidsnota. Regiofinale Dikke Banden Race Foto: Aart van Belzen Op zaterdag 25 mei is het Week van de Amateurkunst in Middelburg. In heel Nederland worden in gemeenten door heel Nederland activiteiten geor ganiseerd waarbij de passie en het plezier van amateurkunst centraal staan. Optredens, workshops, ten toonstellingen en nog veel meer. In Middelburg is er op de Vismarkt een poëziefestival met jonge dichters. Op het Koorkerkplein treden onder an dere Marsha de Nooyer en Smout op. Kijk voor het complete programma op www.wakzeeland.nl O www.de-faam.nl GEMEENTE MIDDELBURG De Faam woensdag 22 mei 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2013 | | pagina 9