mmw f r Het woord aan raadslid Peter de Doelder Concerto in Memoriam Raadsvergadering in stadskantoor hT*fcJ Het hoofd en het hart De gemeenteraad bereid zich inmid dels al weer voor op een nieuwe ver gadering (27 mei). In de periode voorafgaand aan zo'n vergadering bereiden we ons voor door het lezen van de raadsvoorstellen, onderling overleg binnen de fractie en commis sievergaderingen. Bij het bepalen van je standpunt als raadslid ervaar ik vaak het gevoel te moeten kiezen tussen hoofd en hart. Het hoofd is de afweging die je moet maken met het 'grote' belang van de stad en gemeente, financieel, zorgen dat de mensen kunnen rekenen op stabiel bestuur. Het hart dat zijn idea len, de wensen, van de mensen in de stad en van jezelf. Hoofd en hart zijn niet altijd verenigbaar, inderdaad, in sommige gevallen zelfs volkomen te gengesteld. Evenwicht tussen hoofd en hart is de kunst. En dat is tegelij kertijd dan ook weer de uitdaging. In de laatste vergadering over de be zuinigingen zijn we er in geslaagd om .voorstellen voor bezuiniging op Foto: Aart van Belzen armoedebestrijding samen met an dere partijen tegen te gaan (hart), maar moesten we om een meerder heid te krijgen, toestaan dat de par keertarieven in de parkeergarage's stijgen(en daar zijn we altijd tegen geweest dus hoofd). In de volgende raadsvergadering nemen we beslissingen over de wijk- visie Dauwendaele, want deze wijk is na 30 jaar weer eens aan de beurt. Dat kost geld, veel geld. Middelburg heeft 1 miljoen gereserveerd voor nieuwe projecten (ja dat is in deze tijd nog altijd mogelijk!), en de vraag is hoe gaan we die verstandig beste den. Scholen vernieuwen? Ja natuur lijk, belangrijk te investeren in de jeugd. Hart! Winkelcentrum moderni seren? Ja, ook belangrijk voor de leefbaarheid, moeten we ook iets mee (hoofd), gelukkig nemen de on dernemers zelf al een initiatief. Een ding heeft helemaal niet op het bordje van de gemeenteraad gele gen en dat is het besluit over Middel- burg-Rozenstad. Moet zeker een beslissing uit het hart zijn geweest: RODE ROZEN natuurlijk. Peter de Doelder Fractievoorzitter PvdA pdoelder@me.com Op veler verzoek heeft de organisatie van het Concerto in Memoriam be sloten dit jaar weer een herdenkings concert te organiseren op begraafplaats/crematorium Middel burg. Het concert vindt plaats op vrijdagavond 14 juni en begint om 19.30 uur. Aan het concert wordt meegewerkt door ONDA Nieuw en Sint Joosland en pianist Wouter Izeboud. Meer informatie leest u bin nenkort op deze pagina. De gemeenteraad komt op maandag 27 mei bij elkaar voor haar maan delijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskan toor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2) Vaststellen notulen raadsvergadering van 15 en 16 april 3) Ingekomen stukken 4) Aangepaste beleidsregels gemeentegarantie en -leningen, vaststellen 5) Gemeentebegroting 2013, voorstel tot het wijzigen van 6) Vervanging Netwerkbeveiliging le fase, beschikbaar stellen krediet 7) Molenwaterpark ca., afboeking voorbereidingskosten 8) GR Orionis Walcheren, Jaarrekening 2012, zienswijze op 9) Walcherse nota Gezondheidsbeleid 2013-2016: Samenwerken voor gezondheid, vaststellen 10) Verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs, vaststellen 11) Burgerparticipatie en wijkgericht werken 12) Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM), benoeming lid van de Raad van Toezicht 13) Wijkvisie Dauwendaele, vaststellen 14) Bestemmingsplan Zuid, vaststellen 15) Bouwhistorische waardenkaart Binnenstad, vaststellen waardenkaart 16) Noordweg St. Laurens, herinrichting 17) Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeland (OLAZ) 2012, ziens wijze op jaarrekening GR 18) Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zeeland (OLAZ), zienswijze op le be grotingswijziging 2013 GR 19) Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zeeland (OLAZ), zienswijze op begro ting 2014 GR 20) Bike Friendly Cities, cycle hub (parkeeronthaalkamer) Oude Veerseweg De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. IHI INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 mei 2013 1 *5 i'3 -Sf i VOORRANGSMAATREGELEN HOOFDFIETSROUTE BEEN- HOUWERSSINGEL-MOLENBERG- PENNINGHOEKSINGEL In het kader van het project Bike Friendly Ci ties maken burgemeester*en wethouders van Middelburg bekend dat de hoofdfiets route Beenhouwerssingel - Molenberg - Penninghoeksingel op alle kruispunten in de voorrang wordt gelegd, met uitzondering van: de kruispunten Beenhouwerssingel/ Vlis- singsestraat en Beenhouwerssingel/ Koe straat waar bestuurders op de Beenhouwerssingel voorrang moeten verle nen aan bestuurders op de kruisende weg; het kruispunt Penninghoeksingel/Korte Noordstraat waar bestuurders voorrang moeten verlenen aan voor hen van rechts komende bestuurders. Inzage Het besluit ligt tot en met 3 juli 2Ö13 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunnin gen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 23 mei tot en met 3 juli 2013, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaar schrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (arti kel 1:2 van de Algemene wet bestuurs recht). Uw belang moet zich dan wel onder scheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omge ving van de weg waarop een besluit betrek king heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvol doende aanwezig. Èen belanghebbende die redelijkerwijs ver weten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Alge mene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningen- rechter, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht ge heven. Eindverslag inspraakprocedure 'Aanleg fietsringweg Beenhouwers singel - Molenberg - Penninghoeks ingel' Voor de 'Aanleg fietsringweg Beenhouwers singel - Molenberg - Penninghoeksingel' is een inspraakprocedure doorlopen. Burge meester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 14 mei 2013 het eindverslag van deze inspraakprocedure met het bijbehorende in spraakrapport en definitief planontwerp hebben vastgesteld. Ten opzichte van het ontwerp dat voor een ieder ter inzage heeft gelegen, is nu de fietsringweg ten opzichte van de kruisende wegen zo veel als moge lijk in de voorrang geplaatst en worden er aanpassingen aan de bestrating uitgevoerd ter plaatse van de opdrukkende boomwor tels aan de Penninghoeksingel om tegemoet te komen aan de wensen van een aantal bewoners. Inzage Het eindverslag met het bijbehorende in spraakrapport en definitief planontwerp lig gen tot en met 29 mei 2013 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stads kantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bou wen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijg baar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectleider de heer ing. Wil lem Reijnierse, telefoonnummer (0118) 67 52 15. VASTSTELLING WIJZINGINGSPLAN LEUENDAALSEWEG 7 Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij op 14 mei 2013 het wijzigingsplan "Leliëndaalseweg 7 Middelburg" ongewijzigd hebben vastge steld. Dit wijzigingsplan maakt de verbouw van een landbouwschuur tot woning moge lijk. Het vastgestelde wijzigingsplan ligt gedu rende zes weken, van 16 mei tot en met 27 juni 2013, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Tevens is het plan in te zien op de gemeentelijke web site. Daarnaast is het wijzigingsplan digi taal raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u het tabblad 'bestem mingsplannen', waarna u hef plan op ver schillende manier kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad 'ID" de plancode NL.IMRO. 0687.BPWBGMLEL-VG99 in te vullen. Tegen het ontwerpwijzigingsplan zijn geen zienswijzen ingediend. Het wijzigingsplan is derhalve ongewijzigd vastgesteld. Gedu rende de genoemde termijn kan beroep worden ingesteld door een belangheb bende die aantoont dat hij niet in de gele genheid is geweest om een zienswijze in te dienen. Beroep kan worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Het wijzigingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde be roepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voor ziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het lan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen tuinhuisje (64662) (13-5). Nieuwe Burg 21: aanbrengen re- chme (7-5). Nieuwepoortstraat 14: wijzigen gevel/entree (13-5). Nijverheidsweg 24: vernieuwen dak na asbestsanering (13-5). Parklaan 6: bouw garage, erker en vervangen bijkeuken) 13-5). Prins Mauritsstraat 1aanbrengen schoorsteen buitengevel (9-5). Weerhaan 27: uitbreiden woning (8- 5). Zilverenschorweg 2, Amemuiden: vervangen stalen wandplaten (7-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Elektraweg 20: kappen van bomen (14-5). Kalverstraat 1realiseren ouderenwin- kel in bestaand pand (14-5). Langeviele 82: wijzigen gevel pand (14-5). Noordpoortplein 2: intern verbouwen en uitbreiden 't Gasthuis, verbouwen en tree en aanbrengen belettering (14-5). GEWEIGERDE OMGEVINGSVERGUNNING Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben geweigerdjtussen haakjes staat de datum van verzending): Van Kleffenslaan 34: bouw garage (15-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESUSTERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de be slistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken voor: Roozenburglaan 236, vervangen be staande reclamezuil. - Nieuwe uiterste beslisdatum: 11 juli 2013.

de Faam | 2013 | | pagina 8