Kort nieuws gemeente Vlissingen SPORT deze week i\$ Boeken en Mini Rommelmarkt OOST-SOUBURG - Tijdens de Karolingenmarkt op zater dag 25 mei is op het Oranje plein 2 in Oost-Souburg een boeken- en rommelmarkt op het plein voor de kerk. Het is van 9.00 tot 16.00 uur. Het doel van deze markt is het in stand houden van de dorpskerk. Voorpremière van Oh Boy VLISSINGEN - Film by the Sea door het jaar presenteert op dinsdag 28 mei om 14.00 en 19.30 uur in CineCity Vlis singen de voorpremière van 'Oh Boy', een zonnige zwart- witfilm van Jan Ole Gerster. Niko is bijna 30, ziet er goed uit, maar heeft ntfg absoluut niets met zijn leven gedaan. Op zekere morgen komt al les echter in een stroom versnelling: vriendin, va der, geld, studie.zelfs een kopje koffie bestellen lijkt onmogelijk te zijn geworden in het vriendelijke Berlijn. Hoe moeilijk kan het zijn om in het Berlijn van nu - hipster hang-out nr.1 - een kopje koffie te bestellen? Erg moeilijk, zo ondervindt drop-out Niko (Duitslands it-boy Tom Schilling) op een dag. Lunchconcert in Historische kerk OOST-SOUBURG - Het Vocaal Ensemble Voci Miste uit Oost-Souburg treedt zondag 26 mei vanaf 11.30 uur op in de Historische kerk Sou burg. Het repertoire bestaat uit klassieke en moderne, wereldlijke en geestelijke muziek. Toegangskaarten in de voorverkoop 9 euro, voor vrienden 7.50 euro eji kin deren 5 euro. Kaarten zijn te koop via de vier vaste voor verkoopadressen in Sou burg en Vlissingen en via de website. Voor de lunchcon certen zijn de kaarten alléén daar verkrijgbaar (dus niet a^n de zaal). Dit in verband met de catering. Vergadering CDA leden Majoraat VLISSINGEN - In het Majoraat in Vlissingen is vandaag (22 mei) een algemene ledenver gadering van het CDA Vlis singen. Van 19.30 tot 20.15 uur is een besloten deel voor leden, daarna is er een open baar gedeelte met het thema 'zorg'. Vlissingen moet op nieuw bezuinigen op de zorg, maar hoe gaan we dat doen? Aanmelden via: De Wijngaard en vervolgde kerk OOST-SOUBURG - Evangelie gemeente De Wijngaard in Oost-Souburg houdt zondag 26 mei vanaf 10.00 uur een dienst die in het teken staat van de vervolgde kerk. Een spreker van Open Doors gaat in de dienst voor en vertelt over landen waar christenen worden gediscrimineerd, bedreigd of zelfs gedood om hun ge loof. FbtS zoekt vrijwilligers VLISSINGEN - Film by the Sea is voor de komende, vijf tiende editie weer op zoek naar vrijwilligers. Deze kan rekenen op veelzijdig werk in een fijne, informele sfeer. Het werk staat mooi op een cv, maar is vooral een ont zettend leuke en unieke er varing. Ook geldt; voor elke shift die je hebt gewerkt, kun je een voostelling van het festival bezoeken. Direct aanmelden kan via de site van Film by the Sea. Wat is de leukste snackbar? VLISSINGEN - Iedere snackbar heeft zijn eigen sfeer, spe cialiteiten en klantenkring, maar wat is nu de leukste snackbar van de gemeente Vlissingen? Dat bepalen de inwoners van de gemeente SPORT KORT Start complex voor De Meeuwen ZOUTELANDE - De bouw van de nieuwe accom modatie van voetbalver eniging De Meeuwen in Zoutelande is afgelopen vrijdag (17 mei) van start gegaan. Het gaat om de bouw van de kantine, de kleedkamers en de tribune. Verder wordt het trainingsveld opgeknapt en krijgen het hoofdveld en het tweede veld een andere plek. Dit maakt deel uit van het plan Westkapelseweg in Zou telande. Turnschool zoekt jong talent VLISSINGEN - Voor meisjes die graag op hoog niveau willen (leren) turnen houdt Turnschool Zee land in Vlissingen op za terdag 8 juni een instap- test. Deze is van 10.00 tot 11.00 uur in de turnzaal aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen en is bedoeld voor meisjes die gebo ren zijn in 2005, 2006 of 2007. De Turnschool leidt turnsters op voor de 2e divisie en hoger zodat de meisjes deel mee kunnen doen aan wedstrijden op landelijk niveau. De groep traint op zaterdag ochtend. Aanmelden: 06- 51372470 en turnschool® zeelandnet.nl. Sint Laurens Fietsfestival in Middelburg SINT LAURENS - De.leden van biljartclub Sint Laurens vie ren deze maand het 5 jarig bestaan. De leden, hebben dit in De Zandput in Seroos- kerke gevierd met een bil jartmiddag en een buffet. Wandelcoaching VROUWENPOLDER - Gratis ken nismaken met 'Wandelend Coachen' kan tijdens de Na tionale WandelCoachDag op zaterdag 25 mei. Wandelcoa- ches kiezen de buitenlucht voor hun praktijk en nemen cliënten mee voor een actieve en heilzame wandeling. Ze begeleiden en ondersteunen onder andere bij verliesver werking, loopbaankeuzes, relatieproblemen, burn-out preventie en gedragsveran deringen. In deze regio is: Marian Buijs actief. Voor een nadere kennismaking kun- nen geïnteresseerden terecht der. De activiteiten zijn in het natuurgebied Oranjezon, aanvang 10.30-12.00 uur en 13.00-14.30 uur. Deelname is gratis. Toegang natuurge bied Oranjezon 1 euro. Aan melden op mbuijs@zeeland- net.nl MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is zaterdag 25 mei tussen 10.00 en 17.00 uur de eerste editie van het Fietsfestival. Het komt voort uit het Europese project Bike Friendly Cities en benadrukt alle facetten van het fietsen. Fietsen is namelijk niet al leen een manier om naar werk of school te gaan,, het is ook ontspannend, gezond en niet belastend voor het milieu. Kom naar de Markt en laat je informeren bij de stands van verschillende fietsenmakers, kijk naar stunts van BMX rijders, moedig de jonge deelnemers aan de Dikke Banden Race aan of test je krachten op de Holland Sport fietsbaan. Het programma staat op: Kopij voor de Sportpagina? MIDDELBURG - De heren van Oemoemenoe hebben zich in de voorronde weten te plaatsen voor het Neder lands kampioenschap Se vens. Dit toernooi is op zon dag 26 mei in Amsterdam. Het Rugby Sevens wordt ge speeld met zeven spelers per team. In Nederland is vooral het Rugby Union bekend dat gespeeld wordt met vijftien spelers per team. Er wordt gespeeld op een heel rug- byveld en met de bekende ovale bal. De spelvorm lijkt rugby Union maar er wordt vooral een beroep gedaan op de balvaardigheid en snelheid van de speler. Op 21 april hebben een aan tal geselecteerde spelers van Oemoemenoe meege daan aan het prestigieuze M.A.D. Sevens toernooi in Schotland om zich voor te bereiden op het NK Sevens in Nederland. Zuid- Afrika is de uiteindelijke winnaar van dit internationale toer nooi geworden. Helaas is sterspeler, Yedney America, tijdens dit toernooi gebles seerd geraakt. America is momenteel herstellende van een operatie en zal dus ook geen deel uit kunnen ma ken van het Oemoemenoe Sevens team. In 2016 zal Rugby Sevens ook deel gaan uitmaken van de Olympi sche spelen. Audities voor mbo dans GOES - De audities voor mbo Dans in Goes zijn zaterdag 25 mei. Dit is de 4-jarige opleiding tot danscoördi- nator. Tijdens deze audities wordt er gekeken naar de dansvaardigheden, fysieke mogelijkheden, muzikali teit en naar de uitstraling en energie die een auditant laat zien. Vlissingen nu zelf door een stem uit te brengen. Bij het uitbrengen van een stem maken stemmers direct kans op leuke prijzen zo als een mooie tablet of een wellnessdag voor 2 perso nen. Daarnaast wordt KiKa gesteund. Geraniummarkt in Vlissingen VLISSINGEN - Met trots laat de Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC) weten dat Vlissingen een mooi evene ment rijker is. Op zaterdag 25 mei Is de eerste Vlissingse Geraniummarkt op de Oude Markt van Vlissingen met bloemen, voorjaarsplanten en tuingerelateerde artike len. Verschillende lokale be drijven werken hieraan mee: van Belzen bloemen en plan ten; Flowerworld bloemde- coraties en bloemsierkunst; Pouwelse tuinonderhoud en voor tuininformatie en Intratuin Koudekerke. Voor kinderen is er een groot springkussen en zij kun nen zich laten schminken. Tijdens dit bijzondere eve nement op de Oude Markt kunnen de bezoekers gelijk culinair genieten bij Knuijt Herenmode, die één van de vele deelnemers is van het Amuse Me weekend. De Ge raniummarkt is van 9.00 tot 17.00 uur. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 mei 2013 25 Baroque Consort staat zondag 26 mei om 15.30 uur voor de zeventiende keer op het podium van de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De kerk is open om 19.30 uur. Dit keer omvat het programma werken van Vivaldi, Dvorak, Franck e.a. De kwaliteit van de musici en de perfecte akoestiek van het kerkgebouw staan borg voor een fijne muziekuitvoering De kaarten zijn te koop aan de kassa van de kerk voor het concert a 12,50 10,00. O www.filmbythesea.nl historischekerksouburg.nl O cda-vlissingen@ zeelandnet.nl O www.filmbythesea.nl O www.leukstesnackbar.nl Emmaweg 26 Vrouwenpol- Oemoemenoe naar NK Rugby Sevens deltadikkebandenraces.nl vw ie tussen ae vier en twaalf jaar is kan meedoen aan de Dikke Banden Race. Inschrijven is om 9.30 uur- Foto: P.R. redactie.faamfa) wegenermedia.nl www. mbodansgoes. nl Kopij voor deze pagina mailen naar: redactie. faam@wegenermedia.nl

de Faam | 2013 | | pagina 25