Verkeersexamen blijft altijd weer spannend >»uif VEE RE Dier van de week: Joris en Pollewop PopSport finale in 't Beest GOES - In 't Beest in Goes is zaterdag 25 mei de finale van PopSport Zeeland. Pop- Sport is hét Nederlandse coachingsprogramma voor jonge, talentvolle muzi kanten bands die verder willen komen met hun ei gen muziek. Op deze show case-avond zullen alle deel nemers uit de- provincie Zeeland een kort optreden geven. De avond bestaat uit de bands Phased Curve, Funky Organisers Clear Clamour, de DJ's Ni3LS en Elroy, gita risten Julio Melio en Stan Bor en de zangeressen Nao mi, Kimberley en Werone. Alle deelnemers zijn tus sen de veertien en achttien jaar' oud. Gedurende vier uitgebreide workshopdagen ontvingen zij uitleg en tips van hun muzikale coaches. Deze coaches varieerden van bekende muzikanten en professionals uit het land, tot lokale sleutelfiguren en muziekdocenten. VLISSINGEN - De lieve katten Joris en Pollewop van zes jaar oud willen graag samen geplaatst worden. "In het begin zullen ze een beetje verlegen zijn in een nieuwe omgeving, maar daarna ko men ze graag op schoot lig gen. Het zijn echt lieverds. Ze wonen liever niet samen met honden of kinderen in huis, want dat zijn ze niet gewend. Verder willen ze ergens wonen waar ze ook af en toe even naar buiten kunnen", vertelt Anita van Dierenasiel Walcheren. Goed nieuws! Poes Kisha en dove kater Snoopy hebben een nieuw thuis gevonden, waar ze heerlijk samen kun nen wonen en waar er goed voor hen gezorgd wordt. Helaas hebben de andere dieren van de week, zoals boskat Ivy, verlegen kater Gniep, rustige poes Dana en poes Scratch nog geen baasje gevonden. Zij zitten al voor langere tijd in het asiel en hopen snel geplaatst te worden. Benieuwd naar Joris en Pol lewop of naar de andere katten in het asiel? Kom dan eens kennismaken met hun in het Dierenasiel Wal cheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. ,Op zon- en feestdagen is het asiel gesloten. Het is ook mogelijk om kennis te ma ken met het asieldier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Het asiel is bereikbaar via: 0118- 613579. Op 25 mei zullen zij geza menlijk een avondvullend programma presenteren om hun voortgang aan een groot publiek te tonen. De deuren van 't Beest gaan open óm 20:00 uur, aanvang 20:30 uur. Entree bedraagt 2,00 euro. Scoop organiseert dit jaar de vijfde editie van PopSport. Voor meer informatie: Bij het startpunt, het stad huis, werden eerst de fiet sen van de scholieren getest waarna ze één voor één ver trokken voor een parcours van zo'n vier kilometer. Er waren acht controleposten, bemand door medewerkers van Veilig Verkeer Neder land, district Zeeland. Isabel bekende het traject al driemaal te hebben 'ver kend'. In totaal deden 217 Vlissingse basisscholie- ren mee aan het examen. Een noodzaak volgens Bas Vroonland, districtscon tactpersoon van VVN Ne derland. "Het doel is om kinderen te lereji hoe ze vei lig aan het verkeer moeten deelnemen." In 2012 kwa men er in ons land 25 kin deren in de leeftijdscatego- rie tot 15 jaar om het leven. Jaarlijks raken er duizenden gewond. Kinderen die in april geslaagd zijn voor hun theoretisch verkeersexamen kunnen tijdens het prak tisch verkeersexamen laten zien wat ze geleerd hebben. En dat is eigenlijk wel span nend, vindt ook scholiere Chantal (12) vlak voor de start "Ik ben eigenlijk wel een beetje zenuwachtig." Nadat haar fiets grondig is onderzocht op verkeersvei ligheid en voorzien wordt van een goedkeuringsstic ker kan het echte examen beginnen. Vroonland: "In principe doen alle basis scholen mee, maar sommige leerlingen missen ervaring op de fiets. Er zijn kinderen die van kleins af door de ou ders met de auto naar school wórden-gebracht en gehaald. Die doen hun fietservaring pas op na de basisschool als ze naar het voortgezet on derwijs gaan." Vrijwilliger Theo Kaljouw is een van de vele vrijwilligers die er bij de controleposten op let of de scholieren zich aan de regels houden. Verder wordt nauw samengewerkt met de gemeente en de politie. "Het is belangrijk dat het examen wordt afgelegd in de eigen omgeving en de route be kend is", aldus Vroonland. "We hebben wel geoefend op het schoolplein", aldus Jordy uit groep 8. Woensdag 22 mei klimt wet houder Marrin de Zwarte op de fiets om in Souburg met basisscholieren officieel het verkeersexamentraject af te leggen. GEMEENTE ONTWERP- OMGEVINGSVERGUNNING VEERSE KRIEK IPHIM O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 mei 2013 12 Interesse dierenasielwalcheren.nl Leerlingen van twaalf Vlissingse basisscholen hebben vorige week meegedaan aan het praktisch verkeersexamen. Door loting was bepaald dat de Isabel van Breda (12) van de Ichtusschool als eerste mocht vertrekken. Wethouder Rob van O www.popsport.nl De katten wilden niet samen op de foto poseren, daarom staat alleen Pollewop op de foto. Foto: Tara De Vriend Dooren fietste met haar mee. door Gerard van der Hoeven Isabel van Breda (12) bijt samen met wethouder Rob van Dooren het spits af in Vlissingen. Foto: Jan van Breda AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Koudekerke - Stationsstraat 26, het plaatsen van een dakkapel (8-5); Meliskerke - Molenweg 1, het wijzigen van de omgevingsvergunning (-14-5); Oostkapelle - Duinweg 47, het tijdelijk plaatsen van een stacaravan (11 -5); - Halve Maanstraat 12, het kappen van een conifeer (13-5); Veere - Fazantlaan 11, het kappen van een boom (9-5); Westkapelle - Rookstraat 6, het vervangen van de bovenverdieping en het wijzigen van de voorgevel (13-5); Zoutelande - de Zandput 85, het uitbreiden van de woning (7-5); De aanvragen kunnen uit meerdere activiteiten bestaan. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. Wilt u één of meerdere dossiers in zien op het gemeentehuis, wij leg gen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. VER 1 EENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsprocedure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - Krommenhoeke 4, het bouwen van een schuur (15-5); Oostkapelle - Oude Domburgseweg 22, het ver bouwen van een woning (14-5); Serooskerke - Zandput 23, het uitbreiden van een woning (14-5); Veere - Schone Walweg 4, het verbouwen van de woning (14-5); Westkapelle - Zuidstraat 143, het plaatsen van een zonwerjng over het terras (15-5); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening). De ver gunning en de bijbehorende stuk ken kunnen tijdens deze periode worden ingezien. OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Wij zijn van plan de volgende om gevingsvergunning te verlenen: Veere - Kaai 29-31, het brandveilig gebruik (22-5); Wij hebben besloten afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht gedeeltelijk achterwege te laten en in afwijking van artikel 3:16 van deze wet de ontwerp-vergunning gedurende 2 weken ter inzage te leggen. Deze bevoegdheid hebben wij op grond van artikel 3.10 lid 2 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. De ontwerpvergunning ligt van 23 mei t/m 5 juni 2013 ter inzage. In deze periode kan iedereen een mondelinge of schriftelijke ziens wijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u contact opnemen met Karin Rewijk-Labruyère, tel. 0118-555228 of mail naar: K.Rewijk@veere.nl. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kunt instellen tegen het definitieve be sluit, dit kan alleen als u tegen het ontwerp-besluit een zienswijze heeft ingediend en belangheb bende bent. De ontwerp-vergun ning, de aanvraag en de daarbij behorende stukken zijn in te zien op het gemeentehuis. «EfLUIT VEROUNNINGVRIJ «DUWEN Wij hebben een aanvraag ontvan gen voor onderstaand project. Na het beoordelen van de aanvraag is gebleken dat het project zonder omgevingsvergunning mag worden uitgevoerd. Vrouwenpolder - Koningin Julianalaan 6, het uitbreiden van de woning (15-5); Zoutelande - Duinweg 10, het bouwen van een kippenhok (14-5); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening). Het be sluit kan tijdens deze periode wor den ingezien. Wij hebben een opigevingsvergun- ning verleend, op grond van artikel 2.12 lid 1 sub a onder 3° Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht, voor het afwijken van de bestem mingsplannen "Buitengebied" (in clusief herzieningen) en "Beschermd Stadsgezicht Veere" (inclusief herzieningen) voor het aanleggen van een wandelverbin ding tussen het Veerse Bos en de Veerse Vesten door middel van een wandelpad met 2 trekvlotten. De omgevingsvergunning heeft het plangebied Veerse Bos en de Veerse Vesten, kadastraal bekend ge meente Veere, sectie N, nummer 3018,3019 en 1972. De omge vingsvergunning ligt vanaf 23 mei 2013 ter inzage. De digitale omgevingsvergunning is vanaf dan in te zien op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717. 0046PBKreekVee-VG01 en op de gemeentelijke website www.veere.nl onder "Loket - visie en beleid - bestemmingsplannen - Veere - Veerse Kreek (omgevings vergunning)". Belanghebbenden die tijdig een zienswijze hebben ingediend op de ontwerp omgevingsvergunning kunnen van 23 mei t/m 3 juli 2013 een beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 DH Breda. De omgevingsver gunning treedt in werking op 4 juli 2013, tenzij tijdens die termijn be roep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Als er een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, treedt de omgevingsvergunning niet eerder in werking dan op dat verzoek is beslist. KIJKDAG VERLOREN EN GEVONDEN FIETSEN Orionis Walcheren verzorgt voor de Walcherse gemeenten het beheer van verloren en gevonden fietsen en grote voorwerpen. Op zaterdag 25 mei tussen 10.00 en 11.00 uur kunt u op de locatie Poortersweg 27 te Vlissingen komen kijken of uw vermiste fiets terecht is. U moet meenemen: het bewijs van aan gifte, de fietssleutel en een geldig legitimatiebewijs. TIR INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentèhuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn op maandag t/m donder dag van 09.00 tot 17.00 uur, don derdagavond tot 20.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.004iur. Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROER/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk gebeu ren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het vol gende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000,4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak op nieuw bekijken en neemt een be sluit op.het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in be roep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 22 mei 2013 Burgemeester en wethouders van Veere

de Faam | 2013 | | pagina 12