f r r www.middelburg.nl r r f Gemeenten hebben nieuw telefoonnummer f Werkzaamheden Doornlaan en Griffioenstraat Thema Monumentendag: Macht Pracht m Wijziging ophalen huisvuil Gemeentelijke balies dicht en gratis parkeren Eerste stap plan Rittenburg Werkzaamheden Langeviele Vragen aan de gemeente? flflHNHI GEMEENTE MIDDELBURG In verband met tweede pinksterdag is er een vervangende inzameldatum. Het huisvuil van maandag 20 mei wordt een dag later, op dinsdag 21 mei opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Op tweede pinksterdag (maandag 20 mei) zijn de gemeentelijke balies gesloten. Gratis parkeren Op tweede pinksterdag mag u op straat en in de parkeergarages gratis parkeren. De gemeente Middelburg heeft het voorontwerp bestemmings plan voor de aanleg van het plan Rittenburg ter inzage gelegd. Het is de eerste stap in de procedure die moet leidên tót een nieuw bestemmingsplan. De gemeente Middelburg is enkele jaren geleden gestart om het plan Ritten burg te ontwikkelen. De nieuwe ontwikkeling zal de hele strook langs de Stromenweg (tussen Koudekerkseweg en de Stromenwijk) in beslag nemen. Het gaat om circa 200 woningen. Op dit moment is het voorontwerp be stemmingsplan Rittenburg gereed. De flexibiliteit die in het bestemmingsplan is ingebouwd maakt het mogelijk om een breed scala woningtypen toe te passen zoals vrijstaande woningen en twee-onder-een-kapwoningen. De gemeente Middelburg vindt het belangrijk om alle belangstellenden goed te informeren. Het voorontwerp bestemmingsplan Rittenburg is in te zien op de website www.middelburg.nl. Daar is ook een impressie te vinden van hoe de wijk eruit komt te zien. Tevens is ook op afspraak een papieren ver sie in te zien bij de vakbalie op het stadskantoor. Inspraakreacties kunnen mondeling en schriftelijk worden ingediend tot 13 juni 2013. Daarnaast organiseert de gemeente een speciale inloopbijeenkomst over het voorontwerp bestemmingsplan. Alle geïnteresseerden kunnen op dinsdag 28 mei aanstaande tussen 19.00 uur en 21.00 uur binnen lopen in het Grand Café van het Spiegeltheater aan de J.V. Sp'rengerlaan 6 op het Arduinterrein. Medewerkers van de gemeente staan klaar om belang stellenden persoonlijk te informeren en het voorontwerp kan ter plaatse worden bekeken. Energiebedrijf Delta is in de gemeente Middelburg bezig om de huidige asbestcement leidingen te vervangen door nieuwe leidingen. Van 21 mei tot 14 juni verricht Delta werkzaamheden aan de Langeviele. De kruising aan de Langeviele-Molenberg is van 23 mei tot 6 juni afgesloten voor verkeer. De gemeente plaatst omleidingsborden. De gemeenten Middelburg en Vlissingen zijn vanaf nu bereik baar via het nieuwe, gezamen lijke telefoonnummer: 14 0118. Het nieuwe telefoonnummer is onderdeel van de landelijke cam pagne Antwoord©, waarbij alle gemeenten in Nederland over gaan op een nieuw telefoonnum mer. Burgers, bedrijven en instellingen krijgen hierdoor bij elke gemeente met een 14+ net nummer dezelfde professionele en kwalitatieve dienstverlening. Het nummer bestaat altijd uit 14 en vervolgens het netnummer van de ge meente. Voor Middelburg en Vlissin gen dus 14 0118. De beller toetst dus slechts 6 cijfers in. Makkelijk te onthouden en herkenbaar. Vervolgens komt er een bandje en moet de beller de naam van de gemeente inspreken waarmee hij verbonden wil worden. Vervolgens komt de beller bij het Klant Contact Centrum (KCC) van de gemeente naar keuze. Het KCC be antwoordt al uw vragen en registreert uw melding. Indien nodig, verbindt het KCC u door met de juiste persoon. De tijden van telefonische bereikbaar heid blijven hetzelfde. In de gemeente Middelburg van 8.30 tot 16.30 uur en in Vlissingen van 8.30 tot 17.00 uur. Antwoord online Veel antwoorden op uw vragen kunt u ook vinden op de gemeentelijke website www.middelburg.nl en www.vlissingen.nl. Via de website kunt u ook een melding of klacht doorgeven of producten digitaal aanvragen via de loketten. Wat is Antwoord©? De introductie van het nieuwe tele foonnummer maakt deel uit van het dienstverleningsconcept Ant woord©. Hiermee verbeteren ge meenten en andere overheden hun dienstverlening aan burgers en be drijven. De dienstverlening moet cor rect, snel en begrijpelijk zijn, zowel via internet, telefoon, balie als post. Het is de bedoeling dat inwoners op termijn ook bij hun gemeente terecht kunnen voor vragen aan andere overheden zoals rijk of provincie. Bijzonderheden De huidige telefoonnummers blijven voorlopig in gebruik en linken door naar 14 0118. De gemeente Veere heeft ook net nummer 0118, maar haakt op een later moment aan. Vanuit het buitenland is het nummer niet beschikbaar, u belt dan het telefoonnummer+31 118 675000 (Middelburg) of+31 118 487000 (Vlissingen). Als u via een bedrijfscentrale belt kan er een blokkade zitten op nummers die met een "1" beginnen. Dit kan alleen gewijzigd worden door de bedrijfscentrale-beheerder. Middelburg heeft Antwoord® bel 14 0118 of kijk op www.middelburg.nl Vanaf 21 mei begint aannemings bedrijf J.D. Infra met werkzaamhe den in de Doornlaan en een gedeelte van de Griffioenstraat. Het gaat om het vernieuwen van het vuilwaterriool, de aanleg van een schoonwaterriool en herstra- tingswerkzaamheden. De bewo ners en belanghebbenden ontvangen voor de start van de werkzaamheden in een fase een berichtje van de aannemer. De werkzaamheden zijn eind augustus 2013 afgerond. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afde ling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 33. De Open Monumentendag zal in 2013 plaatsvinden in het weekend van 14 en 15 sep tember en heeft als thema Macht Pracht. Bij Macht Pracht zal aandacht zijn voor verschillende soorten macht, en de pracht die daar in Nederland uit voortkwam, en ons no'g steeds omringt. Te denken valt bijvoorbeeld aan politieke macht, economische macht, rech terlijke macht of kerkelijke macht. De rijkdom', schoonheid en groots heid die macht kon voortbrengen is overal om ons heen in gebou wen terug te vinden: kastelen en paleizen, grachtenpanden en patri ciërshuizen of buitenplaatsen en landgoederen. Maar denk ook aan de grootsheid en luister van de gebouwen die de verschillende kerkgenootschappen voortbrach ten, of de rijk gedecoreerde han dels- en kantoorgebouwen en de gebouwen van rechtspraak en openbaar bestuur. Meedoen en informatie Het Middelburgs organisatieco mité is op zoek naar huiseigena ren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monu mentendag ontvangen binnenkort hun aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u, graag voor 7 juni, contact opnemen met Jacky Nij- sen, telefoonnummer 67 54 58 of Annet Hannewijk, telefoon nummer 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg.nl of a.hannewijk@middelburg.nl Open Monumentendag is een jaar lijks evenement in het tweede weekend van septemberwaarbij duizenden monumenten in Neder land gratis toegankelijk zijn voor publiek. De Open Monumentendag is in 27 jaar uitgegroeid tot één van de grootste culturele evene menten van Nederland. Open Mo numentendag is onderdeel van de European Heritage Days. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 mei 2013 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Foto: Aart van Belzen FotoAart van Belzen

de Faam | 2013 | | pagina 9