Het woord aan raadslid Jan Zwemer Commissievergaderingen in mei Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raads commissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen beslui ten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 27 mei. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 15 mei. Zij gaat onder andere de Walcherse nota Gezondheidsbeleid 2013-2016 bespreken. Donderdag 16 mei vergadert de commissie Ruimte. Op de agenda staat onder meer de wijkvisie Dauwendaele en herinrichting Noordweg Sint Laurens. De commissie Algemeen Bestuur vergadert op dinsdag 21 mei. Zij gaat het onder meer hebben over het Waterpark Veerse Meer, naar aanleiding van het rekenkamerrapport. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stuk ken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Met een koude sanering kom je niet bij warme zorg Dit WD-PvdA kabinet bezuinigt op zorg en draagt taken die het Rijk niet aankan over aan de gemeenten. Zij doen dat met €-tekens als leidende visie voor ogen. Het is zeer de vraag of deze koude sanering leidt tot de zorgkwaliteit die ik wil omschrijven als warme zorg, zorg met een hart, passend, deskun dig ingevuld met aandacht en oog voor preventie, barmhartige zorg. De extramurale zorg (o.a. thuiszorg) ver schraalt met 600 miljoen minder voor huishoudelijke zorg, ook na het zogenaamde zorgakkoord. Er wordt 550 miljoen bezuinigd op ondersteu ning van chronisch zieken en gehandi capten en er wordt een streep gezet door de dagbesteding. Hoezo verster king van het zo lang mogelijk thuis wonen? De intramurale zorg wordt ont manteld. Mensen met een beperking (bijv. dementie) krijgen geen indicatie meer voor intramurale zorg, moeten langer thuis blijven, terwijl ook daar dramatisch wordt gekort. maar betrokkenheid van familie en buren laat zich niet opleggen, zeker niet door de overheid. Er moet meer maatwerk komen, maar wanneer wordt maatwerk willekeur, zeker als ie dere gemeente zorg op een eigen en andere manier in gaat vullen? Waarom niet eerst bouwen aan een gemeen schap die omziet naar elkaar, een civil society, of zoals CDA-Middelburg dit eerder noemde: Buurtbetrokkenheid? Natuurlijk kunnen draagkrachtige bur gers meer zelf bijdragen dan tot nu toe. Er is echter een grote groep bur gers die geconfronteerd wordt met een stapeling van kosten en koop krachtverlies. Zeker, het eigen net werk kan actiever ingezet worden, Geen koude sanering vanuit een €-visie, maar bouwen aan een barm hartige samenleving, waar niet het "ik" of het "zij" uitgangspunt is, maar waar gedacht wordt vanuit een "wij". Zoals Peter van Uhm dat indrukwekkend ver woordde op 4 mei op de Dam in Am sterdam: "...vanuit het WIJ ontstaan de goede dingen." Nadere informatie: www.cdamiddelburg.nl Jan Zwemer Fractievoorzitter CDA-Middelburg janzwemer@cdamiddelburg.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 5'" 5 www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 mei 2013 8 Foto: Aart van Belzen WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in de vergade ring van 19 maart 2013 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenre geling gemeente Middelburg (54ste wijzi ging)- Deze wijziging betreft wijziging van de sol licitatiecode, waardoor een vacature indien er binnen de gemeente geen geschikte kan didaten zijn, wordt opengesteld voor de als gevolg van de fusie tussen Lété en de Soci ale Dienst Walcheren in 2013 bovenforma- tief verklaarde medewerkers van Orionis Walcheren (artikel 2:4:2:4). Deze wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 mei 2013 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 16 mei 2013 tot 9 augustus 2013) ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling ver krijgbaar. 14E SERIE WUZIGINGEN VAN DE BOUWVERORDENING Burgemeester en wethouders maken inge volge de artikelen 139 en volgende van de Gemeentewet bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in zijn vergadering van 15 april 2013 de 14" serie wijzigingen van de Bouwverordening heeft vastgesteld. De rijksoverheid heeft aan een nieuw Bouwbesluit gewerkt om de bouwtechni sche eisen leesbaarder, eenvoudiger en eenduidiger te maken. Deze nieuwe Alge mene Maatregel van Bestuur vervangt onder meer het Bouwbesluit 2003 en het Besluit brandveilig gebruik bouwwerken (Gebruiksbesluit). Het nieuwe Bouwbesluit is op 1 april 2012 in werking getreden. In het Bouwbesluit 2012 staan artikelen, die nu nog in de bouwverordening worden geregeld. Deze artikelen van de bouwverordening zijn ech ter van rechtswege vervallen met het inwer king treden van het Bouwbesluit 2012. De Middelburgse bouwverordening is hierop aangepast. Van de wijzigingen is tevens gebruik ge maakt om enkele kleine wetstechnische wij zigingen aan te brengen in de welstandsbepalingen van de Middelburgse Bouwverordening. Deze serie wijzigingen, welke in werking treden op woensdag 22 mei, liggen gedu rende zes weken, van 16 mei tot en met 26 juni, voor een ieder ter inzage bij de vakba lie in het stadskantoor. Kopieën van de stuk ken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek Watersniphof aangeduid parkeervak, gelegen dicht bij het huisnum mer 54, behalve voor het motorvoertuig met het op het onderbord vermelde kenteken, waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen het besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 26 juni 2013 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtek end en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van ar tikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de rechtbank Mid delburg verzoeken een voorlopige voorzien ing te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector Bestu ursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vak balie in het stadskantoor ter inzage. MANDAATBESLUIT UITVOERING WET BAG Vanwege de noodzaak van een slagvaar dige en efficiënte uitvoering van de Wet BAG heeft het college van burgemeester en wethouders voor de uitoefening van de taken ingevolge de Wet BAG bovenge noemd mandaatbesluit vastgesteld. Op grond van dit besluit zijn een ambtelijk be heerder en plaatsvervanger(s) aangewezen voor de basisregistraties adressen en gebou wen. Daarnaast zijn ambtenaren aangewe zen die belast worden met het opmaken van specifieke brondocumenten, respectievelijk het vaststellen van geometrie in het kader van de uitvoering van de Wet BAG. Voor zover noodzakelijk wordt het "Over zicht Mandaat, Vertegenwoordiging en Ondertekeningop voornoemd man daatbesluit aangepast. Deze werkwijze van het mandaatoverzicht alsmede de wijzigingen in het "Overzicht Mandaat, Vertegenwoordiging en Onderte kening" treden in werking op 16 mei 2013. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Banjaard 6, Arnemuiden: kappen 2 bomen (2-5). Edelstenenbuurt, complex 413: plaatsen ventilatieroosters in bestaande kozijnen woningen (2-5). Schoolstraat 5, Arnemuiden: ver vangen bestaande dakkapel (2-5). M. Smallegangehof 14: aanbrengen zonwering balkon (3-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Leliestraat 31bouwen aanbouw (6- Oude Dijk 10 Nieuw- en Sint Joosland: bouw agrarische bedrijfs- loods (3-5). Hans Lipperheystraat 4: vervangen garagedeur (3-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Deerne die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dafiij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het brandveilig gebruik van het pand voor het bedrijfsmatig nachtverblijf ver schaffen aan meer dan 10 personen Locatie: Zeekraal 18, Arnemuiden De beschikking is ten opzichte van de ont werp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf don derdag 16 mei 2013 tot en met woensdag 26 juni 2013 elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage bij de vakbalie ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 17 mei 2013 tot en met don derdag 27 juni 2013 een gemotiveerd be roepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagte kening, omschrijving van het besluit waarte gen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land - West-Brabant. Voor zowel het be handelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. AANWIJZING COLLECTIEVE FESTIVITEIT (GELUIDHINDER- BEPALINGEN) EN ONTHEFFING SLUITINGSUUR BINNENSTAD Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij 17 mei 2013 hebben aangewezen als "collectieve festivi teit" ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middel burg 1997. Tijdens deze dag zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder op de hierna genoemde horecabedrijven niet van toepassing tot 02.00 uur op 18 mei 2013. Deze dag is als zodanig aangewe zen ten behoeve van de zogenaamde "Kroegentocht" die in het kader van het Jazznight in the City wordt georgani seerd. Gedurende de aangewezen dag kan in de betreffende horecabedrijven le vende muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieubeheer worden overschreden waardoor geluidhinder kan optreden. De volgende horecabedrijven zullen aan de "kroegentocht" deelnemen: Eetcafé "De Zwarte Ruiter op 't Witte Paart" (Dam); Jazz-Eetcafé "Desafinado" (Koorkerkstraat) -r Café "De Geere" (Langeviele); Café "Seventy Seven" (Markt); Grandcafé "Brooklyn" (Markt); Café "Bommel" (Markt); "Hildernisse" (Plein 1940); Café "The Underground" (Reigerstraat). Café Schuttershof" (Schuttershofstraat); Kaffee "'t Hof" (Vlasmarkt); Braai-Tapperij "De Mug" (Vlasmarkt); Café "Hart van Middelburg" (Zusterstraat). De aanwijzing tot collectieve festiviteit is al leen voor deze horecabedrijven van toepas sing. Tevens is door de burgemeester ontheffing verleend van het vastgestelde sluitingsuur tot 03.00 uur voor de horecabedrijven in de binnenstad (gelegen in het gebied omgeven door de Vesten en het Kanaal door Walche ren) in de nacht van 17 op 18 mei 2013.

de Faam | 2013 | | pagina 8