zullen we ruilen? 509.- Een steuntje in de rug voor je kind Vrijkaart 'Back to the Zeroes' Muziekuitvoering ONDA Concert van Voca Me Eerste Zeeuwse whisky bij Whisky by the Sea oude notebook 599.- na inruil* Wandeling Park Welgelegen 2 www.de-faam.nl je oude notebook is geld waard! Inruilen is mogelijk op alle modellen Weten wat jouw oude apparaat waard is? Kom langs in één van onze winkels of kijk op dixons.nl NP370R5E-A03NL Sterke Windows 8 notebook VOETZORG VLISSINGEN Badhuisstraat 53 - Vlissingen 06 -12715311 Muziekvereniging O.N.D.A. uit Nieuw en Sint Joosland geeft zaterdag 25 mei haar jaarlijkse uitvoering in het dorpshuis in Nieuw en Sint Joosland. De avond staat in het teken van het thema Vrijheid. Zowel O.N.D.A. als Jong O.N.D.A. treedt die avond op en tevens heeft de blokfluitgroep haar debuut optreden deze avond. Het geheel staat onder leiding van Cora Dellebeke. De pre sentatie van de avond is in handen van Elma Borcheld. Kaarten kosten voor dona teurs 3 euro en voor niet donateurs 5 euro per stuk. Kaarten via: ondanieuw- land@hotmail.com. VLISSINGEN - Na de 90's Night en de DertigPlusNacht vori ge maand, is het deze maand weer tijd voor the Zeroes. Op zaterdag 25 mei organi seert lNight Events voor de tweede keer 00's Night in het Arsenaaltheater met mu ziek uit de periode 2000 tot 2010. Minimumleeftijd: 21 jaar. Zaal open vanaf 22.00- 3.00 uur. Een ticket kost 16 euro via: www.kaartkassa. nl. De Faam mag tien vrij kaarten weggeven. Wil je er één winnen, mail dan: info@lnight.nl. Meer info: www.00snight.nl. SEROOSKERKE - Een ervaren IVN gids gaat vandaag (15 mei) wandelen door het mooie Park Welgelegen in Serooskerke. IVN Walche ren heeft excursies ontwik keld om belangstellenden een wandeling te bieden door dit mooie park. Dit in combinatie met een deel van het Ommetje Serooskerke en via de monumentale Johan- neskerk en brandweerkazer ne terug naar de Parkingang aan de Oostkapelseweg. Serooskerke heeft cultureel historische facetten die be licht mogen worden, zoals de muntenvondst in 1966 en de brandweerkazerne waar een educatief centrum komt. Excursies staan open voor ieder: 3 euro voor volwasse nen en tot 6 jaar gratis, van 6-12 jaar 1,50 euro, groepen op aanvraag, IVN-leden gra tis deelname. Aanmelding vooraf niet nodig. Start: Parkingang met de pilaren aan de Oostkapelseweg om 14.00 uur. VLISSINGEN - Whisky by the Sea verheugt zich nu al op de exclusieve presenta tie van de eerste Zeeuwse whisky 'Eyland Legend'. Na een lagering van drie jaar op al voor Schotse whisky ge bruikte vaten zal op 28 sep tember de eerste Zeeuwse whisky te proeven zijn op het grootste whisky-evene ment van Zuidwest-Neder land. Na een zeer geslaagd distillatieproces en een langdurige lagering bij Dis tilleerderij Kampen te Brui- nisse was het aan Frans van der Geest, één van de orga nisatoren van Whisky by the Sea, om alvast een mon ster te proeven. Het resultaat was verrassend. Licht van kleur, heerlijk mild, licht rokerig en met een ferme af dronk. En dan te bedenken dat deze heerlijke drank pas over vier maanden whisky genoemd mag worden. Want deze 'spirit' heet officieel pas whisky wanneer deze minimaal drie jaar en één dag gelagerd is op eikenhou ten vaten. Net als de vorige zes edities hopen Frans van der Geest en Ronald Zwar- tepoorte als organisatoren van Whisky by the Sea dat zij op 28 september weer ruim duizend liefhebbers van deze populaire drank mogen ontvangen in het Ar senaaltheater in Vlissingen. Traditiegetrouw wordt aan de vooravond van de proe- verij genoten van een zes gangen-whiskydiner terwijl er bij elk gerecht een andere whisky wordt geschonken. Dit jaar zal de bekende, in whisky gespecialiseerde, kok Maurice Maas van res taurant ZuS uit Roosendaal de pollepel zwaaien. www.whiskybythesea.nl MIDDELBURG - Het Overijssels Vrouwenkamerkoor Voca Me geeft zaterdagavond 25 mei in de Doopsgezinde kerk in Middelburg een con cert. De titel luidt: Meester lijke Hollanders. Er worden werken van de volgende Nederlandse componisten uitgevoerd: Daan Manneke, Hendrik Andriessen en Ber- nard van Beurden. Het koor komt al een aantal jaren in mei naar Zeeland, voor een repetitieweekend en gaf in eerdere jaren concerten in de Catharina kerk in Zou- telande. Het concert, aan de Lange Noordstraat in Mid delburg, begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro. De Faam woensdag 15 mei 2013 5 COLUMN - Ronald Adams Mooi, snel flexibel 3| Windows 8 Nieuw in Vlissingen Vanaf 1 mei geopend- PRINS Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk - HR Glas - Monumentenglas - Hardglazen deuren, douchewanden - Prins Glas spoed, dubbelglas binnen 24 uur Ook voor zandstralen, slijpen, glas in lood, gelaagd glas en figuurglas Bezoek onze showroom Paul Krugerstraat 288, Postbus 38,4380 AA Vlissingen 8 +31 (0) 118 413351 +31 (0) 118 419882 a www.prins-glas.nl u info@prins-glas.nl ook belangrijk. Reden genoeg om eens te overwegen om te gaan sparen voor je kinderen. Budgetvoorlichter Nibud heeft onlangs een onderzoek gedaan naar het spaargedrag van ouders voor hun kinderen. Eén van de conclusies was dat de laatste jaren minder ouders geld opzij leggen voor studie of het eerste huis van hun kroost. Toch denkt het Nibud dat het animo om te sparen wel weer zal toenemen. Er zijn plannen om de studiefinanciering vanaf volgend jaar volledig te vervangen door een lening. In dat geval kan je als student dus prima een steuntje in de rug gebruiken. Als je straks je eerste koophuis wilt kopen, dan wordt eigen geld misschien Met Zilvervloot Sparen van SNS Bank komt het spaargevoel van vroeger weer terug. Je kunt ieder kalenderjaar tot c 6oo sparen voor je kind of kleinkind. De variabele rente is nu 2%* per jaar. En is je kind 18 jaar én is er minimaal 10 jaar gespaard? Dan keren we maar liefst 10% premie uit over de inleg die op dat moment nog op de rekening staat. Net zo hoog als vroeger. Mooi toch! ledereen mag meesparen. Dus ook opa's en oma's. Zilvervloot Sparen is een mooie manier om je kind of kleinkind straks financieel een beetje op weg te helpen als hij of zij 18 wordt. Van het gespaarde bedrag kunnen fijn de rijlessen worden betaald. Of het kan dienen als bijdrage in de studiekosten of als opstapje naar een eerste eigen huis. Prima doelen die dan binnen handbereik liggen. En als je Zilvervloot Sparen voor je kind of kleinkind opent, kunnen zij ook nog eens een leuk cadeau afhalen in de SNS Winkel. Kom dus snel een keer langs! Trouwens, fijn ook dat je gewoon nog een bank kunt bezoeken. Eentje bij je in de buurt. De SNS Winkel. Je bent van harte welkom, de koffie staat klaar. Variabele rente op jaarbasis per 23-04-2013. Rentewijzigingen voorbehouden. Kijk voor de actuele rentepercentages op snsbank.nl. SNSBank.Middelburg(a)sns.nl NIEUW EN SINT JOOSLAND - In Nederland wordt de popmuziek rond de eeuwwisseling voor een hip-hop en dance. Zeker in Nederland is dance erg populair. groot deel beheerst door R&B, foto: P.R. door Frans van der Geest Meindert Kampen van Distilleerderij Kampen presenteert de eerste Zeeuwse whisky aan Van der Geest. Foto: M. Mandemaker

de Faam | 2013 | | pagina 5