Kort nieuws gemeente Middelburg 't ZANDDO Oplossing bij aambeien en andere anale ongemakken ELKE ZATERDAG GEOPEND VAN W.0Ö-U.0Ö UUR. Diverse kachels brandend opgesteld Andere tiatjt'H cp afspraak HOUTKACHELS: Tandprothetische Praktijk Schippers Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT OVERIGE MERKEN verdus.nl/ Dru Wanders Janus Jacobus GASSFEERHAARDEN: Element 4 Faber Wanders Feest 10 jarig Koempoelan MIDDELBURG - De Indische Vereniging Koempoelan viert op 25 mei zijn 10-ja- rig bestaan. Dit is in het Ontmoetingscentrum in Dauwendaele. De avond zal geopend worden door burgemeester Harald Berg- mann om 19.30 uur. Het 10-jarig bestaan zal gevierd worden met de band Mara- bunta en de artiest Ricky Risolles. Veel dans, gezellig heid, bingo, loterij en lekker Indisch eten. Toegankelijk voor iedereen. Plan gereed voor Rittenburg MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft het voor ontwerp bestemmingsplan voor de aanleg van het plan Rittenburg ter inzage ge legd. Het is de eerste stap in de procedure die moet leiden tot een nieuw be stemmingsplan. De nieuwe ontwikkeling zal de hele strook langs de Stromenweg (tussen Koudekerkseweg en de Stromenwijk) in beslag nemen. Het gaat om circa 200 woningen. Op dit mo ment is het voorontwerp be stemmingsplan Rittenburg gereed. De flexibiliteit die in het bestemmingsplan is ingebouwd maakt het moge lijk om een breed scala een woningtypen toe te passen zoals vrijstaande woningen en twee-onder-een-kapwo- ningen. De gemeente Mid delburg vindt het belangrijk om alle belangstellenden goed te informeren. Het voorontwerp is in te zien op de website www.mid- delburg.nl. Daar is ook een impressie te vinden van hoe de wijk eruit komt te zien. Inspraakreacties kun nen mondeling en schrif telijk worden ingediend tot 13 juni. Ook organiseert de gemeente een inloopbijeen komst over het voorontwerp bestemmingsplan. Geïnte resseerden kunnen op dins dag 28 mei tussen 19.00 uur en 21.00 uur binnenlopen in het Grand Café van het Spie- geltheateï aan de J.V. Spren- gerlaan 6. Medewerkers van de gemeente staan klaar om belangstellenden te infor meren en het voorontwerp kan worden bekeken. Week van het Prokkelen MIDDELBURG - MEE Zeeland en Klaverblad Zeeland bie den mensen met een licht verstandelijke beperking de mogelijkheid om tijdens de 'Week van het Prokkelen', van 3 t/m 8 juni, een dag mee te lopen bij verschillen de organisaties in de regio. De Prokkelstages vinden voornamelijk plaats op de Nationale Prokkelstagedag Workshop met de drie A's MIDDELBURG - In mei is het weer tijd voor de 3 A's: asper ges, aardbeien en ansjovis. Met deze drie ingrediënten, die elkaar goed aanvullen zijn heerlijke driegangen menu's te maken. Tijdens de workshop onder leiding van chef-kok Tim Sinke zal een voorgerecht, hoofdgerecht en dessert gekookt worden met als hoofd ingrediënten asperges, aardbei en ansjo vis. De workshop is woens dag 29 mei van 18.30-21.30 uur in het ROC in Middel burg. Aanmelden via; 0118- 634800. Wandeling langs vrijwilligerswerk MIDDELBURG - Belangstel ling voor vrijwilligerswerk, maar nog vol vragen? Zoals: Wat past bij mij?, Bij welke organisaties kan ik vrijwil ligerswerk doen? of Wat voor soorten vrijwilligerswerk zijn er? Kom dan naar de oriëntatiebijeenkomst vrij willigerswerk. Deelnemers kunnen zien wat het werk bij organisaties inhoud: Por- thos, Manteling, Terre des Hommes en Resto VanHarte komen aan bod tussen 14.001 16.30 uur. Start is bij Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Aanmel den via: 0118-751400. Hinderlijke kwaal Maar liefst 1 op de 2 Nederlanders heeft ermee te maken en van de zwangere vrouwen krijgt zelfs zo'n 70% tijdens of vlak na de zwan gerschap aambeien en/of anale on gemakken'. Soms is er sprake van bloedverlies, met name tijdens de stoelgang. Maar het zijn de jeuk, irritatie en branderigheid die de aambeien voornamelijk kenmerken. Direct verkoelend en verzachtend Maar liefst 1 op de 2 Nederlanders heeft anale ongemakken, zoals aambeien <=sss> op donderdag 6 juni. Ver schillende Zeeuwse organi saties en burgemeesters bie den een stageplek aan. Een Prokkel is een prikkelende ontmoeting tussen iemand met een verstandelijke be perking en iemand zonder. Doel van de Prokkelstages is dat mensen met een licht verstandelijke beperking kennismaken met verschil lende functies en organisa ties. Organisaties die een stageplek willen bieden, zijn nog steeds welkom. Stagelo pers én bedrijven kunnen dit doen via: 0118-432000. Mensenrechten in Middelburg MIDDELBURG - Rechtenstu denten van University Colle ge Roosevelt houden woens dag 22 mei een seminar. Zij hebben tijdens de afgelopen maanden onderzoek gedaan naar mensenrechtensteden in Europa, en hiervan ver slag gedaan in een boek dat op deze aangelegenheid zal worden gepresenteerd. Ver schillende steden zijn be zocht, waaronder Barcelona, Gotenburg, Graz, Nantes en York. Hier zijn interviews gehouden met mensen uit de gemeenteraad, medewerkers van non-profit organisaties en met de bevolking, om zo een antwoord te krijgen op de onderzoeksvraag: 'Waar óm en hoe worden steden "mensenrechtensteden" en wat zijn de uitwerkingen?' Het seminar is in de-Bur- NIEUW: Contura Nordpeis Morse www.de-faam.nl Wij werken volgens UW verzekerlngsvoorwaarden. De bedragen kunnen daarom onderling afwijken. Graag'lichten wij een en ander persoontijk toe en maken voor u een offerte op maat! www.tppschippers.nl - j nfo@tppschippe rsn I ADVERTORIAL Aambeien en anale ongemak ken*. Veel mensen schamen zich ervoor, maar wist u dat we ze eigenlijk allemaal hebben? Het zijn namelijk nuttige zweilichamen die kunnen uitzetten om de anus lucht- en lekdicht af te sluiten. Wanneer de druk in de zwei lichamen echter regelmatig te hoog is, bijvoorbeeld door een moeilijke stoelgang, veel zitten of overgewicht, kunnen deze uitzetten en klachten als jeuk, irritatie en branderigheid veroorzaken. Het moge duide lijk zijn: aambeienklachten zijn vervelend. Gelukkig kunnen de natuurlijke ingrediënten Aloë vera en 2QR de klachten snel helpen verlichten. Zijn we in gezelschap? Dan kunnen we ons ongemakkelijk voelen door de jeuk. Stappen we op de fiets? Dan zit het onaangenaam. Aambei en zijn eigenlijk altijd vervelend. En toch blijven ze in 40% van de geval len onbehandeld. Zonde, want er is wel degelijk iets aan te doen. HemoClin is effectief bij de klach ten van aambeien. Het is hygiënisch aan te brengen en zorgt voor een snelle verlichting van jeuk, irritatie en branderigheid die door aam beien en anale kloofjes en wondjes ontstaan. Bovendien ondersteunt HemoClin het natuurlijke gene zingsproces. De producten danken hun werking aan het natuurlijke, gepatenteerde 2QR complex, af komstig van de Aloë Barbadensis plant. Dit ingrediënt neutraliseert de schadelijke bacteriën die zich in het anale kanaal bevinden en daar het weefsel kunnen aantas ten. HemoClin Aambeien Gel en Aambeien Spray zijn ver krijgbaar bij drogist, apotheek, gezondheidswinkel en super markt. De consumentenadvies prijs voor HemoClin Gel in doseerflacon bedraagt 15,99 en de HemoClin Spray en gel in voordeeltube kosten 9,99. Kijk voor meer informatie op www.aambeien.info *Zoals jeuk, branderigheid of irritatie. Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Mors0S 10-40 Contura 850 De komende weken is het volop kraamtijd in de Voordelta, de zee voor de kust van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden. De jongen van de gewone zeehond worden bij eb op de droogvallende zandplaten geboren. Bij de eerste vloed kunnen ze al zwemmen en duiken. Vanaf het strand zijn de jongen op de platen te zien liggen. Rom niet te dichtbij: door verstoring verzwakken de dieren en sterven ze uiteindelijk. foto: P.R. Kleverskerkseweg 16 4338 PM Middelburg T: 0118-615942 F: 0118-625599 Einfo@zanddorp.nl www.zanddorp.nl

de Faam | 2013 | | pagina 4